COLE HAUSER a nositelé oscarových nominací JAMES CROMWELL (nejlepší herec ve vedlejší roli, Prasátko Babe, 1995) a LAURENCE FISHBURNE (nejlepší herec, Tina Turner, 1993) v akčním kriminálním thrilleru bez pravidel. Pokud chce agent FBI Kevin Cole (Cole Hauser), infiltrovaný hluboko do brutální zločinecké organizace, uspět, musí použít extrémní prostředky. Když od tajemného bosse dostane příkaz vypátrat ukradené miliony, zaměří se na jeho účetního (LAURENCE FISHBURNE). Jakmile ale přitvrdí, začíná psychologický souboj. Kdo koho nyní vlastně ovládá? Vstupte do nemilosrdného světa organizovaného zločinu, v němž jste právě tak dobrý jako vaše poslední lež. Dále hraje Emmanuelle Chriqui (Zohan: Krycí jméno Kadeřník) (oficiálny text distribútora)

Mrkvič

Docela slušně natočený krimi. Dialogy jsou dost pitomý a čitelný. Obsazení je takové, že každému, kdo zná herce a ví v jakých filmech hráli, je jasné, jaká bude úloha jejich postav. Prostě problém celého filmu, že je to jak z učebnice. Má tam sedět to a to, tak se to tam dá uplně přesně, má tam být herec toho a toho typu, tak tam strčíme přímo takovýho. Proto je to nakonec docela nuda, ale pořád slušně natočená. ()

honajz

Cosi jako další Saw kombinované s Derailed, překombinované všemi těmi překvapivými zvraty kdo je kdo, a vcelku nijak zábavné. ----- Výstižný název filmu, který v sobě kombinuje Saw, Derailed či snímek V zajetí teroru. Dokonce tu hraje Laurence Fishburne jako v posledně jmenovaném. Mladý muž má mučit v odlehlé místnosti jiného muže. Vrátíme se ve flashbacku o pár týdnů zpět, kdy sledujeme, co mladý muž dělal, ke komu se přidal a zhruba proč. Pak se zas vrátíme do současnosti, zase do nedávné minulosti, zas zpět, a v tom zmatku nám má uniknout, jak neoriginální film to je a kolik dalších vykradl, jeden méně známý dokonce cituje skoro doslova. Nehledě na závěrečné odhalení, které zkušenějšímu diváku docvakne po asi půl hodině filmu a je natolik zoufalé, že unylou nudu předchozích minut nezachrání. Zkrátka překombinovaný, a přitom nudný snímek, který vlastně nemá co nabídnout v žádném směru. Snad jen zcela oddaným fanouškům Morphea. Disk taky nepatří k nějakým odvazům. Na úvod se spustí uřvaný protipirát (pořád přemýšlím, proč je u něj zrnitý obraz, má to snad evokovat, že digitální kopie digitálního média je zrnitá?), trailery na filmy Síla odvahy, Nebezepečný cíl, Nestyda, v menu najdeme dalších pět, ale jinak - nic. ()

Krwel

Mno...jak tak pročítám komentáře, jsem nucenej přidat se na stranu těch co nemaj potřebu všechno furt škatulkovat a násladně ala "profesionalně" srovnávat. Podsouvání SAWu v komentářích je čirá pitomost která zavadí možného zájemce o tenhle kousek. Ale jinak se na to koukat dalo, jen se to prostě moc nepovedlo ;-) ()

Radiq

Nepokládám se za blbého člověka (to by člověk musel být blbej, aby se pokládal), a proto mě pointa napadla přibližně v polovině filmu (pro neblbé lidi by následující věta mohla být spoiler). Protože čím extrémnějším by už nás mohli překvapit. Potěšil mě Robert LaSardo, kterej je pokérovanej snad víc a víc s každým filmem... No ale herecky, stejně jako on, i všichni ostatní byli průměrní jak průměrná délka penisu. Fishburne si vyměnil roli z filmu V zajetí teroru, kde stál na opačné straně mučidel, a vidět ho v jednom filmu s houserem, teda s Cole Hauserem, to jsem nikdy netušil, že se něco takového může stát. Hausera beru totiž spíš jako béčkovýho herce. Jo a pro všechny, co si čtou ostatní komentáře: tak zmatené to není (je to jenom blbé) a Saw to nepřipomíná... ()

sAreOn

Ten film byl opravdu muka... Pro mě zůstal úmysl tvůrcu nepochopen, bohužel... a ten konec vyznívá do ztracena, neboť pokoušet se vystavět takový film na tak malém prostoru (myšleno tak, že se více jak pů filmu neděje a pak najednou takový zvrat) je stupidní. Sice vcelku pěkné zpracování, ale to už to nezachrání. ()

• Natáčení probíhalo v kanadském Vencouveru a v Britské Kolumbii. (Terva)