George Simmons (Adam Sandler) je slávny komik ktorý zistí, že trpí nevyliečiteľnou chorobou a zostáva mu menej než rok života. Krátko na to stretne Iru Wrighta (Seth Rogen), ktorý vystpuje v rovnakom klube, no zatiaľ sa ešte neprebojoval medzi tých lepších stand-up komikov a nepresadil sa medzi nimi. George si najme Iru ako osobného asistenta a ponúkne mu miesto predskokana v svojich predstaveniach. Rýchlo sa z nich stanú dobrí priatelia, ktorí si navzájom pomáhajú. Keď George zistí, že jeho choroba ustupuje a bývalá priateľka sa k nemu vracia, začne zvažovať, čo je pre neho skutočne dôležité a čo dáva jeho životu zmysel. (TV JOJ)

Xmilden

Tak nějak jsem počítal s tím že mě snímek Komici nepobaví a připravil jsem se tedy na nějakou tu porci dramatu. Ale že se mé hodnocení postupem filmu bude rapidně snižovat jsem taky nečekal. No uznejte sami : Po první hodině snímku ****, 90 minut za námi (začíná to váznout, lépe řečeno se děj zaseknul u jedné paní) ***, 120 minut shlédnuto (hlavní postavy se mlátí na trávníku navzájem, vrchol režisérovy impotence)**, nakonec ještě Apatow přidá nějaké to morální rozuzlení, přestože už jsem na něj ani nějak nebyl zvědavý. 40 minutová sekvence odehrávající se kolem rozbití rodiny Laury a Clarka, totiž byla opravdu hrůzostrašná. Kdyby celý film trval 2 hodiny, věřím že by si na své přišli opravdu všichni. Chápu že život komiků není snadný a je často velice smutný. Mě ale Sandler v poslední přestal bavit (jeho poslední filmy, kromě Volání o pomoc, jsou pro mě propadáky), Seth Rogen už pro mě taky vyšuměl, a tady navíc dostal roli, ve které neměl co říct. Jen se tam tak kolem pořád plácal. Jediný kdo mě tedy potěšil byl Johan Hill, který roste film od filmu. PS: Kdo chce shlédnout dojemný film z prostředí barových Komiků, tak doporučuju sáhnout jedině po Muži na Měsíci. ()

castor

Ta délka je masakr, ať zvolíte jakoukoliv verzi. Tady sakra musí přijít někdo, kdo bude ve střižně nelítostný. Užvaněná taškařice stejně jako následná Čtyřicítka na krku naznačuje, že autor lehce stepuje u dveří serióznější látky ze života. George je sice filmový komik i bavič na obyčejném jevišti, trpí však vzácným typem leukémie. Na klasickou léčbu už není čas. George začne bilancovat, vzpomínat, a možná i proto najme Iru, který mu má psát vtipy a dělat parťáka na usínání. Postupně zjišťuje, že nikoho jiného vlastně nemá. A tak se pokusí i s Irovou pomocí obnovit vztah s bývalou partnerkou, která má zrovna na(ne)štěstí trable v manželství. Váhu to má, v komplikovanějších sférách se Judd Apatow neztrácí, ale opakuje své předchozí „chybky“ a „chybičky“. Otázkou je, zda mu narůstající ambice trošku neškodí. Chce toho říct hodně, ale ne vždy to tak úplně funguje. Adama Sandlera a Setha Rogena obklopují zajímavé komediální hvězdičky, seriózní herci (Eric Bana) i ti, kteří si jen v pár sekundách odkroutí své (Eminem). Někteří jsou tu proto, aby ukázali odvrácenou stranu všech těch reflektorů, za kterými jsou mizerné platy za štěky v pitomých televizních seriálech, jiní jen žvaní do větru. Škoda. Závažnější otázky a odpovědi jim moc nejdou. Naštěstí tvůrci svoje další dítko napěchovali celou řadou citací a narážek na okolní dění, opět mísí hrubozrnnou a romantickou linii, znovu vytahují nespočet povedených gagů a situací. Výtky ostatních uživatelů ale dokážu pochopit. Za sebe nevím, jestli Apatow zraje, stárne, blbne nebo se jím začínáme zajídat, ale u mě pořád dobré!! ()

Webb

Na komedii docela roztahaný snímek s kousky dějových dramat, které to pozvedají společně se sympatickými herci na trošku lepší úroveň. Neustále se scénář snaží být vtipný, což se popravdě podařilo jen v malé míře. Moc nechápu, jak se publikum při představení v tomto filmu mohlo smát takovým blbostem, které Adam Sandler se Sethem Rogenem vyprávěly. Ani jeden vtip který jim prošel pusou mi nepřišel vtipný a jako baviče bych je tam odtud vypráskal. Koho baví řeči jenom o věcech týkajících se sexu apod. vulgárností? Sice ty dějové linky s milostnými vztahy alespoň za něco stojí, nicméně se nedá říct že by mě vyloženě bavily a zažral se do nich. [5,5/10] ()

Le_Chuck

Swedish nazi giant, Eric "family budha" Bana a Sandler v dramatckej polohe. Toto sú všetky dôvody prečo nepôjdem pod 3 hviezdy a zbytok už bol len marný boj s Apatowovou prepálenou mozaikou štyroch zbytočných filmov v jednom obludnom balení. