Na studijní stáž do Kanady odlétá mladý gymnasista. Strašně se těší, a ani nevnímá podvědomý strach rodičů, a nejvíce pak své matky. Když se pak daleko „za velkou louží" stane tragédie, obrátí to život všech aktérů tohoto příběhu naruby. Zamíchá jejich osudy, životy, pocity, náladami, i budoucností... Ale nepředbíhejme... Scénář televizního filmu napsala zkušená scénáristka Hana Cielová. Základní zápletka filmu vznikla podle skutečné události, o které se doslechl dramaturg Bedřich Ludvík a vyzval autorku Hanu Cielovou, zda by podle ní nenapsala televizní film. Hana Cielová reálnou situace domyslela a uzavřela do dramatického příběhu, který zasáhne všechny diváky bez rozdílu věku... Po delší odmlce se před kameru České televize vrací Dagmar Havlová. Roli jejího manžela zahraje Viktor Preiss. Jejich syna zahrají hned dva herci - Filip Cíl a Jakub Grafnetr. Jeho přítelkyni hraje Tereza Voříšková. Režisérem je Zdeněk Zelenka. (Česká televize)

Luswani

Konečně jsem měl možnost tento film vidět a jsem spokojen. Hlavně musím pochválit podle mě nejdůležitější prvek filmu a to scénář. Ten byl napsán opravdu skvěle. 80% ()

cunicekb

Nechápu ty negativní komentáře! Srdceberoucí příběh! A dokonce, že jsem "veškrnku" nikdy nemusela, tak tady mě velmi mile překvapila. Psychika lidí v tak závažných situacích je totiž opravdu vyhrocená, přetlakovaná a přeemotizovaná. Nevidím na tom žádnou špatnost. Možná snad, že né každý příběh by skončil tak dobře. Možná to beru zdegenerovaně i psychologicky, ale jedno vím jistě, srdce si nedá poroučet! ()

Lentilkatka

Kéž by většina filmů (a nejen českých) dosahovala toho, co tento film. Opravdové, bez ohledu na to, jak vám jsou jinak herci, kteří role ztvárňují, sympatičtí. Klobouk dolů. ()

BlondJames

Ze začátku mi to přišlo absolutně příšerné, hrozně strojené, až jsem se lekla, že Dáša úplně zapomněla hrát, a pak přišla ta sprcha, a ona celý film zachránila, ostatní herci byli příšerní, nemůžu si pomoct.. ()

Eleanai

sama ani nevím, co jsem čekala.... Paní Havlová kladné scény přehrává a působí uměle, negativní scény prožívá možná až příliš.... Přesto však se mi její výkon líbil, ačkoliv Viktor Preiss mi přišel daleko daleko přirozenější. Nelíbil se mi přeslazený a nepříliš typický vztah tchýně - snacha..... Přesto však, jako obyčejný člověk chci říct, že film mne dojal, možná příběhem, možná pocity, které ve mne vyvolal , možná okolnostmi.... ()

Groower

Televizní drama s mými oblíbenými herci. Viktor Preiss opět předvádí svůj vysoký standard a výborná Dagmar Havlová zase, že nezapomněla nic ze svého řemesla. ()

ijacobo

U tohoto dramatu bych vyzdvihl hlavně skvělé herecké výkony. Navíc pohltí silný, chvílemi velmi dojemný příběh. Moc povedené! ()

johnnie78

Dášu ani Preisse moc nemusím, sympatický mi není ani jeden, ale musím říct, že z jejich hereckých výkonů v tomhle filmu mrazí. Na české poměry hodně dobrý a asi trochu nedoceněný film, jen musím říct, že ke konci mě už ten všudypřítomný patos trochu štval a vlastně jsem si přál, aby se Cíl ze svojí pantomimické role proměnil na Kevina Dahlgrena a oba steprodiče brutálně zavraždil. ()

kolly13

Havlová a Preiss nezmůžou s brakem udělat víc, než jej zachránit od hodnocení "Odpad". Režie je strašlivá a v podstatě zabije celý film. ()

Kozlowski8

Klára a Luděk se těžce vyrovnávají se ztrátou syna při automobilovém neštěstí v Kanadě, kde studoval. Těžké je pro ně také přijetí synova kanadského kamaráda, který při stejném neštěstí přišel o oba rodiče a nikoho dalšího nemá... Smutný a depresivní příběh - především pro rodiče, ale nejen pro ně. Nemůže být nic horšího, než přežít vlastní dítě. Výborně napsaný příběh, který graduje až do úplného konce a skvělá práce všech, kteří v něm hrají. Krásný zážitek z výrazových hereckých projevů Dagmar Havlové, Viktora Preisse, ale i Terezy Voříškové. Krásná práce, i když je po ní úzko a smutně. 75%. ()

janemary

Z filmu si nejvíce odnáším kladný dojem z hereckého výkonu Dagmar a perfektně zpracované rozdílné přijmutí smrti syna. Ženy se uzavírají do sebe pro celý okolní svět a muži většinou vypadají, že věci zvládají "chlapsky". Blbost. Mají jen zatažené závěsy, aby do nich nebylo tolik vidět. A ještě přidat hutnou roletu... Film ukázal, jak muži dokáží trpět. Tím se mi líbil. Dům rodiny byl krásný s kouzelným schodištěm :-) ()

majorW

Preslazene, klisovite. Ani herecky matador Preiss nevedel, jak tu roli uchopit. Havlova byla neprirozena, az prilis divadelni. Cele to bylo hodne divne. ()

vincbenet

Preisse mám rád. A Dagmar je přeci jenom taky kvalitní herečka. Slabší 3 hvězdy. Ale nevzalo mě to emotivně. Trochu možná , ale ne tak, jak by mělo. Příběh tohoto formátu mohl být zpracován líp. ()

pupidup

Jsem máma dvou dětí. Žádná klišé se nekonají. Vše má své opodstatnění. I strach. A kdo má děti, které miluje, to zná. Představa mého konání v bolesti ze ztráty dítěte překonává názor silase na klišé....co je klišé? Bolest? Blbost přece. Byl dán problém i řešení. Dle mého je Dagmar v roli vynikající a také velmi dobře vypadá na svůj věk, žádná odulost vidět nebyla. Ale je to prostě názor. Film, u kterého citlivé duše brečí, jiní ho nazývají klišé...mně se moc líbil, včetně výkonů hlavních postav. Faktem je, že jeden takový film za rok mi stačí........ ()

Necrophobic

Docela obstojné drama.Celé je to o tom zdali máte vlastní dítě a jste tedy plně schopni se vcítit do situace rodičů kteří o dítě přišli.Reakce ,že je to předramatizované jsou při tak tragické události snad až stupidní.Někdo čekal tragikomedii? ()