Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

lobo87

Verbinského kombinácia Pirátov a Ranga. Prestrihať, skrátiť stopáž a mohol z toho byť rovnako zábavný kúsok ako spomenuté dva. Westernová atmosféra, opäť tradične skvelý Depp, výborné akčné scény. Ale pri 143 minútach sa našlo aj dosť zbytočných scén.... 65% ()

ESNYR

Sice humorný, ale jinak dost prapodivný western, který spíše na dobrodružství a děj, sází na vtipné ztvárnění podivínského indiána a gentlemanského rangera. Hudba a triky byly sice dobré, ale celá ta podívaná bez děje nemá prostě moc velkou šanci zaujmout. Při celém tom vlakovém chaosu v závěru filmu, jsem byl totálně mimo a nechápu jak se pořád ty vlaky míjely, spojovaly a zase rozpojovaly. 3 hvězdy za humor, triky a dobrý herce. ()

Rezet

Nechat divnýho koně, slečnu Slonovinovou nožku, Deppovi přidat ještě pár gagů a zbytek smazat, zapomenout a nahradit. Výsledek bude parádní. ()

spotczek

Hodnotím jako parodii westernu a dobrodružného filmu, protože akčnější a bláznivější už to být nemůže :-) Na tohle se prostě s vážnou tváří dívat nemůžete. ()

zerk0

Nemôžem si pomôcť, ale mám taký dojem, že hranie Deppa sa zaseklo niekde v Pirátoch z karibiku. Odvtedy vidím v každom filme tie jeho "vtipné" (trápne) pózy, pohyby a to všetko. V tomto filme to platí obzvlášť, keď som mal skutočne pocit, že sledujem Jacka Sparrowa. Celkovo to bola solídna nuda vhodná akurát tak na nedeľný večer pri TV. 40% ()

AndrewNewman

V rámci digitálnej stránky je to hráve a nápadité,po stránke scenáristickej je to slabota jak mraky. Avšak sympatické hlavné duo to svojím talentom vynahrádza a celkový dojem z filmu je uspokojivý ale musím priznať,že je to film pre násťročných :) ()

JuveIt

Ačkoliv zdejší hodnocení může od snímku odradit, nedejte se. Příběh je víceméně předvídatelný, to ovšem napravují výborné akční sekvence, sympatická ústřední dvojka, geniální soundtrack, výborná výprava, skvělé dobové kostýmy a celé je to vizuálně podmanivé. Rozhodně se k tomu v budoucnu ještě vrátím. ()

Vito_LePour

Úplně špatné to nebylo, ale mohlo to rozhodně být mnohem kratší. Pár scén bylo vtipných, pár vtipů bylo slabých. Příběhem se složitě orientuje, neboť to každou chvíli vypadá, že jde o něco jiného a celé je to dost kostrbaté. Chápu, že akce neměla být realistická, ale co je moc, to je moc. Hlavní pozitivum byl jako vždy výborný Johnny Depp. ()

Brunsvik

Frigo na mašine je oveľa lepší. Depp tu podáva variáciu na mutáciu Pirátov z Karibiku a Dead Mana. Čo preboha majú znamenať pery Ruth Wilsonovej! A Williama Fichtnera!!! Toto je film o divných perách... Najlepšia vec je asi fakt slonovinová noha Heľenky B.C. ()

XI-XAO

Jack Sparrow si vyrobil nový klobouk z uhynulého havrana a vyrazil na divoký západ, kde vypráví svůj předvídatelný příběh velice a velice a velice a velice zdlouhavým způsobem. ()

MarryW

Větší slátaninu jsem letos ještě neviděla, ale musím říct, že se mi ta slátanina líbila, a to hodně. Možná v jiný den a při jiné náladě bych to odsoudila, ale trefilo se mi to prostě do noty a z kina jsem odcházela nadšená. Ano, nemůžete v tom hledat něco výjimečného nebo převratného. Film přebírá spousty obrazů z filmů, které fungují už nějakou dobu - Tenkrát na západě, Poslední samuraj a i něco od Tarantina by jste tam našli. Jako celek to ale působilo celkem dobře a i když jsem věděla dopředu, co bude následovat a jak to celé dopadne, líbilo se mi to. Depp sice trochu vykrádá svého Sparrowa z Pirátů, ale to se mu dá prominout. Rozhodně je to film, na který si musíte udělat vlastní názor. Já ale za odvahu a perfektní triky dávám 3,8*. ()

Adhol

Když jsem vcházel do kina neměl jsem nijak velká očekávání a udělal jsem dobře. Film je sice digitálně na velmi vysoké úrovni a herecký výkon Johnnyho Deppa je opět skvělý, ale film je postupem času nudnější, nudnější a ještě nudnější a filmy jsou přece od toho, aby člověka pobavily. Za Deppa, efekty a opět skvělý soundtrack Hanse Zimmera 60%. ()

anti.rybka

Velice mě to zklamalo... Celý film zachraňoval jen Johnny Depp se svými (už možná i ohranými) grimasy. Bylo to dost přeplácaný, autoři se nejspíš snažili narvat do filmu co nejvíc, bohužel filmu to jen a jen uškodilo. Zbytečně jsem za tento film vyhodila v kině 170 kč. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády