Vykuk Vilík

(TV film)
  • Veľká Británia Wicked Willie
všetky plagáty
Veľká Británia, 1990, 49 min

Série krátkých animovaných příběhů, které satiricky vyprávějí o starostech a radostech, které má každý muž se svým nejlepším přítelem. (J.Connor)

AGAMENON

Animovaný film o mluvícím penisu a jeho pánovi, není věc pro každého, lehce se může sklouznout k vulgaritě. Tvůrci byli však natolik duchapřítomní, že zdánlivě pejorativní námět povýšili na skvělou komedii, s mnoha trefnými poznámkami a neskutečným nadhledem. Navíc vynikající český dabing, kde všechny role namluvili s nezaměnitelným šarmem pánové Kaiser a Lábus, tomu se prostě nedá odolat. ()

J.Connor

Musím souhlasit s kolegou Agamenonem, že i přes bizarní propozice se skutečně jedná o vcelku milou a chvílemi opravdu vtipnou podívanou, kterou ještě povyšuje tradičně skvělý dabing K & L. Ještě bych doplnil, s ohledem na aktuální diskuze a aktivity kolem klimatické krize, že mě ve filmu až šokovalo, že v roce 1990 se již argumentačně a skutkově téma ekologie diskutovalo zcela obdobně (mýcení pralesa kvůli chovu dobytka, plyny, konečnost zdrojů atd.). On to samozřejmě člověk mého věku tak nějak ví, ale je děsivé si naplno uvědomit, že ta "diskuze" již v globálním rozsahu naplno probíhá minimálně přes 30 let a je velkou otázkou, jestli se vůbec politické a ekonomické elity či spotřebitelé od té doby někam pohli. Vilík ale ve finále ty omezené zdroje vidí úplně někde jinde, heh. V ČR vydal na VHS Lars. ()