August Underground's Penance

USA, 2007, 84 min

V poslednej časti brutálnej trilógie August Underground vystupuje iba hlavná postava hraná režisérom a jeho priateľka z prechádzajúceho dielu August Underground´s Mordum. Okrem klasických scén mučenia a sexuálneho násilia si užijeme aj porcovanie obetí a kopec čriev. (Hunter2222)

Freakyy

Podle mě nejlepší z celé série, bezpochyby. Kvalita obrazu hezčí, holka vypadala líp, konečně zmizly nechutně tlustý kurvy a přibyly klasický scény na rozřezaný těla. Zpracování bylo téměř dokonalý. Líbí se mně to jen jako film, nápad je to zajímavej a neokoukanej... ale pokuď to nějaký retardovaný prase dělá aji ve skutečnosti, tak mu přeju zažít peklo. Jo a ještě pochvala hercům. ()

pornogrind

Tak mám tuhle August(ovskou) trilogii za sebou. Tenhle třetí díl je o něco lepší než díl druhej, ale lepší jak první díl (pro mě) není. Kvalitou obrazu je sice suveréně nejlepší, ale zde nastává otázka jestli to není na škodu. Podle mě tím film nevyznívá tak realisticky jak by to u fake snuff(ových) filmů mělo být. Gore je celkem vyvedený, ale mohlo ho být víc. Navíc je tu zase strašně moc zbytečný vaty okolo. Celou trilogii hodnotím jako průměrnou. Viděl jsem větší zvěrstva a tudíž jsem od toho očekával asi něco víc. Samozdřejmě pro normální filmový konzumenty je tohle nekoukatelný. ()

darkrobyk

Ze všeho nejvíce mi vadila kamera. Každý holt není Chytilová. Proč se zatraceně musí ruční kamera škubat, jako by ji držel chudák stižený posledním stádiem Parkinsona? Tedy, ona se ani tak neškube, jako spíše sebou mlátí sem a tam, takže pokud se člověku z obrazu netočí hlava, tak si domýšlí, co asi tak viděl. Než dojde na střeva ven, je to celá věčnost. Není to můj první film od F. Vogela, tudíž už jsem byl tak nějak připraven. Jenže jsem čekal větší odvázanost, stabilnější obraz a permanentní masomlejn. Ty vložky z ulice, večírků nebo ZOO mě doslova drtily. Jinak Vogel si dával pozor, aby to nebylo regulérní porno, pouze maso, a tak pochválit lze jen vnitřnosti. Podříznutí vcelku šlo, upižlání hlavy už bylo komické. A že by z řezané paže stříkala krev, když tělo od poloviny trupu dolů chybí, to asi ne... ()

Mefistofelle

Třetí díl je jen o MALINKO lepší jak druhý, ale myslím, že na trojhvězdí už se v pohodě vyšplhá. Ne že by byl o tolik lepší příběhově (koneckonců to ani žádnou dějovou linku nemá), ale pár plus navíc tu je. Především je o něco lepší kvalita obrazu - asi si tvůrci uvědomili, že i když to má působit dojmem snímku nahrávaného na domácí kameře, přeci jen není od věci, když tam divák taky občas vidí víc, než nějakou divnou změť tvarů a stínů. Další plus je trochu méně gore a více těch věcí okolo, např. záběry kde se dvojice úchyláků prochází po městě a baví se téměř jako normální lidi, jejich hádky atd. Člověk by neřek, že u fake snuffu by mohlo pomoci ubrat na gore, ale v tomto případě tomu tak je. A když už přeci jen na gore dojde, je to kvalitní masakr, který se dvojce spolehlivě vyrovná. Někdy se zkrátka vyplácí netlačit na pilu za každou cenu. ()

TERRORDROME

Hodnotiť túto sériu je o držku, trojka je naozaj asi o niečo lepšia než dvojka, ale stále samozrejme operuje v medziach nesúvislého domáceho videa páriku vraždiacich milencov, kde sú flákacie scény prekladané zábermi na mŕtve telá a znásilňovanie. Takže magori trebárs pod mostom pokrikujú po somrákovi, strih a vidíme tlsťocha s vylezenými črevami. Nasleduje scéna nejakého večierku ktorá je zas pre zmenu strihnutá záberom na zadok chlapa šukajúceho ženskú pod vianočným stromčekom. V druhej polovici film pridáva viac gore, detailné pohľady na porcovanie ženského torza či vyrezané embryo a dokonca sa to začne snažiť o čosi ako náznak deja, lebo mánička začne nenávidieť svojho mileného krájača a začne sa sama škrtiť, čo bolo celkom úsmevné. Ale k nejakej pointe Vogel ešte stále nedospel, takže nasleduje len baj-baj a titulky. Obraz je lepší a gore hnusnejšie, stačí to na nejakú hviezdu? Najlepšia odpoveď získa cenu v hodnote 50 centov. ()

• Film je v niektorých krajinách zakázaný a je nevhodný pre slabšie povahy. (Hunter2222)