Ralf je profesionální ostřelovač, François naopak hodlá skoncovat se životem sám. Osud je svede dohromady v hotelu v Nice a od té chvíle začne mela. V hlavních rolích francouzské komedie uvidíme Richarda Berryho a Patricka Timsita.  Když se setká nekompromisní nájemný zabiják s nesmělým ztroskotancem, který se snaží spáchat sebevraždu, může to na první pohled vypadat, jako snadná práce. Opak je však pravdou, protože Ralf Milan (Richard Berry) má zacíleno na někoho jiného a François Pignon (Patrick Timsit) mu jeho poslání zrovna neusnadňuje. Při neúspěšném pokusu o oběšení totiž François, jehož opustila žena, propadne stropem k zabijákovi, který se chystá zavraždit klíčového svědka v korupčním procesu. Mezi čtyřmi stěnami hotelového pokoje v Nice se tak rozehrává nejen zápas o splnění jedné náročné vražedné zakázky. O život půjde možná každému, kdo se ocitne v blízkosti této nesourodé dvojice. Režie francouzské komedie se ujal Francis Weber. (oficiálny text distribútora)

freddy

Dost dobrá francouzská komedie, která pobavila a vykouzlila úsměv na tváři a tak trochu prozářila jinak velice pošmourný den. Bylo to zkrátka výborné, bavil jsem se královsky a ani na okamžik jsem nelitoval svého rozhodnutí, podívat se na tuto komedii o jednom sebevrahovi a jednom nájemném zabijákovi. A když se k tomu přimíchá otravný pracovník hotelu, vyšinutý psychiatr a hezká žena, tak to prostě nemá chybu. A dost vtipné byly i sekvence s mladým párem, který se domnívá, že je sleduje policejní kordon, a samozřejmě i scény s převáženým trestancem byly povedené. Na tomto filmu nepozoruji žádné slabé místo, bylo to vtipné, bylo to originální, bylo to zajímavé, bylo to prostě fajn. Richard Berry mi chvílemi vzhledově připomínal Alana Rickmana (asi jen můj dojem), ale přece jen se nemohu zbavit pocitu, že nejlepším a nejvtipnějším nájemným vrahem, kterého jsem kdy ve filmu viděl, byl John Cusack ve filmu Jasný terč, i když Richard Berry o mnoho nezaostává. Potěšil Pascal Elbé (v roli psychiatra Wolfa), s nímž jsem během dvou měsíců viděl už třetí film, a opět byl okouzlující. A samozřejmě klasika, Michel Aumont v roli vězně jako vždy zajímavý a charizmatický. Celkově po herecké stránce je to hodně povedený film, snad jen Patrick Timsit v hlavní roli nikterak výrazněji nezaujal, musím říct, že připadal hodně otravný i mně, nejen onomu nájemnému zabijákovi. Ale jeho závěrečná hláška mě opravdu rozesmála ("Třeba je přemluvím a budeme spolu v jedné cele."). To bylo naprosto dokonalé zakončení téhle komedie. K tomu nejvyššímu hodnocení sice něco málo chybí, ale i tak to vidím na solidní čtyři hvězdy. ()

Eraserhead

Jeden je nájemný vrah čekající na oběť, druhý se chystá spáchat sebevraždu... co se stane když se tihle dva sejdou v jednom hotelu a mají pokoje vedle sebe? Takový námět by mohl slibovat parádní černou komedii, která se bohužel v tomto případě nekoná. Celkem slušný úvod a závěr, ale vše mezi tím je nic moc. Klidně by to mohla být divadelní hra. ()

necisty

Neviděl jsem celý začátek, ale myslím, že jsem ztratil tak maximálně 10 min a snad to někdy dokoukám. Náhodou jsem o tento film zavadil v televizi a hned na první pohled zaujal, jinak bych se k němu asi nikdy nedostal. Jedná se o nenáročnou komedii, kde většinou je se čemu zasmát. Ale prvním dobrým pocitům ani 84 (bez úvodních 10ti) nenáročných minut nepomohlo, protože ke konci už jsem ty dva nedával a chtěl to vypnout, bylo to pořád dokola - do pokoje někdo přišel, někdo odešel a pak se tam za chvíli zase vrátil. Chvilkami mi to přišlo až trapné. Dodíval jsem se na to, jen protože není spousta filmů, na které jsem se rozdíval a nedodíval a také mě zajímalo jak to nakonec skončí. A právě konec mě vůbec neuspokojil. Na druhou stranu obdivuji tvůrce, že dokáží natočit takový film s minimem herců a lokací. Předpokládám, že i náklady byly minimální. A herci nakonec předváděli kvalitní práci. Enšpígl má naprosto šílený komentář, který má snad lepší děj, než samotný film a jsem rád, že i přestože sám má rád F. Vebera, tak film hodnotil odpovídajícími 3 hvězdičkami. ()

Falko

Tak ako pise Madison, aj ja zboznujem blaznive komedie Francisa Vebera, ktore su sice pritiahnute za usi a mnoho situacii su v realnom zivote nepravdepodobne, ale ja sa proste musim smiat, pretoze to bolo ucelom samotneho rezisera a z mojho pohladu sa mu to vydarilo. Uz pred 20-timi rokmi som sa nasmial na komediach OTEC A OTEC (1983), UPRCHLICI (1986) alebo TRI UPRCHLICI (1989), na ktore si uz tak dobre nepamätam, takze urcite si budem musiet dat repete a to som nespomenul moju oblubenu komediu DRZ HUBU! (2003). V tomto pripade je opät zufalec, ktory chce spachat sebevrazdu kvoli manzelke, ktora ho chce nechat a to prave vo chvili, ked vo vedlajsej hotelovej izbe caka zabijak odstrelovac, takze ak poznate Vebera, tak si mozete predstavit, ake komicke situacie nastanu medzi tymito jedincami :-) V podstate je tento film odkazom na komedie 80-tych rokov, ktora mozno v dnesnej dobe uz len tak kazdemu nesadne, ale v tom obdobi som sa ako decko vzdy tesil na sviatky, ked tieto uzasne komedie napriklad s Pierrom Richardom davali v telke... 02.10.2010 _______ Richard Berry - (Jean Milan / Ralf Milan) +++ Patrick Timsit - (Francois Pignon) +++ Pascal Elbé - (Edgar Wolf) +++ Virginie Ledoyen - (Louise) +++ Michel Aumont - (Randoni) +++ Corinne Masiero - (Suzanne) +++ Hudba: Jean-Michel Bernard +++ ()

blackrain

Francouzské komedie se prostě pohybují v úplně jiném levelu. Byl to příjemný a svěží humor. Tohle si budu pouštět, když bude venku dušičkově nevlídno. Vůbec mi nevadilo, že je tenhle příběh tolik převídatelný. Odpustila jsem mu to. Mám takové konfrontační komedie ráda. Netušila jsem, že je tohle remake a že to má divadelní předlohu. Jen jsem měla chvilkami zvláštní pocit, že už jsem to někde viděla. Podobných filmů je natočeno dost. Šla bych na to do divadla. ()

• Film je remakem snímku Dotěrný chlap (1973), což byla adaptace divadelní hry napsané Francisem Veberem. Tato hra se od roku 2005 hrála v pařížském divadle Théâtre de la Porte Saint-Martin s Richardem Berrym a Patrickem Timsitem v hlavních rolích. Režisérské aktovky se zde ujal sám Francis Veber. Hra měla takový úspěch, že to Francise Vebera přimělo k natočení filmu. (Bernhardiner)