Betty Anne, nezamestnaná matka dvoch detí a hlavná hrdinka filmu založenom na skutočných udalostiach, má brata Kennnetha, ktorý je odsúdený za lúpežnú vraždu. Betty Anne je však presvedčená o jeho nevine, a to tak, že strávi niekoľko rokov štúdiom práv, aby mohla svojho brata obhajovať pred súdom. Súd sa napokon uskutoční a na základe nových dôkazov dochádza k dramatickému vyvrcholeniu prípadu, ktorý je jedným z najpútavejších príbehov amerického justičného systému. (STV)

ciapok

iste, kusok toho americkeho sračičkovstva, no stretlo sa tu pár dobrych hercov, Hilary krásne nesklamala, Minnie Driver je škoda veľká ! Pekné to bolo, no. ()

JerryPilsen

Zajímavý příběh s dobrými herci,trochu se topící v pomalém tempu vyprávění.Zajímavě pojatý vztah dvou sourozenců a opatrně podaný vlastní zločin.Režie se soustředí výhradně na sysifovskou práci hlavní hrdinky, Rockwellova postava si sympatie nyvyslouží. ()

icewhite

Další případ toho, že dobrej příběh neumí napsat jen Tarantino a bratři Coenové , ale i sám život. Hilary je pro mě herečka tak za tři dolary, ale tahle role vesnický blbky ji sedí stejně jako spousta dalších rolí, hold si umí holka vybrat . Jinak je to samozdřejmě zase napumpovaný émerickým steroidem, aby to bylo kulervoucí až do konce, ale mě to takhle bavilo. ()

Jan00

Po delší době jsem zhlédl americký smysluplný film. Nebyl o agentech, drogách a dalších stále se opakujících tématech. ()

vinson003

Kdybych srovnal s nedávno zhlédnutým Soudcem: nebe a dudy. Přirozené dialogy, zápletka podle skutečnosti a přirozené herecké výkony. Výborné! ()

poppy75

ak bol fim natoceny naozaj podla skutocnych udalosti,tak pred betty anne klobuk dole-aj ked,povezme si uprimne,po skonceni filmu som sa nete dostala k trochu inym informaciam...inak by to bola,co sa tyka deja,len melodrama na nedelne popoludnie ...tazko uverit,ze by ten pripad bol az tak odflaknuty,pripadne,ze zlikvidovane dokazove materialy sa zazracne nasli...aj postoj kennyho od prveho stretu s policajtkou bol az do odmietania dna testov prinajmensom cudny...zaujimave pre mna bolo / tiez som to nasla dodatocne/-ze kenny len 6 mesiacov po prepusteni zomrel nasledkom padu..zvlastne ....ale pribeh surodeneckej lasky a oddanosti ma chytil za srdce...rovnako ako sam rockwell...v skutocnosti teda nebudete sledovat thriler,lebo v podstate o zlocin ani tak nejde,ako pribeh o tom,ako sa zena rozhodla dostat brata z vazenia a co pre nu on znamena-cely zivot..../najvacsou chybou filmu podla mna rozhodne boli tie neskutocne kliseovite dialogy a ista primitivita scenara/.... ()

Kacenka_73

I přes negativní kritiku, kterou tady čtu, a která má sem tam rozumné základy, mě ten film prostě dostal… žeru tu herečku snad ve všech jejích rolích, v téhle nevyjímaje, a ten příběh byl jednoduše řečeno chytlavej… bez tradičních pauz na návštěvu kuchyně, koupelny a podobně, jsem ho žrala od začátku do konce nejen já, ale i mé jedenáctileté dítě… to u toho ale neslzelo… :-) ()

evita_

Vyhrať takýto prípad je snom asi každého advokáta... na druhej strane asi žiadny advokát by taký prípad nechcel nikdy mať, keďže Hilary bojovala za nevinu svojho brata, a to je už trocha veľký nápor, ktorý nie každý ustojí (neustála to ani jej rodina, sila súrodeneckého puta bola v tomto prípade silnejšia, čo vzhľadom na jej situáciu chápem...). Bojovala a vyhrala...16 ročný boj so systémom sa oplatil. Vo mne bojovali dva pocity. V prvom rade nespravodlivosť a zrada (či skôr klamstvo?), ktorá dostala nevinného človeka do väzenia na dllllllhé roky (ako môže systém takto ukrutne zlyhať?! Áno deje sa to aj dnes a je to rovnako nesprávne a nespravodlivé...) a na druhej strane pocit, že spravodlivosť nakoniec zvíťazila a Hilary spravila všetko čo bolo v jej silách, aby systému nakopala prdel...Kiež by takéto happyendy prichádzali častejšie, resp. kiež by sa takéto omyly nikdy nestávali...A to je zatiaľ všetko z môjho filozoficko - emotívneho pohľadu na otázky spravodlivosti :-) ()

Sejkorka

Pokud vše je podle skutečnosti, potom se jedná o neskutečný příběh lidské vůle a vytrvalosti. Oba sourozenci, resp. jejich představitelé, jsou skvělí herci, ověnčení Oskary a na jejich výkonech je to znát. ()