She

všetky plagáty
Veľká Británia, 1925, 69 min (Director's Cut: 98 min)

Véča

Film pořízený očividně za málo peněz. Neznámí herci, malované hory na plátně a dost podivný kámen, přes který museli všichni zbytečně lézt. Ovšem ty pokličky co má Betty Blythe jsou nezapomenutelné, stejně jako věčný oheň nesmrtelnosti, jež ve skutečnosti vypadal jako deka vlající ve větru. ()

corpsy

Mám rád tento námet a verzia z roku 1935 pre mňa znamená jeden z vrcholov dobrodružných snímkov 30. rokov ( hlavne jeho kolorovaná verzia ). Ako milovník nemého filmu, som však akosi sklamaný z touto rannejšou verziou. Nepreniesli sa na mňa všetky tie aspekty silent movie´s, ktoré tak obdivujem. Táto kniha si rozhodne zaslúžila spektakulárnejšie spracovanie a to aj v dobe, keď miliónové už rozpočty neboli nič výnimočným. ()

fragre

Režie: Leander de Cordova. Četl jsem kdysi tento senzační dobrodružný román v stařičkém překladu, který byl možná tak starý jak tato adaptace, což vhodně koresponduje s tou vážnou naivitou a teatrálností tohoto zpracování. Ale podzemní scény i scény na kašírovaných skalách jsou přes všechny technické nedokonalosti obrazově působivé a dokonce občas i monumentální a napínavé. Asi to není pro každého, ale mně se to líbilo. ()