Dorian Gray

Dorian Gray (Ben Barnes) bol mladý anglický aristokrat, ktorému v živote nič nechýbalo. Mal krásnu tvár, peniaze a vedel, ako na ženy. Mal však obrovský strach zo starnutia. Až sa jedného dňa rozhodol, že si nechá urobiť portrét a vysloví tajné želanie – chce aby zaňho starol obraz. Jeho želanie sa začne plniť. Dorianovi zostáva tvár nevinného mládenca, zatiaľ čo obraz nesie stopy času a všetkých hriechov, ktorých sa dopustil. Žiadne tajomstvo sa však nedá ukrývať naveky a minulosť ho po rokoch doháňa v podobe Basila Hallwarda a brata dievčaťa, ktorej smrť kedysi spôsobil. (TV JOJ)

andydufrsn

Oproti románu dost erotické a dost dekadnentní. Ale myšlenka nestárnutí a nepřenášení odrazu špatných vlastností duše na obraz tváře, je zde zachycena dobře. ()

HombreT

Dobre obsadený hlavný predstaviteľ. Ale mňa proste takto spravené filmy nebavia. A myslím si, že aj Oscarova vízia bola trošku iná. ()

DiableBlanc

Film jsem poprvé viděl v teen letech a dlouho jsem si říkal, že se mi líbí, jen protože Barnes je pohledný muž ...díky bohu jsem ho dneska viděl znovu a došlo mi proč se mi tak líbil ...je to krásný příběh mladého, neznámého a nezkaženého muže, který zdědil majetek a titul - později byl zkažen (cigarety, kluby, alkohol) až došlo ke skonu jeho lásky a získání touhy být navždy mlád ...a to je to, co odráží i mé bytí ... ()

peproch

Na tomto filmovém zpracování klasického příběhu se mi opravdu moc libí předvedení napětí mezi postavami, vzájemná očekávání a deziluze, Dorian Gray je opravdu člověk, který vyvolává iluze, naděje, očekávání a následně je ničí bourá likviduje, stejně tak jak se likviduje iluze jeho vlastní o něm samém. ()