Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

MAAUZ

Další smutný příběh, tentokrát z očí psa Hachiko. Je až neuvěřitelné, jak věrným přítelem dokáže pes být. Hachi byl toho dokonalým příkladem. Vlastně šlo o jen takovou rutinu, kdy na páníčka čekal na nádraží, až se vrátí z práce. Občas tam pokecali lidi u párku v rohlíku, jinak se nic moc nedělo, ale přesto mě film bavil a dojal. ()

hamir0

Když se snažíte příběh, který se dá odvyprávět jednou větou, natáhnout na 90 minut, můžete se snažit sebevíc, ale dobrý film z toho zkrátka neuděláte. ()

Maniik88

Pekný pes, sympatický Gere a desná, priam hrozná nuda. Príbeh na kvalitný krátkometrážny film, no tých 90min bolo pre mňa úmorných. Áno, hrá sa na city a tie tam ozaj sú, hlavne ženušky si poplačú, či iní psíčkari. No a psíčkari pozor, tento psíček vyzerá roztomilo ako medvídek, no je to tvrdohlavé, drsné strážne, zložité plemeno, ktoré v rukách neskúsených môže byť nebezpečné. Takže k svojim deťom si radšej zožeňte iného Hačika. ()

Duke90

A všechno to začalo tak mile.... Nevěřil bych, jak mě některé filmy neustále nepřestávají překvapovat a emocionálně mě totálně servou. Hačiko je opět jeden z nich a lidé co zde tvrdí, že u filmu pláčou jen holky nebo se jedná o citové vydírání, musí být velice nešťastní jedinci, poněvadž dosud nepoznali opravdovou lásku a věrnost. My všichni bychom chtěli v životě totéž a často ani nevěříme jeden druhému, aby nás náhodou někdo nezranil a to psi očividně vůbec neznají a nemají v povaze a pokud už od nás skutečně chtějí utéct, pak bychom se měli zamyslet my nad sebou samými. ()

Najt

Krásný, smutný a pravdivý příběh. Hačikó příběh psa je film, který je založen na skutečné události a je to film, který vás emočně rozloží. Láska mezi psem a člověkem je tu znázorněna dokonale. Hačikó, pejsek který neměl domov a kterého se ujal hodný pán, si ho oblíbil, stal se pro něho tím nejdůležitějším v jeho psím životě a miloval ho nade vše. Každý den ho chodil doprovázet na vlakové nádraží, jenže jednoho dne se pán nevrátí a tak Hačikó čeká a stále čeká a doufá, že jednoho dne se zase setkají. Film sám o sobě je krásný a dojemný, ale celé to podtrhuje fakt, že se to takhke nějak opravdu stalo. Ta láska psa k pánovi je prostě nepopsatelná. Tento film mě dojal až tak, že slzám se ubránit nešlo. Jestli si chcete u filmu poplakat, tak tohle je jasná volba. ()

hrumsrt

S očekáváním lecčeho jsem okusil legendární zfilmovaný příběh o původu jedné z nejslavnějších soch na světě.. Jak tradičně tyhle psí filmy tolik nenabízí, tak něco na těch čtyřnohých štístkách je. A Hačikó je vedle tradičních žánrových filmů ve stylu "Marley a já" naprostým vrcholem.. Richard Gere byl jednou z předních hvězd filmu v devadesátých letech a vlastně se ani nechci pouštět do debaty, jestli je lepší kultovní Pretty Woman nebo soudní drama Prvotní strach, v obou dvou kusech sehrává Richard Gere nezapomenutelné charaktery.. Ovšem nakonec to možná bude role vysokoškolského profesora Parkera Wilsona, kde tenhle americký herec zahrál svůj neuvěřitelnější a nejpřirozenější výkon, co jsem měl možnost vidět... Vtipný a roztomilý příběh s mistrně vyrovnanou stopáži, který ctí veškeré pravidla podobně laděných snímků. Akorát, že z tohohle jsem měl nejvíce pocit plnohodnotného psího příběhu, kdy se tvůrcům opravdu povedlo zachytit a na diváka přenést poutu jaké mezi sebou má pes a jeho pán. Stačí málo a tragédie přetrhne něco krásného v něco naopak tolik lidského.. Tolikrát je divákovi předkládána statičnost některých opěrných bodů jejich vztahu, které jsou nakonec tak moc omláceny o divákovu rovnováhu.. Finální třetina je opravdu silným zážitkem vrcholící zrodem legendy. Dokonalé provedení psí lásky, jež mě v samotném závěru emočně více a více rozebíralo... Navíc díky perfektně zvolené hudbě je pokaždé emoce postav o to více umocněna. Film o emocích a o lásce mezi člověkem a psem. Hači Hachi! 90% ()

