Skhizein

Krátkometrážny / Animovaný / Dráma
Francúzsko, 2008, 13 min

Viete ako dokáže zmeniť život na Zemi pád 150-tonového meteoritu? O tomto sa presvedčí hrdina tohto animovaného filme, keď sa mu všetko vymkne spod kontroly o 91 centimetrov. Takže ak chce napríklad otvoriť dvere, musí stáť od nich o 91 cm ďalej. A predstavte si také šoférovanie auta, keď sedíte mimo neho a riadite ho doslova sediac vo vzduchu... a tak to je so všetkým. Ako sa teraz z takejto prekérnej situácie dostať? (T2)

maseer2

krátkometrážní bomba s excelentním nápadem, lehce depresivní atmosférou a krásnou jednoduchou animací.. ta originalita z toho cáká na všechny strany.. ()

FFilipCZ

Kraťas, ze kterého originalita přímo září! Skvělý nápad koncepce těch 91 centimetrů. Obzvlášť povedené jsou ty části z běžného života, kde si pohráli i s geometrií (pokud to tak můžu nazvat) a dali si práci s překreslením předmětů. Avšak zpracování tohoto kraťasu po grafické stránce, byť je také nevšední, mne moc nenadchlo. Proto nižší hodnocení. ()

easaque

+4* Tento animovaný kraťas dokázal u mě vybudit empatii s člověkem, který se cítí být mimo sebe a přesto se snaží stát normálním jako všichni ostatní. Jestli takto funguje schizofrenie, tak je to opravdu na palici. Kvalitní neotřelá animace i hudební doprovod ještě vylepšuje celkový dojem. Jemný humorný nadhled chvílemi působí až mrazivě. Nezbývá než doporučit. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Specs

Hláška: Henry: - "Nikdy vám neřeknou, jak šílený jste. Jen, že vám přeskočilo, že jste mimo... že jste blázen. Trochu více nebo méně... Proč to chtít vědět? Vědět o kolik centimetrů jste mimo." ()

Madluska

Silně schizofrenní, leč příjemně provedený krátký animáček s poměrně pochmurnou atmosférou a uhrančivým hudebním podkreslením. Zajímavý námět, příjemné barvy, plynulá animace, spousta vtipných detailů i tam, kde byste je nečekali, francouzština a opravdu povedená hudba - to jsou hlavní pozitiva tohoto dílka. Jediné, co mi doteď není úplně jasné, je ta vzdálenost - to ten panáček žije v prostoru 2D? :-) ()

bila.tecka

Osobité dílko velmi talentovaného tvůrce. Animace a hudba je bezchybná, scénář nese to podstatné - neotřelý nápad. Show must go on... ()

Oyer

Krátkometrážní cca 13 minutový animovaný snímek s poměrně zajímavou zápletkou. Do chlapce narazí meteorit a vše se mu posune o 91 cm, vše co dělá, musí tvořit o 91 cm od skutečného místa. Chlapec vyhledává znovu místo, kam dopadne další meteorit, aby se vše vrátilo do normálu, ale po dalším zásahu jej to posune navíc ještě o pár cm níž. Vše co tak činí, vypadá komicky (řízení automobilu, jízda výtahem...), i když jeho samotného to dosti zraňuje. ()

Rufete

"91 centimetrů... Jsem přesně 91 centimetrů od sebe..." Která geniální hlava tohle vymyslela? Lepší filmový nápad jsem v životě neviděl! A z tohoto by byl upřímně náramný film, kdyby se doladily jisté detaily. Tento příběh o chudákovi Henrym, který se nemůže vypořádat se svým "postižením", mě zcela zasáhl a po celou dobu jsem nedokázal slovy vyjádřit, jak velký dojem na mě udělal. Je to dokonalé, já bych sice tu část s psychologem vynechal a raději se zaměřil víc na rozvinutí příběhu, nicméně taky to mělo něco do sebe. Tohoto téměř depresivního snímku si hodně vážím a budu doufat, že se nějaký odvážný režisér pokusí ve stejném duchu jako Jérémy Clapin natočit celovečerní film. Byla by to fantastická záležitost. Konec měl v sobě skvělý skrytý význam, dokonale mě odzbrojil. ()