Sára a její rodina se hrdě hlásí ke Svědkům Jehovovým. V místní komunitě chodí od domu k domu a káží o Soudném dni a o věčném spasení Jehovou vyvolených. Když se však Sára zamiluje do Teise, je postavena před nejtěžší volbu svého života. Teis nepatří ke Svědkům, jejich láska však díky tajným schůzkám nadále vzkvétá. Sára se zmítá mezi svým svědomím, vírou i vášní a je nucena rozhodnout se mezi svou láskou a rodinou, což jsou dva naprosto rozdílné světy. (oficiálny text distribútora)

Slartibarkfast

Hodně smutný pohled do jehovistické rodiny a vesměs i smýšlení celé komunity. Řada striktních pravidel a omezení, která si normální člověk do života dobrovolně vpustit nenechá ani za peníze. Názory o tom, že nepříjmeš cizí krev, vzdělání je zbytečné, jehovista nemůže žít s nejehovistou.. atd. ..jsou naprosto děsivé. Takhle nějak vypadá fanatismus a jelikož mám s těmito lidmi osobní zkušenost, sám to vnímám velmi citově. Rozhodně doporučuji zhlédnout, aby si člověk uvědomil, že náboženské extrémy jsou neslýchané zlo a že se denně děje na všech místech planety. Moc pěkný film a velmi poučné pokoukání. 75% ()

ecceHOMMO

Film, ktorý vkusne a nenásilne poukazuje na iný pohľad vnímania sveta, lásky k bohu a života samotného. Ale i to ako sa tieto väzby môžu pretrhávať, a ako sa človek dostane na križovatku a musí sa rozhodnúť ktorou cestou života sa vydá ( pričom nech sa rozhodne akokoľvek, nechá za sebou niekoho milovaného). ()

dom156

Víra v něco (nemusí to být hned bůh, klidně osud, či jen nějaké to neurčité mystično) je v určitých momentech i prospěšná. Například při nemoci, válkách, neštěstí atd. Člověk má v těch těžkých chvílích potřebu se obrátit pro pomoc někam jinam než k druhému člověku a to já plně chápu. Snímek nám ukazuje, jak víra je nepraktická v osobním a každodenním životě. Zvlášť specifická víra, která tě v plno každodenních činnostech omezuje. Bohužel, já celému tomuto dílu nemohl přijít jak na chuť, tak skoro ani na jméno. Žádné pocity, krom pocitu rozhořčení z neustálých změn názorů hlavní postavy, ve mě celý průběh filmu nevyvolal. Také osoba hlavní aktérky mi přišla nesympatická až skoro arogantní. Spíše nedoporučuji, možná jen jako odstrašující případ pro někoho kdo by chtěl začít koketovat se sektami. ()

misterz

Severská dráma sklame málokedy, a som rád, že je to aj tento prípad. Krásna ukážka vymývania mozgov, vnucovanie svojho presvedčenia, a to aj za cenu straty svojich najbližších. Je hotovou katastrofou, keď sa človek narodí do takej rodiny, potom vymaniť sa z takého chorého spoločenstva dokáže naozaj iba silný jedinec. Bohužiaľ, podarí sa to iba zlomku ľudí. Ide o najnáročnejší duševný boj v živote a víťazstvo vždy vyžaduje nejaké obete. Len škoda toho pomalého tempa, ale film ako celok určite patrí do červených čísiel, pretože pointa a jej obsahová forma naozaj stoja za to. 75/100 ()

gudaulin

Síla Oddělených světů spočívá jednak v tématu střetu náboženského pohledu na svět, který se řídí strnulými pravidly formovanými v dávné minulosti a nerespektuje měnící se společnost, s pocity dospívající dívky, která se musí vyrovnat s probouzející se sexualitou a s poznáním, že existuje i svět mimo její náboženskou komunitu, svět pestřejší, svobodnější a lákavější. Jenže ochutnat jeho plody znamená riskovat vyobcování z prostředí, které dosud tvořilo vaše zázemí, a ztratit přízeň nejbližších členů rodiny a přátel. Druhým plusem je obsazení hlavní role. Rosalinde Mynster je dostatečně tvárná a schopná herečka, aby jí člověk uvěřil jak polohu citově tápající pubescentky, tak i oddané dcery, která chce dostát závazkům k rodině. Navíc je i sympatická, takže divák stojí na její straně, aby v tom nevyhnutelném střetu utrpěla co nejmenší šrámy. Film zdůrazňuje známé kontroverzní body v učení Svědků Jehovových. Je ale nutné zdůraznit, že z hlediska svého působení na veřejnost byli vždycky nebezpečnější např. vyznavači taťky Moona se svou taktikou bombardování láskou a především desítky malých skrytě působících sekt, jako byl u nás případ stoupenců Imanuela Parsifala. Taktika náboru nových oveček, jaký Svědci Jehovovi praktikují, moc efektivní není. Na druhou stranu, jestli se něčím opravdu zásadním liší od stoupenců tradičních křesťanských církví, pak je to zápal svých příslušníků a odhodlání žít důsledně v souladu se svým přesvědčením. Celkový dojem: 75 %. Film by si možná zasloužil silnější závěr. ()

• Ačkoli je film fikcí, na řadě míst se opravdu podobá životu Tabity. Titulky v závěru snímku, které odkazují na Sářinu (Rosalinde Mynster) budoucnost, přesně reflektují Tablitin skutečný život. (Rokle)
  • V závěrečné scéně je dívka, která se na Sáru podívá a usměje, "skutečná Sára", podle které byl snímek z části natočen. Její pravé jméno je Tabita a režisér přiznává, že inspirací pro natočení filmu mu byl její článek z roku 2006, jenž si přečetl v dánských národních novinách. (Rokle)
  • Dánové tento film vyslali jako svého kandidáta na Oscara za rok 2009. Snímek se však nedostal pětice nominovaných. (Rokle)