Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

rainman93

V dnešní záplavě animáků, jejichž úspěch je postaven na parodii známých filmů a poněkud extravagatních hrdinech je tentp snímek sympatickým z jednoho důvodu. Western. Vše co se ve filmu objevuje funguje dobře a ačkoli se nejedná o žádnou velkou invenci, rádi to promineme, neboť se jedná spíše o dobrou zručnou práci, či spíše evoluci. Film tak nepřináší žádné velké překvapení, ale příjemné pobavení. ()

Kadas97

Zaujímavý animák, či už trochu dospelejším humorom, alebo svojskými postavami. Zasmial som sa pri ňom niekoľko krát z chuti a pár krát z povinosti, ale to je na dnešné komédie a to nehovorím o animákoch požehnane na moje pomery. 8 z 10 P.S. Ten štrkáč by si zaslúžil vlastný animák. ()

pepa3rd

Nádherně stylizovaný příběh divokého západu se spoustou vynikajících vtipných nápadů, dáky kterým velmi zdařile paroduje své vzory. Nicméně v celkovém kontextu se snaží držet vážnou tvář a díky tomu velmi uvěřitelně balancuje na pokraji komedie a skutečného westernu. Chvílema jsem tak zapomínal, že sleduji animák, především v akčních scénách, které strčí do kapsy leckterý hraný film. Celou atmosféru navíc podtrhuje vynikajíci hudba, která se inspirovala v nejlepší klasice westernu, samozřejmě až na texty, které děj komentují s nadsázku a dospělým humorem. Humor obecně je zaměřen spíše na staršího diváka, což je jedině dobře. Ještě zmíním český dabing, který mi přišel v tomto případě velmi povedený. Celkově, velmi nadprůměrných, 70 %. ()

Hpatrik

Tohle je v podstatě takový Lone Ranger nanečisto, ve kterém Verbinski použil a dovedl k dokonalosti spoustu nápadů, postav, hudebních motivů, se kterými přišel právě tady. Jinak nádherná animace, vynalézavá kamera a spousta zábavných gagů. Příběhově o něco slabší. ()

Razzor_82

Chameleon Rango bojuje s životní krizí identity. Úchvatná animace v prostředí westernového městečka. Chytrá  zápletka o hledání vody. Spousta zábavných i akčních scén, které mají spád. Vtipné jsou sovy pějící mexické songy. Verbinski stvořil originální animák určený pro dospělejší publikum. Celou dobu jsem čekal na to až Rango uloví jazykem alespoň jednu mouchu.  7/10 ()

dessa

Jeden z nejlepších animáků posledních let, nečekejte však žádný komediální nářez, film mnohem větší část brnká na vážnější notu a jde ve šlépějích starých dobrých westernů. Antihrdina se nám pomalu přeformuje ve skutečného geroje, ale o tom přece celou dobu nikdo nepochybuje, ne? Pro angličtináře je povinností původní znění, s různými přízvuky se roztrhl pytel (redneck rulez!), titulky byly však v některých momentech ve snaze zachytit atmosféru až příliš umělecké... ()

greigor

Hezky natočený a graficky úžasně zpracovaný animák, který je netradičně westernový. Začátek byl sice trochu pomalý a ne úplně poutavý, ale postupně jsem se do toho dostal. Celkově v něm byla spousta vtipu a narážek na Eastwooda. Ke konci ještě Pulp fiction, takže spokojenost. Bavil jsem se. Viděl v kině 4*. ()

zberatel

Slovencina v kine sice potesila a dosiahla uplnu pozornost obrazu a zvuku :o)) ale rozhodne si to musim a aj pozriem v originali uz len kvoli skvelym hercom a ich "akcentu" :D Odkazy a parodie westernovych klasik a inych akcnych peciek su na vybornu a uz X-krat spomenuta animacia je bezkonkurencna plus Majster Zimmer je Best... ()

Mira90

Co mě dostalo víc? Clint, dokonalá animace, perfektní vtipy, povedený soundtrack? Sám nevím, každopádně rád se podívám znovu. A znovu... ()

cyright

Tento animák plete z hovna bič tak efektním způsobem, že to prostě stojí za podívání. Příjemné surfování na potutelně patetické vlně spaghetti westernu. Atmoška, za kterou by se nestyděl ani Sergio Leone ;-). ()

pemap

Velice pěkná, vtipná a nápaditá animovaná pohádka, která je určena spíše dospělému divákovi, díky svým pár ostřejším, leč výstižným, scénám… Už dlouho jsem se v kině tak dobře nepobavil, jako právě u tohoto animáku, víc takových :) ()

