Skupinka lovců odměn pronásleduje nejnebezpečnější zločince galaxie. Ráda zachrání svět... pokud jí někdo dobře zaplatí. (Netflix)

Recenzie používateľa Elerrina k tomuto seriálu (11)

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021)

Vlastně z toho mám podobný pocit jako ze Zaklínače. Adaptace kultovní předlohy, která ortodoxní fanboys spíš naštve, protože se vydala vlastní cestou, a nováčky zmate, protože netuší, co mají čekat. Stejně jako u Zaklínače je nakonec nejpříjemnějším překvapením casting: charismatický John Cho Spikeovu mnohovrstevnatou postavu utáhne naprosto skvěle a zbytek posádky je taky fajn, horší je to s představitelem záporáka Viciouse, který je šílenou karikaturou původní postavy. Větší problém ovšem je, že atraktivnímu chytání zločinců se seriál věnuje jenom první čtyři epizody a pak už jen řeší osobní linky členů posádky, tedy hlavně tu Spikeovu. Možným důvodem bude asi to, že strýček Skrblík Netflix odmítnul rozbít prasátko kvůli jakési retro/sci-fi/noir šílenosti a utrousil na dřevo jen pár drobných. Takže těch pohledných záběrů na vesmírné lodě je opravdu jen poskrovnu a obzvlášť v druhé půlce se děj přesune do interiérů a různých opuštěných lokalit, a proto zřejmě až příliš vytěžuje onen osudový vztah dvou zabijáků a jedné femme fatale. ()

Kovbojský gospel (2021) (E01)

Po efektním úvodu s přepadením kasina se děj přesune do kulis Desperada. Jet chce jen vydělat peníze, Spikea ale osud mladé dvojice, která chce uprchnout před mafií a začít nový život, zasáhne hlouběji, než je ochoten přiznat. Retrogangsterka s prvky noir a občasným pokouknutím po space opeře, slušně nahláškovaná a s klasickou, lehce přepálenou akcí. ()

Pop na Venuši (2021) (E02)

Bitka na kostelních záchodcích je přímým důsledkem Spikeovy neopatrnosti z předchozí epizody. Jet je naštvaný a má proto pádné důvody, Spike je ale přesvědčený, že mu nezbývá nic jiného, než hrát svoji hru za parťákovými zády. Dopadení šíleného atentátníka, který miluje plyšové medvídky a svatozář na obloze ovšem vyžaduje spolupráci. ()

Swing pro Psí hvězdu (2021) (E03)

Epizoda, která asi nejvíc navozuje tu crazy atmosféru původního seriálu. Spike pořád ještě nenápadně zjišťuje, kdo mu jde po krku, a Jet zoufale shání ošklivou předraženou panenku. Návštěva v zábavně stylizovaném bordelu je dovede na stopu vraha, který krade svým obětem psy. Victious mezitím odepisuje ztráty z podnikání, které mu zatrhli šéfové Syndikátu. ()

Soul na Callisto (2021) (E04)

Faye přijde o loď a vyfasuje kulku do ramene a v takové situaci se hodí každý, dokonce i Jet se Spikem. Porazit drsnou mámu ekoteroristku a zůstat přitom naživu nebude totiž vůbec snadné. Vztahy mezi všemi postavami mají skvělou dynamiku, kdyby byl takovýhle celý seriál, bylo by to super. ()

Tango z odvrácené strany (2021) (E05)

Jetův origin aneb stylová policajtská noir historka. Ale nic navíc, v druhé vyprávěcí lince se Spike s Faye jen tak špičkují a nakonec se nikam nevypraví. ()

Binární two-step (2021) (E06)

Faye má za úkol dohlédnout na pohlednou nadrženou opravářku, která přišla na Bebopa vyměnit cívku (nebo co). Spike mezitím padne do pasti v jakési psychologické poradně a je uvězněn ve světě vlastních halucinací. ()

Hustle poblíž Jupiteru (2021) (E07)

Falešná matka Faye okouzlí posádku Bebopa a zatáhne ji do svých téměř smrtelných manželských trablů. A protože Jetovi záleží ze všeho nejvíc na dceřině školním vystoupení, musí nakonec Spike dělat návnadu. Mezitím se na základě Juliina plánu setkávají tři spiklenci proti Syndikátu. Vtipná, trochu zmatená epizoda, ve které o podrazy není nouze. ()

Go-go smutného klauna (2021) (E08)

Stylově masakrální epizoda. Z nezranitelnýho chechtajícího se vrahouna fakt mrazí. ()

Valčík v Blue Crow (2021) (E09)

Flashback do Spikeovy minulosti aneb jak to bylo tenkrát. John Cho jako mafián je fajn, možná by si zasloužil nějaký vlastní film ve stylu Johna Wicka. ()

Symfonická supernova (2021) (E10)

Velké zúčtování všech se všemi, které si ovšem tvůrci napsali podle sebe. Chápu to tak, že chtěli alespoň částečně zachovat bad end, který byl v původním anime, ale zároveň si ponechat zadní vrátka pro případné pokračování. Hlavní změna se týká postavy Julie, a obávám se, že tenhle dějový plot twist je spíš na škodu. ()

Cowboy Bebop se zdrží

Cowboy Bebop se zdrží

19.10.2019

Herec John Cho (Star Trek) byl vážně zraněn na place chystaného seriálu Cowboy Bebop od Netflixu. Cho si poranil koleno a vzhledem k tomu, že má v hrané adaptaci slavného anime hlavní roli, musí se… (viac)

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

05.04.2019

Hlavní roli Spikea Spiegela v chystané hrané adaptaci anime Cowboy Bebop nakonec ztvární herec John Cho (Star Trek, Pátrání). Desetidílný seriál produkčně zaštítí Netflix a kromě výše zmíněného herce… (viac)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (viac)