Gin'iro no season

• Japonsko 銀色のシーズン (viac)
všetky plagáty

Vavča

Tombac to vystihl přesně, kromě hymnického motivu v orchestrálním provedení je tu jedna supr rocková skladba, krásně provedené sportovní scény, doporučuji zhlédnout nepovedené záběry, uvidíte jak se všichni nadřeli. Film je našlapaný adrenalinem, ale i uvolněnými lehce komickými momenty, kromě toho se v závěru z toho vytřískají i celkem silné emoce, Rena Tanaka tu září, ačkoliv zde hraje spíše minimalisticky, civilně, aby příliš nevyčnívala, dokáže strhnout pozornost na sebe naprosto nenásilně (a to většinou hraje role úplně opačné). U tohoto filmu si s chutí dám reprízu. ()

tombac

Pokud přijede spanilá Rena Tanaka někam mezi chlapy, obvykle tam nezůstane kámen na kameni... V Silver Season je situace krapet odlišná, jelikož se nejedná o bláznivinu typu Drugstore Girl, ale z větší části o sportovní drama, jehož režisér Hasumi se nevzdal zavedených tvůrčích postupů, zmámých od jeho nejlepšího filmu Umizaru. A to nejen v romantické rovině. Takže nám třeba budou oční rohovky vypalovat kamerové oblety a nájezdy na freestyle lyžaře zdolávající zasněžený horský sráz a našim zvukovodům lahodit hymnický hudební doprovod. Úvod nesoucí se v tomto stylu je vůbec vrcholem filmu. V nesportovních pasážích režisér občas tápe, ale s přispěním krásné Reny, pod jejímž milým pohledem tají i ty pomyslné ledy, se mu daří snímek vybalancovat na příjemnou zimní oddechovku. Za zmínku stojí také triková spoluúčast známého japonského studia ROBOT. 7/10 PS: Nedoporučoval bych se řídit nízkým ratingem na IMDb, který je dost mimo skutečnou kvalitu filmu. ()

Cedr

Rozporuplný film. Místy naprosto skvělé, místy naprosto nudné. Čekal jsem také kapku větší zabývání se vedlejšími postavami, ale s odstupem času z filmu převládá dobrý pocit. Pro fanoušky japonských/sportovních filmů stojí za zvážení. ()