Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

gagun

Vítejte na představení, které mělo těžit z Johnyho Deepa, ale jeho stále stejné grimasy a pobíhání ve stylu Jacka Sparrowa film posílají z kvalitní westernkomedie do podivného westernu se zajímavým nápadem. Hluchost středních pasáží je strašlivě patrná a odsýpání hlavního příběhu poněkud tvrdošíjné. Jediná dvě místa kde jsem se opravdu soustředil na plátno byly ještě v celku krátké akční scény- 63% s nedočkavostí na další Verbinského vykrádačku Pirátu v budoucnosti. ()

SvatyPejtl

Dlouhé? Ne, ne. Kdyby to bylo kratší, padlo by to do mainstreamu. A to tento film opravdu není. Zřejmě se na něj podívám příště zase. Jemná parodie a jemně rozpoznatelné scény z různých filmů (např. Tenkrát na západě, Dead Man), to mi prostě sedlo. Zvláště kontrast s filmem Dead Man, kde Depp umírá celý film a hraje vlastně bělocha přijíždějícího na západ, kterého provází indián, se mi docela líbil (ale možná to nebyl záměr). Upřimně hlášky typu: Je tam jezdec, má sebou pošahanýho indiána, chtěl mi ublížit kachní nohou.... mě opravdu baví :) Výborná kamera, výborný hudební podklad. Oddechovka, zábavovka. Jak psal Fannah, taky nechápu srovnání s Piráty. Je to úplně jiné. ()

Marek.Skalka

Kdyby tenhle film Johnny Depp nikdy nenatočil, nic by se nestalo. Jenže natočil. Tedy ten film není nijak špatný, jenže s odstupem času si nějak nepamatuji, o čem vlastně byl. ()

HFCJ

Hrdinský western bez gulí,chuti a smradu.Za koňa na streche a posledných 20 minút dávam 3 hviezdy.To ostatné je noriginálna, prázdna, nútená vata. ()

sabatko

Objektivně a se slzou na krajíčku musím konstatovat tři hvězdy. Velká očekávání někdy přinesou velká zklamání v podání nejistého a místy jakoby snad němého rádoby western filmu. Ale kdo nečekal hodně? Gore Verbinki, Hans Zimmer, Johnny Depp a H.B.Carter ti všichni nás přímo vybízejí k tomu očekávat. Stopáž 151 minut se zdála být přinejmenším zbytečná, nejednu scénu bych úplně vystřihla, což se mi u filmů s Johnny Deppem obvykle nestává. Závěrem lze říci: nudné? místy. velkolepé? místy?. nízkorozpočtové? nikdy! ()

Dann99

Nevyvážený,pridlhý a pre mňa trochu a nielen pre mňa trochu nelogický,no nezasluhujúci priemerné hodnotenie.Pekná hudba a záverečná vlaková naháňačka,nádherná scenéria a sympatickí herci,teda okrem Fichtnera,ktorý bol fakt ohyzdný ho(film)zbavujú priemernosti,aspoň v mojich očiach.4* sú tak akurát,pretože je sa na čo pozerať Hawk ()

Montmorency

Ale jóóó - zábavná western podívaná (Jack Sparrow na divokém západě:-), pár povedených vtípků, příjemná optika, fajn casting.....mohlo to být kratší (alespoň o scény se starým Tontem) ()

alphatown

Předně je nutné na film pohlížet jako na komedii.Máme zde indiána,který se chce pomstít,máme zde právníka,který věří ve spravedlivý soud,máme zde čirého zločince,máme zde zdánlivě šlechetného stavitele železnice,máme zde zkorumpovanou armádu.Boj za spravedlnost se nakonec změní v zoufalou a chaotickou válku proti vší škodné.Už dlouho jsem neviděl tak zábavný a trikový film. ()

Tobias_Sin

Tak tohle jsem skutečně vidět nemusel. Naprosto zbytečně zdlouhavý film, který mě tak nudil, že jsem některé pasáže přeskočil.. Ty dvě hvězdičky jsou jen a jen za Deppa.. nic jiného na tom filmu není.. ale sám to prostě nezvládne vytáhnout výš.. ()

