Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiálny text distribútora)

vykyn

Konečně povedená česká komedie..i když trochu hořká..Robert Sedláček umí.Začátek plyne pomalu,ale postavy a děj se postupně vybroušejí a naprosto mě to vtáhlo,že bych klidně vydržej ještě déle než 120 min.Což je samo o sobě dost na český film.Na plný počet to ješte není.Třeba postava M.Vančurové byla trochu navíc,tu bych tam klidně oželel.Přesto díky za takový film.Jsem jenom zvědavý kam tuto latku posune R.Sedláček v dalším snímku.80% ()

VanThomass

Po výborném dramatu Pravidla lži, se tohle Sedláčkovi opravdu nepovedlo. Srovnávat Muže s Dědictvím, jak dost často čtu je jako srovnávat jablka a hrušky, Dědictví je plné humoru od začátku do konce, Muži jsou vtipní bohužel jen občas. Většina filmu je nudná a nic neříkající, neokořeněné o nic nového ani zvláštního. Filmu také hodně moc škodí stopáž dlouhá skoro 2 hodiny, kdyby film měl cca okolo 1,5 hodiny, tak by zbytečně nepůsobil uspávacím a nic neříkajícím dojmem, i když samozřejmě za předpokladu, že všechny vtipné scény by zůstaly, takhle jich je na stopáž zatraceně málo. ()

Chlo0opek

Spíš než příběh byly zábavné jednotlivé humorné scénky. Třeba taková scénka při nehodě s kolotočem byla opravdu povedená. Eva Vrbková byla při koktání fakt skvělá. Jinak fajn českej film, u kterého se zasmějete, ale nic hlubšího v něm nehledejte. ()

pavont

Toto ma minulo ako 30rocna vojna. Pribeh - skoro ziadny. Humor - skoro ziadny. Herecke vykony - skoro ziadne. Zbytok - skoro ziadny. Proste zbytocnych 120 min. krcovitej nudy a nebyt par svetlych momentov poslal by som to do haja uplne. ()

ewerell

Přiznám se bez mučení: nepřekonal jsem krizovku po 30 minutách a vzdal to. Takový kříženec mezi Dědictví..., Divoké včely a jakousi moravskou variantou Slavnosti sněženek. Všichni jsou na té dědině buďto alkoholici nebo blázni nebo obojí a to furt a není tam nikdo uvěřitelný s kým bych se aspoń nehtíčkem ztotožnil. A to přitom se mi všechny 3 zmíněné vzory líbí. Možná to někdy dohlédnu a pak prohlédnu (?). ()

Cycake

Tak nevím, ja jsem se jen nudila, komické prvky jsem zjevně nepochopila. Asi proto, že není podzim, ja nejsem ani muž, ani s druhou mízou, ani v říji. ()

Chapocka

Jemně ostrá, nevtíravá a chytrá komedie. I přes několik nemilosrdných "trapných" scén má režisér pro své postavy hluboké pochopení, nepovyšuje se, netupí je (a tím ani diváka). Čas ve společnosti několika milých podivínů příjemně plyne, divák se směje i je dojatý. Skvělé herecké obsazení (herci jsou tu skutečnými herci, nikoli baviči), dobrý scénář, krásná hudba. Důkaz, že to jde i jemně a "obyčejně". ()

rene75

Normálně bych dal za 3, ale díky závěru s premiérem dávám 4. Ano, toto je opravdu jeden z mála filmů o tom, co se kolem nás děje. Lid panáčkující před politiky, kteří přijeli na veselici napůl s odporem a napůl s velkou chutí se utrhnout ze řetězu. Barešův premiér s maskou otce vlasti, ale ve skutečnosti pohradjící lidmi, je nepřekonatelný. ()

Kubasino

Vážně příšerná nuda. Asi mě nakonec nejvíc pobavilo samotné troubení, než ty "vtípky" okolo. Ač slušní herci, tak tohle skutečně vytáhnout nahoru asi nemohli. Když vám někdo napíše scénář, který nestojí za nic, tak s tím těžko něco naděláte. Z mého pohledu nedoporučuji filmy Roberta Sedláčka. Mě tento způsob "zábavy" skutečně nic neříká. ()

carnacv odpad!

O komentář filmu nemám zájem, ale prosím, prosím, prosím, prosím, vážně prosím, naučtě se konečně pracovat se zvukem, když už něco točíte! ()

schindler

Pro mě velmi rozporuplný film. Po prvních minutách u mě převládal pocit marnosti nad nevyužitým potenciálem, kdybych o filmu neslyšel pochvalné ody, možná bych přepnul. Ale to jsem neudělal a jsem za to rád, protože s příjezdem premiéra se to docela rozjede a trapná scéna (v dobrém slova smyslu) následuje další. Myslím si, že tento film zůstane u spousty lidí nepochopen, jenže on není o tom kdo vyhraje soutěž ve vábení nebo o tom jestli se postaví silnice, spíše představuje jako realistickou ukázku jedné slavnosti v jedné zapadlé vesničce na začátku 21. století. Škoda, že několik herců bylo silně nezáživných a ještě větší škoda, že tu nehrál Bolek. Přesto si myslím, že je ten typ filmu, který se vychutná až po několikátém shlédnutí. S nadsázkou bych si dovolil film trochu přirovnat k Slavnosti sněženek, kde také sledujeme osudy několika (zvláštních) lidí které se zkloubí až u večeře s kancem potažmo příjezd premiéra. ()

DVCAM

Je to film na dobré cestě směrem k satiře či zábavné společenské kritice. Při srovnání se zahraniční tvorbou ***. ()

shinlove

Film, ve kterém se nedozvíme nic nového, objevného, ale přesto neurazí. Prostě takové odlehčení na dlouhé deštivé odpoledne. 3* ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží

17.07.2009

Zhruba před měsícem vás Terry Gilliam touto originální upoutávkou pozval na filmový Festival nad řekou. Terry se do Písku dostaví osobně. Festival začíná 31. 7. a potrvá až do 9. 8. 2009. Na co se… (viac)