Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cecilia zostáva verná Arnovi a pomaly sa napĺňa čas, ktorý si má odpykať za hradbami kláštora. Arn slúži ako templár vo Svätej zemi, kde sa vyznamenal v bitke proti Saladinovi a od templárskeho veľmajstra si pred rokmi vyslúžil glejt, ktorý mu mal zaručiť návrat do vlasti spolu so všetkými poctami, keď rád opustí. Keď však glejt ukáže so žiadosťou o návrat domov, nový veľmajster ho roztrhá. Arn musí znovu zostať bojovať s križiakmi proti Saladinovi, ale Saracéni templárov rozprášia. Cecília stále verí, že sa vráti a naplní sľub, ktorý si dali... (badygorila)

(viac)

Recenzie (84)

angloumene 

všetky recenzie používateľa

Teda musím se přiznat, že poslední dobou nějak přicházím na chuť evropským historickým filmům. Možná je to proto, že na rozdíl od těch amerických dokážou lépe vystihnout podstatu dění a možná i proto, že za málo peněz musí dělat hodně muziky. Každopádně Arn obsahuje objevnou výpravu do dob křižáckých válek, civilní a povedenou romanci a také něco málo z intrikaření a válčení v současném Švédsku. Celkově to byla opravdu zábava - 85 %. ()

cab 

všetky recenzie používateľa

Druhy dil presne zacina kde prvni skoncil a tim padem plynne navazuje na strastiplnou pout chrabreho, ted vsak uz dospeleho, Arna. Je stale umisten v roji krizackych vojsk, ktere nyni maji za ukol znicit hrozbu v podobe Saladina. Avsak jak se rika, prvni vyhrani z kapsy vyhani a zde tomu nebylo jinak, ale protoze Arnuv osud nema byt jeste zpeceten, tak mu je nabidnuta necekana pomoc, ktera ho dovede k vysnene ceste zpatky domu, kde se cely pribeh po dalsi zajimave hodine rychle ubihajiciho deje zavrsi. 65% ()

Reklama

Marek1991 

všetky recenzie používateľa

Dúfam, že film, ktorý som videl bol práve tento. Ten takzvaný sequel je pre mňa záhadou, prečo, no keďže aj tento film mal nejaké hluché miesta, tak chápem že možno tamten nudil ešte viac, Videl som film so stopážou okolo 128 minút, kde v záverečných titulkoch sa objavil malým písmom rok 2008, tak snáď to bolo toto. Inak ako už bolo spomínané, zrejme inšpirované Kráľovstvom nebeským a záver urobený na štýl Statočného srdca, všetko s hudbou akoby naozaj z Pána prsteňov. Taká jednoduchá historická povesť, veľmi hrdinsky a veľmi cukrovo natočená. Z matky predstavenej tam bola akási uctievačka zla, aspoň z chovania, ale ten záverečný boj, to bolo také primitívne, neviem veru. Scénu so smutným Arnom na koni v daždi si mohli odpustiť. Príbeh o exkomunikovanom Švédovi, z ktorého sa stal templár, spriatelil sa so Saladinom a ktorý zjednotil Švédsko mi prišiel taký mierne od srdca vzdialený, priznávam, že by som to asi nechcel vzhliadnuť znova. ()

Darkslayer 

všetky recenzie používateľa

Nebudem sa uberať úvahamy, ktorá časť bola lepšia. Obe som zhliadol v rozmedzí dvoch večerov. Druhá časť na tú prvú perfektne nadvezuje, a tak to beriem viacmenej ako súvislý celok. Nechcem opakovať to, čo som spómínal pri prvej časti (kto chce ten si to nájde :)). Väčšina vecí sedí na obe, možno až na to, že v druhej je o trochu viac bojov, čomu prispieva hlavne záverečná bitka. Ako tu už bolo spomenuté aj mňe chýbala bitka o Jeruzalem, čo sa však vzľadom na financie dá pochopiť. Záverečná bitka bola spracovaná tiež v komornejšom duchu (samozrejme to neubéra na nadpriemernej kvalite spracovaia) a preto na druhú stranu radšej uvítam neprítomnosť bitky o Jeruzalem ako by mala byť zprznená nedostatkom financii (čo by pri nej bolo ďaleko viac viditelné a problematické). Film má dobrý koniec a ako celok sa suverejne zaraďuje do topky historických snímkov. ()

Zeebonk 

všetky recenzie používateľa

Slušný severský epos z 12. století, vlastně jeho druhá část, tu první jsem v dočasném poblouzění mysli jaksi minul kurzorem a mám z toho další šťavnatý restík na seznamu. Jak všichni jistě víme, tématiku již zfilmoval mnohem zručněji stýček Ridley ve svém Království nebeském, pouze rozmáchlý režisérský sestřih se počítá. Nejde ani tak o to, že nás chudé Evropany převálcoval výškou kapesného jako spíše precizností většiny filmových složek a zejména pak množstvím klišé a patetických proslovů, kterými švédská obdoba doslova přetéká. Jediné, v čem seveřané skórovali, byl výběr hlavního hrdiny, který se striktně heterosexuálními manýry zručně užívá mimické svaly a v jiné poloze zase mužně kouzlí prodlouženým údem. Ale ať se jde ta zaoceánská verbež se svými macatými korporátními čůráky zaraženými hluboko mezi půlkami vycpat, u nás veprostřed se místo pro pořádný multijazyčný historický flák vždycky najde, zvlášť když pod náporem slavných severských ksichtů praská ve švech a navíc se neštítí tradiční lásky k urozené ženě a epických bitev. A co víc, ona je to dokonce zábava. ()

Galéria (581)

Zaujímavosti (2)

  • Herci, kteří ztvárnili krále Knuta (Gustaf Skarsgård) a jeho syny Erika (Bill Skarsgård) a Jona (Valter Skarsgård), jsou ve skutečnosti bratři. Ve filmu si zahrál i jejich otec Stellan Skarsgård, a to Jarla Birgera Brosu. (Barghest)

Reklama

Reklama