Skyler

Myslím, že se tenhle film dost podceňuje. Všude kolem jsem slyšela samou kritiku. Já to tedy vidím celkem jinak. Díky Johnnymu jsem se nejednou zasmála (ano, opravdu miluji ty obličeje, které dokáže vykouzlit). Tento snímek obsahuje snad vše, co by dobrý film obsahovat měl, alespoň podle mě. Vtip, překvapení (ano, jednu scénu jsem vůbec nečekala), trochu akce, zápletka a nadhled. A že je Depp stejný jako v pirátech.. Proč by nevyužil něco, co umí snad jen on a naprosto briliantně? Kopie Jacka to ale rozhodně není. :) ()

johnny371990

Ako amatersky ,,pozorovatel,, som mal z filmu najskor zmiesane pocity, ale casom som sa na nom celkom zabaval. Uchvatili ma sceny v prirode, ale hlavne posledna vlakova nahanacka s uzasnymi zabermi, samozrejme od reality na mile vzdialene, ale je to predsa aj dobrodruzny film. Na co nesmiem zabudnut je urcite opat skvely Johnny Depp, ktoreho si taketo roly vo filmoch vyslovene ziadaju. Aj napriek 2,5 hodinovemu filmu som ho vydrzal pozerat az do konca. Odporucam! ()

LeaFF

Abych byla upřímná, tenhle film se moc nevyvedl. Dívala jsem se na něj dvakrát a pokaždé jsem u něj usnula - jaká je to nuda. Johnnyho Deppa mám fakt ráda a o to větší je pro mě zklamání. ()

hypnos11

hodne divny film. jak tomuhle nekdo mohl odklepnout onech cca 220 mil $, to vazne nechapu. misty komedie, misty groteska, misty fraska... presto to dokazalo zabavit. ovsem nebyt deppova tonta a fichtnerova zaporaka, hodnoceni by slo radikalne dolu. nemuzu se zbavit dojmu, ze kdyby se namet filmu dostal do rukou napr leoneho (podobnost s leoneovymi filmy tu je, viz vzpominani na tontovu nestastnou minulost, v niz hraji velkou roli hodinky, hudba misty pripomina morriconeho), ten scenar sestrihal a podal film ve vaznejsim duchu, vystipal zbytecne postavy (napr lone ranger :) ), zameril se na tontuv lov windiga, bylo by to jine kafe ()

www

Když jsem viděl poutače na internetu, a plno doslova výborných ohlasů, tak jsem si film musel také pustit. Film má dobrý začátek, a divák nadšeně sedí a čeká co Johnny Depp zase předvede, ale když opomeneme hlavního hrdinu, tak vlastně zjistíme že nás film moc nebaví, a že se v něm doslova ztrácíme.. Směsice informací, které nejsou ani reálné, a ještě když film trvá 150 minut.. Mé hodnocení 2 z 5ti. ()

JancakV

Právě protože je to blockbuster, tak jsem očekával mnohem víc. Recyklace působila přiblble a bohužel jsem si to i proto moc neužil. Vážně škoda a zasloužené ***. ()

kyzi

Film celkově nic moc...průměrná střílečka. Jediný, kdo dodává jiskru je Johnny Depp. Jeho komediální výstup bylo to, co mě donutilo dívat se až do konce. ()

Jariq

Total nuda.. akoze neviem co tam stalo tych vyse 200 mega. Tipoval by som tak okolo 80 ,scenu s vlakom uz mal lepsiu aj Abraham Lincoln lovec upirov. Nie je to ani vtipne ani napinave nema to ani hlavu ani pätu. Ak ma niekto nasere a sa mu budem chciet pomstit odporucim mu tento film. ()

Edwin44

Sice bych nejspíš dal přednost kratší stopáži, ale i tak jsem se rozhodně nenudil. Je pravda že Depp ve filmu hodně použivá grimasy a gestikulaci podobné Jacku Sparrowovi, ale i tak mě to přišlo celkem odlišné. Spíš než Depp mě vadila hlavní ženská role, nemůžu si pomoct ale ta Ruth Wilson je tak nesympatická až to hezký nebylo( Jessica Chastain by tam sedla jak prdel na hrnec). Dále mě mrzí, že víc prostoru nedostala klasicky skvělá Helen Bonham Carter, ve filmu se objevila asi tak na 5 minut dohromady což z 151 minut je opravdu pramálo, asi to bude tím, že to netočil Tim Burton. Děj sice byl trochu více předvídatelnější, ale to už se tak občas stane. Jsem rád, že se nezanevřelo na divokej západ a indiány celkově. Vyzdvihnul bych taky masku Williama Fichtnera - vypadal vážně skvěle záporácky, skoro jsem ho až nepoznal. Za rok 2013 tenhle filmu patří k tomu lepšímu, mezi propadáky bych zařadil jiný film. Vid Guilermo ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády