Pobrežie Kóreje v novembri 1952, v tomto teritóriu operuje 77 operačná skupina námorníctva USA a jej lietadlové lode Hornet, Essex a Savo. Sledujeme životy pilota Harryho Brubakera, osádku záchranného vrtuľníku a veliteľa skupiny tesne pred útokom na štyri mosti na rieke Toko-Ri, ktoré sú bránené obrovským množstvom protilietadlových diel. Američania chcú týmto spôsobom dokázať Južnej Kóreii, že budú útočiť i pod rizikom veľkých strát a donútia ich k zastaveniu bojov. (andykovac)

zette

Po technicke strance neskutecne dobre natoceny film. A pro fanousky vojenskeho letectvi je film povinnosti. No, ja jako fanousek Grace Kelly jsem si taky prisel na sve:-)! Bohuzel, americka propaganda nelenila ani par let po valce a natocila dalsi z rady paskvilu, ktery je scenaristicky dost mimo. Ale pro vyse zminene aspekty a Williama Holdena stoji za to film videt. ()

RHK

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Válečně psychologický americký film z korejské války s výtečně zahraným pilotem bombardéru v podání Williama Holdena, s perfektními válečnými scénami a pár zapamamatovatelnými okamžiky z života vojáků, např. s vojákem - pilotem záchranné helikoptéry v irském zeleném klobouku a šále. Mínusem je, že válečných scén není dost a že velkou část filmu zabírají vcelku stupidní diskuse hrdiny s manželkou i s admirálem o nutnosti a nebezpečnosti války. I scénář je dosti plytký a plyne bez překvapení až k očekávanému závěru. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vLM29YYhoM0 ()

Mol

JUST RELEASE THE SAFETY AND SQUEEZE THE TRIGGER. IT FIRES AUTOMATIC. I'M A LAWYER. I PROBABLY CAN'T HIT A THING!! Představte si letadlovou loď USS třídy Essex na otevřeném moři, při západu slunce. Kolem šplouchají vlny, duní vítr a stíhačky rachotí ve vzduchu. Takový film je pastva pro oči. Jasně, je tam plno klišé a scény s manželkou jsou nuda, ale závěrečné peklo nad mosty Toko-Ri stojí za to. Konec mě hodně překvapil a moc se mi líbil. Sedíš si v příkopu v bahně a kruh Korejců kolem tebe se stahuje, jako oprátka kolem krku. Prostě má to styl a atmosféru. Mike a jeho rvačky taky super. Jen ten admirál byl ze všeho pořád tak vypleštěnej, jak děcko co dostalo k vánocům svetr místo walkmana. ()

farmnf

Flanker27 to přesně vystihl. Tento film překypuje propagandou, naivitou a Americkým pseudochlapáctvím. Technicky na rok 1954 velmi dobré. Důstojník letectva se bojí jít do akce, tuší kosatou. Jde přesto, protože je to sice právník a záložník ale nechce se před americkými soudruhy znemožnit. No a pak to odsere a s ním ještě dva jiní. Tedy v podstatě analýza amerických bojů za demokracii na celém světě po celá desetiletí. Rudá opona padla a Američané opět našli nového nepřítele a historie se opakuje a krev teče a tak tomu bude navěky, Amen. ()

Thomassi

Výborné válečné drama odehrávající se v období korejské války. William Holden vede skupinu letadel na svůj cíl, mosty na Toko-Ri hluboko v týlu nepřítele. Velkým plusem je, že snímek byl natočen pouhé 3 roky po události, tudíž vše bylo ještě v paměti a použitá technika tedy odpovídala skutečnosti. Na tu dobu výborně natočený nálet na mosty. No a William Holden znovu exceluje. 75%. ()

• Americkým námořnictvem bylo pro potřeby natáčení vyčleněno 19 lodí, včetně letadlových lodí Oriskany a Kearsarge, křižníku, několika torpédoborců a korvet. (Coldrex)
  • Lietadlová loď Hornet (Sršeň) sa 2.4.1942 zúčastnila odvety za Pearl Harbor. Viezla 16 bombardérov B-25 upravených na veľký dolet, ktoré zbombardovali hlavné mesto Japonska Tokio a ďalšie tri najväčšie mestá. Operácia je ukázaná i vo filme Pearl Harbor. (andykovac)
  • Letadlová loď Hornet není ta, z jejíž paluby startovaly letouny B-25 k náletu na Tokio 18.4.1942, protože ta byla potopena v bitvě u ostrovů Santa Cruz dne 26.10.1942. Šlo o loď třídy Yorktown a její označení bylo CV-8. Ve filmu vystupuje novější loď třídy Essex, označená CV-12, která vstoupila do služby 29.11.1943. Původně se měla jmenovat Kearsage, avšak po potopení své jmenovkyně byla na její počest přejmenována. (flanker.27)