Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Réžia:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (viac)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (238)

Na ceste po Písecku (2007) (S03E03)

Písecko je tak malebná část naší hroudky české, až je škoda, že se o ní tak málo mluví. Je to prostě něco, co by měl vidět každý. ()

Na ceste po Českom raji (2007) (S03E04)

Také se přimlouvám u televize za alespoň elementární kontrolu údajů, respektive v pořadu vyřečeného. Někdy se totiž opravdu stávají naprosté trapsy, jako teď. ()

Na ceste po Hanej (2007) (S03E05)

Tyhle ty domácké díly "cestománie" mě nějak moc neberoou. Asi proto, že to má člověk přímo pod nosem. ()

Na ceste po Šumave (2007) (S03E06)

Šumava má oblíbená. Možná to cestování mohli zaměřit více na hory/pohoří a méně na to co kde kdy proč. ()

Na ceste po Valašsku (2007) (S03E07)

Tyhle domácí dokumentární díly jsou takové zvláštní. Přece jen to není pro nás žádná exotika a tak čekáme více, než co víme a známe. Někdy se to povede, někdy už méně. ()

Na ceste po Plzeňsku (2007) (S03E08)

Všude dobře doma nejlépe, zvlášť v oblasti, kde se dělá nejlepší pivo na světě! ()

Na ceste po Mozambiku (2007) (S04E01)

Stejně jako řada pro nás Čechy exotických destinací i Mosambik nabízí především přírodní krásy, které ale stojí za to vidět. Alespoň to vyplývá z tohoto dokumentu. ()

Na ceste po Algarve (2007) (S04E02)

Algarve bylo svědkem velikých kulturních změn po celý svůj čas a tak nepřekvapí, že je na něm patrná řada nejrůznějších odkazů historie od Říma přes Araby. ()

Na ceste po Odese (2007) (S04E03)

Oděsa je přesně to místo, které chcete navštívit, pak obdivovat a pak odcestovat domů a pak si doma prohlížet video a fotky nafocené na místě. ()

Na ceste po Malých Antilách (2007) (S04E04)

Nepotápím se pod moře, alespoň ne nerekreačně, ale je jasné, že Malé Antily jsou k tomuhle "sportu" jako stvořené. ()

Na ceste po Provensálsku (2007) (S04E06)

Francie je vždycky kouzelná. Ale už toho o ní bylo natočeno tolik, že už prostě je trochu obtížné objevit něco co ještě nebylo pořádně "venku". ()

Na ceste po Bajkale (2007) (S04E07)

Bajkal je skutečně velmi zvláštní místo. Stejně tak je ale zvláštní, že se pořád nepodařilo místním využít jeho potenciál pro turismus. Myslím, že nejeden z nás by se jel podívat na něco takového. ()

Na ceste po Andalúzii (2007) (S04E08)

Mě se to hodně líbilo. Kdo navíc v Andalusii nikdy nebyl tak to bude fungovat určitě jako takové lákadlo, aby si našel čas a zajel se tam podívat. ()

Na ceste po Trácii (2007) (S04E10)

Thrákii je lepší navštívit osobně, dokument podobný Cestománii vám toho příliš nedá, rozhodně z něj nenasajete tu atmosféru historie. ()

Na ceste po Mali (2007) (S04E11)

Mali samo o sobě je dost malebné. Hlavně ta příroda pro nás Evropany je naprosto úchvatná. ()

Na ceste po malijskom Saheli (2007) (S04E13)

Země nabízí nejrůznější tváře a v Sahelu se připravte na věčné obtěžující sucho, blízkou Saharu a celkově nestabilní situaci. Prostě nic pro tradiční turisty. ()

Na ceste po Tokaji a Egeri (2007) (S04E14)

Blízké Maďarsko už neskrývá příliš tajemství či překvapení. Proto ani nepřekvapí, když řadu věcí a míst už člověk viděl mnohokrát. O dalších pak zase slyšel. ()

Na ceste po Gabeskom zálive (2008) (S04E18)

Nic co bychom nevěděli, alespoň tak mi to připadalo. Ale třeba někoho tenhle kousek Země nadchne více. ()

Na ceste po Jeruzaleme (2008) (S04E20)

Nezajímají mne, respektuji neinteresují mne zrovna místa, kde je neustále omíláno, jak je to křižovatka náboženství apod. a snaží se už jen z tohoto faktu udělat hlavní turistické lákadlo. ()