Skhizein

Krátkometrážny / Animovaný / Dráma
Francúzsko, 2008, 13 min

Viete ako dokáže zmeniť život na Zemi pád 150-tonového meteoritu? O tomto sa presvedčí hrdina tohto animovaného filme, keď sa mu všetko vymkne spod kontroly o 91 centimetrov. Takže ak chce napríklad otvoriť dvere, musí stáť od nich o 91 cm ďalej. A predstavte si také šoférovanie auta, keď sedíte mimo neho a riadite ho doslova sediac vo vzduchu... a tak to je so všetkým. Ako sa teraz z takejto prekérnej situácie dostať? (T2)

Madluska

Silně schizofrenní, leč příjemně provedený krátký animáček s poměrně pochmurnou atmosférou a uhrančivým hudebním podkreslením. Zajímavý námět, příjemné barvy, plynulá animace, spousta vtipných detailů i tam, kde byste je nečekali, francouzština a opravdu povedená hudba - to jsou hlavní pozitiva tohoto dílka. Jediné, co mi doteď není úplně jasné, je ta vzdálenost - to ten panáček žije v prostoru 2D? :-) ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsem přesně 91 centimetrů od sebe samotného." To je ale pech. To kdyby mně spadl stopadesátitunový meteorit na hlavu, tak by to jednoho z nás zcela jistě bolelo, ale určitě bych se přitom v prostoru neposunul ani o milimetr. To Henry na to ale evidentně nemá, takže musí ležet mimo postel, řídit auto zvenku a močit do záchodové mísy s náležitým odstupem. Já se přitom celkem bavil, protože nápad je to skvělý, ale animace se mi nelíbila a k mé cestě do blázince chyběly tak maximálně další dvě minuty stopáže. ()

redwik

Podľa mňa to má trošku nedomyslený koniec, ale inak je to veľmi zaujímavý nápad, celkom by ma zaujímalo nejaké celovečerné prevedenie. Verím tomu, že by mohlo nastať zopár nepríjemností, najmä na verejných toaletách. Pekné spracovanie, zaujímavá animácia, netradičná téma, no celkovo ma to nevzalo asi až tak, ako ostatných. ()

Rufete

"91 centimetrů... Jsem přesně 91 centimetrů od sebe..." Která geniální hlava tohle vymyslela? Lepší filmový nápad jsem v životě neviděl! A z tohoto by byl upřímně náramný film, kdyby se doladily jisté detaily. Tento příběh o chudákovi Henrym, který se nemůže vypořádat se svým "postižením", mě zcela zasáhl a po celou dobu jsem nedokázal slovy vyjádřit, jak velký dojem na mě udělal. Je to dokonalé, já bych sice tu část s psychologem vynechal a raději se zaměřil víc na rozvinutí příběhu, nicméně taky to mělo něco do sebe. Tohoto téměř depresivního snímku si hodně vážím a budu doufat, že se nějaký odvážný režisér pokusí ve stejném duchu jako Jérémy Clapin natočit celovečerní film. Byla by to fantastická záležitost. Konec měl v sobě skvělý skrytý význam, dokonale mě odzbrojil. ()

SarumanKo

Jeden z najlepších krátkometrážnych animovaných filmov, aké som kedy videl. Snúbi v sebe nesmiernu originalitu ako obrazovú, tak aj dejovú, ktorá drží diváka v neustálom napätí a zvedavosti, so snovou „francúzskou“ atmosférou a ťaživou pointou. Nepamätám si vizuálne ani pocitovo lepšie vystihnutú mentálnu chorobu. (10/10) ()