Pasca na dne mora

• Česko Černé moře (viac)

Zlovoľný kapitán ponorky Robinson (Jude Law) zostaví posádku plnú skrachovaných existencií a vydá sa s ňou hľadať ponorku z druhej svetovej vojny potopenú na dne Čierneho mora, o ktorej sa hovorí, že je plná zlata. Lenže pod hladinou mora, v stiesnenom prostredí ponorky, sa medzi posádkou začne šíriť chamtivosť a zúfalstvo. Rastúca nedôvera v celú akciu spôsobí, že si muži začnú ísť v záujme vlastného prežitia po krku... (TV Markíza)

Milan25

Atmosféra v pohodě, výkres postav nula, a netuším, kolik Judovi slíbili, že do toho šel. Podle profilu scénáristy vidím, že je to jeho první film, a podle toho to taky vypadalo. Úvod do děje stručný, ale aspoň to jde přímo za cílem, a na nic si to nehraje. Slabina jsou hlavně postavy, protože ani ke konci filmu jsem netušil, kdo se jak jmenuje a proč tam je. Lepší 2* ()

Fiftis

Jeden z mnohých filmov, ktorý využíva všetkého, čo môže ponorka ponúknuť. Nečakajte žiadne vykreslenie postáv. V prvom aj poslednom rade ide o rutinné doručenie príbehu divákovi. A ten príbeh nie je zlý. Novodobí zlatokopovia, ale predovšetkým nepríliš sofistikovaní námorníci, pátrajú po zlate, ktoré zmizlo pred vypuknutím II.svetovej vojny. Príbeh sa odohráva za hranicou zákona, normálnosti, alebo stráviteľnosti, ku ktorej priemerný pracujúci človek ani nedôjde, nieto aby ju prekročil. Dobrý je nápad s dvojjazyčne hovoriacou a mnohokrát si nerozumejúcou posádkou. Bariéra nielen jazyková, ale aj mentálna, je základom pre hustnúcu atmosféru v ponorke. ()

castor

S Kevinem Macdonaldem je to trochu nahoru dolů. Solidní kousky střídá s průšvihy, mezi které se Černé moře naneštěstí rovněž řadí. I když jak se to vezme. Jude Law po vyhazovu z práce sežene retro ponorku, protože ví o jiné, která leží na dně Černého moře a údajně je plná zlata. Plácne si s investorem, poskládá posádku a věří v lepší příští. Pochopitelně banda vidláků začne vykazovat jisté známky nervozity a kalkulu, takže ten chce ukrojit víc koláče, ten se nesnese s tím, což nakonec vede k tomu, že se počet členů posádky sužuje. Šance na úspěch se snižuje, až doklopýtáme do finále, které je zoufale předvídatelné. Atmosféra uzavřeného prostoru je nicméně fajn, herci rovněž, ovšem výsledek nepřináší nic nového, nic zapamatovatelného, prostě jen solidní rutinu. ()

RedAK

Mňo, známe to asi všichni. Jedenáct let se dřeme pro jednu společnost, obětujeme jí veškeré svoje úsilí, vypotíme si na ní masivní bicáky, pošleme ji až na samý vrchol a nakonec nám nějaký dvacetiletý cucák na pozici manažera, jehož životní protřelost začíná a končí u objevení nového vlasového gelu se zvýšeným obsahem přidaného ejakulátu, nevyplatí ani pořádné odstupné, protože taťka říkal řiď to tady jak totální pičus, takže sesbíráme poslední zbytky sebeúcty, naverbujeme posádku složenou výhradně z nechutných nemytých polodementních houmlesů s dechem co by porazil i světaznalou hajzlbábu a jdeme ponorkou brázdit hlubiny temného oceánu a hledat ztracený poklad! No dobře, všichni to asi neznáme, obzvláště ta pasáž s ponorkou se asi nestává každý den, uznávám, nicméně nejspíš tušíte, co se tím snažím říct. Nějak si ty prachy zkrátka získat musíme. Teda jak kdo, pokud jste neschopná štětka co odmakala za život sotva dvě směny u mekáče a tak si každý večer vozíte roztahanou kundu na vrásčitém párku, abyste dostaly onen vytoužený kožíšek od vitóna, tak si vás ty prachy najdou tak nějak samy, ale tady Žid Láv je zkrátka muž činu, takže jde a koná! A koná to docela nudně, nezáživně a úplně na hovno. Jistě, já jakožto mladý cucák s ejakulátem ve vlasech asi nedokážu ocenit onu neopakovatelnou atmosféru oldschoolového thrilleru, jak tu tvrdí všichni ti mazáci, ovšem to mi nezabrání, abych si na tom vyléčil ty svoje slavné komplexy z malého péra a poslal to do hajzlu s jednou hvězdou. Já vám nevím. Příště bych raději sledoval, jak sedmdesátiletý Eskymák dvě hodiny ve smyčce recituje návod na instantní nudle od Vitany, což by bylo nepochybně zábavnější. ()

neoBlast

Solidní direct-2-dvd žánrovka, která nikoho nemůže urazit. Na to bych vsadil svůj námořnický klobouk. Ambice film zanechal v přístavu a i od úplného počátku se úmyslně potápí do béčkových vod. Jude Law a jeho přízvuk je vtipný, tempo slušné, takže pokud vás synopse zaujme, tak není vůbec co ztratit. 65 % ()

• Černomořská flotila, před kterou se schovávají pod vodou, je velký operativně-strategický útvar ruského (a dříve sovětského) námořnictva působící od konce 18. století v Černém a Středozemním moři. Plavidla černomořského loďstva kotví v několika přístavech na pobřeží Černého a Azovského moře, zatímco jeho letectvo a infrastruktura jsou dislokovány na různých místech na Krymu a v Krasnodarském kraji v Rusku. Flotila zahrnuje dva raketové křižníky Projekt 1164 Atlant (Moskva) a Projekt 1134B (Kerč), raketový torpédoborec třídy Projekt 61 (Smetlivyj), dvě raketové fregaty třídy Projekt 1135 Burevestnik (Ladnyj a Pytlivyj), tři tankové výsadkové lodě třídy Projekt 1171 (Saratov, Orsk a Nikolaj Filčenkov) a čtyři tankové výsadkové lodě třídy Projekt 775 (Cezar Kulikov, Novočerkassk, Jamal a Azov), ponorky třídy Projekt 641B (B-380 Svjatoj kňaz Georgij) a Projekt 877 (B-871 Alrosa) a Projekt 636 (B-261 Novorossijsk), tři protiponorkové fregaty třídy Projekt 1124 (Alexandrovec, Suzdalec a Muromec), torpédový člun třídy Projekt 1145.1 (Vladimirec), čtyři minolovky třídy Projekt 266 (Kovrovec, Turbinist, Ivan Golubec a Vice-admiral Žukov), dvě raketové korvety třídy Projekt 1239 (Bora a Samum) a dvě raketové korvety třídy Projekt 1234 (Štil a Miraž), pět raketových člunů třídy Projekt 1241 (R-60, R-71, R-109, R-239 a R-334), pět člunů zajištění KM-593, KM-731, KVM-332, KVM-702, BUK-645, a poté několik desítek plavidel různého typu jako jsou malé protiponorkové plavidla, minolovky, průzkumná plavidla a další. Tyto informace jsou k roku 2014.
    (Maulincio)
  • Natáčelo se pomocí filmové kamery Canon EOS C500. (Maulincio)
  • Světlice, kterou má Robinson (Jude Law), je SPSh (Signalny Pistolet Shpagina). (Maulincio)