han.ci

Žádný složitý děj, ale prostý příběh o věrnosti psa... Navíc tak roztomilého, že nejde nedat plný počet. Taky chválím kameru, která ukazuje svět i z pohledu psa. Vzalo mě to za srdce:) ()

Bajisek

Krásný film...i když jsem celou druhou půlku filmu probrečela...Akita Inu je úžasný pes...Film obsahuje celou řadu krásných záběru tohoto plemene...Film je o to víc úžasnější, že je podle pravdivého příběhu...Hachi se Hallströmovi více než podařil..pohled na svět psýma očima je pěkný nápad..Joan Allen taky výborná...s Gerem a Hachim vytvořili krásnou trojci...Nejlepší film na téma pes a člověk. ()

jafuska

nemůžu jinak, než hodnotit takto, pro mě jako pejskaře to znamenalo emocionální zážitek,nádherná rasa, štěnátko neuvěřitelně krásné, milé hravé, dospělý pes, zlatíčko, na tento film dlouho nezapomenu, obrovské pouto mezi psem a člověkem, Hachiko, který si podmaní celý svým srdcem svého páníčka, i po jeho smrti Hachiko na něho nemůže zapomenout, nestydím se ani napsat, že i szly přišly, a taky proč ne? kdo má emoce a srdce, pochopí ve filmu všechno, kež by takové pouto bylo i mezi lidmi, ale to je jen klamné přání, které neexistuje, ale pejsci všechno vynahradí jejich oddaná láska, vycítí všechny emoce u člověka, abych nezapoměla na Richarda Gere, ten to taky zahrál moc hezky, doporučuji a pro pejskaře je to povinnost shlédnout tento film, ()

Asdas

Takého psa mať doma by bola nádhera a určite som si spomenul aj na svojho Rena. Kaczmarekova hudba je božia už u Finding Neverland a tu rovnako doháňa k slzám. ()

DJ Kritik

Pamätám sa na sovietsky film - Biely bim, čierne ucho. Nesmierne pútavý a dojímavý. Bol som malý, ale i tak vidím toho psa až doposiaľ. Nepredstihla ho ani Lassie, alebo Beethoven. Hačikó je spracovaný veľmi pútavo. NIe je to film o nadľudských schopnostiach, ani o super výkonoch. Je to film o živote, o láske dôvere a oddanosti. O tom, čo človek môže len vybudovať ale nie dostať. Viem si predstaviť, ako všetci po zhliadnutí tohto filmu začnú zháňať plemeno Akita Inu. Ja som dostal chuť si pozrieť japonský originál, lebo si myslím, že ich cit pre oddanosť sa nedá napodobiť. Inak Richard Gere stvárnil postavu profesora vynikajúco a jeho zjav je priam predurčený pre túto úlohu. Vtiahnutie do deja: ***** Romantika: ***** Dramatičnosť: ***** Prostredie: **** ()

Kouzelnik7

Pro milovníky psů to bude jasných 5*. Já mám psy taky rád, ale děj mi připadl hodně příkočarý a jednoduchý. Možná to bylo tím, že je to natočené podle skutečné události. Každopádně pro všechny co si chtějí propláchnout slzné kanálky to je ideální film. Kapesník nutnost. ()

alpeew

Silný a dojemný příběh ze života. Nenápadbý filmeček, který působí málem dokumentárně a to přesto, že jako remake japonského příběhu reálných postav ani v americkém zpracování neztratil nic z původní síly a emocí. ()

tronka

Krásny dojímavý film o peknom psovi Hačikovi, ktorý má svojho pána natoľko rád, že na neho nezabudne ani po jeho smrti a SPOILER keď zomrie, Hačiko na mieste, kde ho čakával, keď vyšiel z vlaku, tak už len so spomienkami na neho. ()