Na cestě - Série 2 (2006) (séria)

Na cestě po Thajsku (S02E11)

(epizóda)
Česko, 2006, 28 min

Réžia:

David Sís

Miroslav Donutil (rozprávač), Jiří Bartoška (rozprávač)

Vítejte v zemi, kde se ve velkolepém kaleidoskopu mísí fascinující starodávná kultura se silou asijského ekonomického tygra. Vítejte v thajském království, jehož obyvatelé opravdu a srdečně milují svého krále, který je mimochodem služebně nejstarším monarchou na planetě. Vítejte v prosluněné zemi plné vůní, emocí a úsměvů dobrosrdečných lidí. Jen hlavní město Bangkok se pyšní více než tisícovkou chrámů, oslepuje zlatou nádherou královského paláce, ale i pověstným nočním životem ve čtvrti Pat Pong. Na západě země navštívíme legendární most přes řeku Kwai, vodopády v srdci džungle, kláštery se zajímavými náboženskými rituály a rozvernými opicemi. Na jihu nás čeká slunce, pláže a nádherné korálové útesy. K tomu skvělá kuchyně, nezbytné thajské masáže i box a jedno malé tajemství: Hádejte co znamená, když se řekne „sanúk"? (Česká televize)

Marek1991

Thajsko je mimoriadne zaujímavá krajina plná histórie, krásnych miest, zvykov a podobne a preto sa v tak krátkom dokumente len ťažko dá obsiahnuť všetko, čo by som si prial, no stručne je to ako tak dobre urobené, môže to ľudí prilákať na návštevu. ()

Časové pásmo bolo zmenené