Titulní hrdina komediálního filmu je typický žižkovský frajer. S chytrostí a šarmem si vyřizuje otevřené účty s policejním inspektorem Mourkem, který ho chce stůj co stůj dostat do kriminálu. Jenže Fešák Hubert unikne z každé nastražené pasti a nakonec připraví na zavilého policistu a jeho podřízené elegantní podraz. Z hledaných zločinců, které Mourek díky Hubertovi se slávou dopadne, se vyklubou nevinní lidé. Děj se odehrává na počátku třicátých let, v době hospodářské krize. Snímek vychází z tradičního pojetí žánru a pohybuje se v rovině určité nadsázky. Jak příběh, tak atmosféra jsou značně idealizovány. (oficiálny text distribútora)

Marty_cihi

Povedená česká komedie odehrávající se v období první republiky. Karel Heřmánek jako Fešák Hubert oplývá šarmem a chytrostí, dělá všelijaké podvody. Proto na scénu vstupuje inspektor Mourek a chce Huberta za jakoukoliv cenu dostat do kriminálu. Hubert však na Inspektora a jeho kolegy nastraží pěkný podraz. ()

SZYslak

Já tyhle filmy prostě miluju. Skvělý Heřmánek, Kozderková i na Zedníčka se výjimečně dalo koukat. Báječná atmosféra Žižkova, jako byste tam byli. Málem bych zapomněl na Petra Kostku, Pavla Nového a jeho větu: Všechny moje flastry jsou jen za veřejný násilí pane inšpektor, to když dám po hubě ňákýmu fízlovi nebo jinýmu rošťákovi. ()

rigby

Sympatický neškodný film se skvělým Heřmánkem, kterému role sedne jako ulitá. Příjemná komedie idealizující zlaté časy první republiky a věčné honičky podvodníčků a policajtů. Ale jako mladšího mě to kdysi bralo mnohem víc... ()

rekurseman

Prostě bomba, filmy z období první republiky jsou super, plus když přidáte skvělé herce a výborné hlášky je z toho bombastický film:). Skvělé prvorepublikové popěvky, čím jsem starší, tím jim více přicházím na chuť..Žargón z pražské galérky, lehké dámy, šmukaři, drbani, prostě pecka. ()

Aidina

Fešák Hubert je typický žižkovský frajer, který si velmi stylově vyřizuje své účty s policejním inspektorem Mourkem, jeho nesmrtelná hláška: ..." Jsem dobrák, ale taky pěkná svině..." Krásný film zachycující nostalgii a noblesu v období třicátých let 20. století. Ty žižkovské uličky, k tomu úžasná hudba pana Hapky a skvělé herecké obsazení. ()

Horác

Utkvěl mi výrok pana inšpektora: "Já jsem dobrák, ale svině." Celkově jeden z těch příjemných filmů z doby, kdy byl Heřmánek asi na vrcholu. ()

PTuranyi

Príjemná komédia, ktorá nás zavedie do sivej zóny na hrane zákona, kde sa ako ryba vo vode pohybuje náš hrdina švíhácky podvodníček Hubert Hrabě. So šarmom sebe vlastným prevezie inšpektora Mourka a bandu jeho nohsledov, ktorí sa mu chcú dostať na kobylku. Kvalitná produkcia a dobré herecké výkony sú štandardom. 75% ()

gizi

Opravdu povedená česká komedie se skvělým Karlem Heřmánkem, Petrem Kostkou a dalšími skvělými herci. Krásný lidský humor, nic přehnaně bláznivého a přesto velmi zábavné. 80%. ()

Saprofag

Karel Heřmánek rozlévající kýble charismatu kolem sebe, pár dobrých vtipů (třeba Petr Kostka téměř vždy) a i pěkná atmoška staré Prahy zaručují slušnou čtyřku. ()