Co je skutečnost a co mystifikace? To ví jen on sám - newyorský taxikář Jerry Fletcher. Je to podivín, který každému pasažérovi vypráví o nejrůznějších spiknutích, v jejichž pozadí stojí oni. Jde tím na nervy nejen lidem, kteří ho vidí poprvé v životě, ale také právničce Alici Suttonové, jež pracuje na ministerstvu spravedlnosti. Ta sice Jerryho důkazy shovívavě vyslechne, ale nevěří mu stejně jako nikdo z okolí. Jerry, který Alici tajně miluje, ve svém bytě zachovává dokonalou konspiraci. Přesto neunikne tajemnému doktoru Jonasovi. Je chycen, ale podaří se mu z uzavřených prostor psychiatrické kliniky utéct a konečně Alici přesvědčí, že není blázen, ale oběť podivných doktorových pokusů s lidskými mozky. Oni jsou velmi nebezpeční protivníci a dvojice na útěku se ocitá v ohrožení života. (oficiálny text distribútora)

HAL

Je zajímavé jak moc se za posledních deset let změnilo vnímání konspiračních teorií. Věřím že v době natáčení měl být Mel Gibson za jasného sympaťáka, byť i jako politování hodného cvoka. Kdežto teď, v době post-faktické, kdy Trump, ruští hackeři a důchodkyně na sociálních sítích řádí s hoaxy jak černá ruka? No už není tak snadné mu fandit... Ale tak co, pořád je to slušně natočený thriller, Donner na ně měl talent. A vidět božského Patricka Stewarta jako bezskrupulózního parchanta je docela zábavná změna 7/10 ()

Martin741

Suhlasim s nazormi, ktore tvrdia, ze toto je najslabsi pocin dua Gibson/Donner, ktore sa preslavilo napriklad Smrtonosnou Zbrani .... a nielen tou. Film je podla mna prilis zanrovo roztatareny a sam nevie, ci chce byt akcny, ci mysteriozny ci romanticky ...... a vysledkom je mackopes. Scenar je sice kvalitny, ale pribeh je slabsi, Gibsonove herecke eskapady po Braveheart mam osobne na haku (uznavam len tie reziserske eskapady ....) Julia Roberts sa sice snazi, ale je to len tak- tak. A ak to ma byt spionazny film, hovorim jednoznacne Nie, na to tu mam Richarda Burtona s jeho Where Eagles Dare. 60 % ()

Bauer

Osvědčená spolupráce velmi dobrého režiséra Richarda Donnera a výborného herce Mela Gibsona se tímto filmem jen a jen potvrzuje. Navíc mezi sebe přijali i krásnou Julii Roberts, které to neuvěřitelně sluší v tomto snímku. Skvělý padouch v podání Patrick Stewarda. A důležité je, že hvězdné trio Mel Gibson, Julia Roberts a Patrick Stewat předvádějí výtečné výkony. Scénář nemohl dopadnou jinak než parádně, protože se ho ujal Brian Helgeland, který je zárukou dobré kvality. Naprosto dokanalou práci odvedl Carter Burwell, jehož hudba je velice působivá. Ke konci filmy jsem měl menší bordel v hlavě, o co tam vlastně šlo, ale skoro hned se mi rozsvítilo. Něco málo přes dvě hodiny mi uteklo neskutečně rychle, což mi dokazuje, že jde o vydařený film. ()

nascendi

Jediným dôvodom pre opätovné zrýchlené pozretie si tohto známeho filmu bolo, že som k nemu nemal napísaný komentár. Ani veľmi niet čo komentovať. Dvaja slávni herci (pričom Mel Gibson predbieha Juliu Roberts o dĺžku Geronima), zmätený scenár, dobre nakrútené akčné scény, chytľavá pesnička, pripomenutie Bournea a ďalších filmov od Nepriateľa štátu až po Troch mužov na zabitie. Ale celkový dojem ostáva zafixovaný na pôvodných troch hviezdičkách. ()

Le_Chuck

Od Donnera celkom nečakaná vec. Predsa len duo Gilbson-Donner evokuje niečo iné než politický triller. Pravdu povediac sa mi film na prvý krát nepáčil (možno práve pre tie mylné očakávania) zato na druhý krát to bolo celkom pošušňáníčko. Len sa treba pekelne sústrediť. Petku nedám lebo, predsa len to nieje môj štýl. ()

• Režisér Richard Donner se objevil v úvodu filmu jako jeden ze zákazníků taxikáře Jerryho. (fannah)
  • V kině, ve kterém se Jerry schová před pronásledovateli, právě promítají film Jestřábí žena. Konkrétně závěr filmu, kdy Navar vjíždí na koni do katedrály. (m.xFuck)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (viac)