RajAthen

Animák, který je předně o tom, jaký je, než o tom, o čem je. Navíc je jisté, že tvůrce je šílený... a to se mi líbí. Nápady, úhly kamery, kvalita animace, vše budí jedině respekt, přesto snímečku v jistých chvílých dochází dech, ale to mu i díky skvělým sovičkám velkoryse odpustíte, předně je nutno ocenit skvělý timing ("We are riding rith now, this moment."). Roztodivná (a třetí díl Pirátů připomínající) halucinogení sekvence mi přišla nadbytečná, ačkoliv potkání legendy západu "The Good" bylo úsměvné. Děti nechte raději doma. ()

RatBoj

Rango prekvapil! Jedna z mála rozprávok, ktorá sa snaží ísť opačným smerom. Frajer Rango z „mesta“ prichádza na „vidiek“, kedy začína spoznávať drsný život a neskôr pochopí, že klamstvom si nezíska rešpekt, tobôž kamarátstvo. Celý film pôsobil na diváka drsne a o zábavu nebola núdza. Gore Verbinski dokázal združiť staršiu a mladšiu generáciu do jedného celku a jej výsledok je Rango. Film hodnotím na 1-, resp. 4 hviezdičkami; ku koncu sa mi zdalo, že sa to celé naťahuje. Rád by som si pozrel Ranga v pôvodnom znení (nakoľko čo sa do kín dostala len predabovaná verzia) a uistiť sa, ako Rango rozpráva, pretože z trailerov sa mi zdá, že Johny Depp si zachoval akcent zo série Piráti z Karibuku. ()

LabySo69

Na Ranga jsem se těšil jak malej a nezklamal mě. Výbornej spaghetti western animák, místy měnící se na válečnej film o II. Světový válce, s pořádnou dávkou humoru. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, tak nejen toho dětského. Plus to cameo, to je něco úžasnýho. ()

Human_Traf

Mám pocit, že Johny Depp poslední roky už trochu ztrácí ten punc, který z každého filmu udělá úžasnou podívanou (i když v tomto případě jde jen o hlas). Mezi animáky bych tento film zařadil mezi průměr a tři hvězdičky, ale za nečekané cameo jedné legendy si tu hvězdičku navíc zaslouží. ()

M_A_I_A_

Koukám, že se liším od ostatních hodnocení, pro mě však byl tenhle animák velkým zklamáním. Chvílemi jsem vůbec nechápala, co se tam děje, bavil mě akorát Deppův dabing. ()

sarfian

Miestami som sa skvelo bavil a miestami brutálne nudil. Nie je to zlý animák (len pre trošku staršie deti)ale má slabší príbeh, ktorý po jednom videní už neláka absolútne ničím. VIDENÉ 1x ()

JamieSmith

Příběh nuda, nejlepší scény vyzrazený v traileru, naprosto nesympatické postavy. Plus za hudbu, ta se Zimmerovi povedla, plus za odkazy na staré westerny, plus za Ducha Západu. ()

Black-star

Rango je skutečným klenotem mezi novodobými animovanými filmy. A je více než důstojným konkurentem animákům které ze své produkce chrlí Disney, Pixar, dreamworks aj. Hned od začátku si vás film asi nezíská, má pomalý rozjezd, ale později si všechny postavičky a obyvatele města Prach zamilujete. Film je kouzelnou parodií a odkazem na všechny známé vesterny i akční filmy. Proto si každý přijde na své. Je to skvělý odpočinkový film, plný humoru a akčních scén, stejně jako zvratů v příběhu samotném, určitého mystična. Všem opravdu tento nadupaný animák DOPORUČUJI ;-) ()

Kingjiri

Johny Depp si vždycky vybírá role zvláštních týpků a vyjímkou neni ani chameleon, kterej si začal říkat Rango (toho teda Depp spíš nadaboval, než zahrál:)). Westernový městečko mělo jako lokace v animáku něco do sebe a působilo originálně, nicméně příběh mě nakonec výrazně nezaujal. Nejen, že nebyl narozdíl od městečka nijak originální, ale nebyl ani extra srandovní, takže jsem se během projekce mockrát nezasmál. Občas se mi dokonce zdálo, že tvůrci nevědi, zda udělat snímek vážnější nebo zábavnější. Prostě měl Rango takovou zvláštní atmosféru - tentokrát spíš v negativnim slova smyslu. Co mě ale potěšilo, bylo slušný technický zpracování, který vyniklo hlavně v akčních scénách (honička po poušti s nákladním vozíkem nebo závěrečná bitka). Akční scény pro mě Rango zachraňovaly z vod průměrnejch animáků, protože se v tomhle žánru zběsilejší akce vidí jen málokdy. Celkově jsem však zklamanej, očekával jsem slušnej nadprůměr a dostal jsem jen lepší průměr, tři silnější hvězdy. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty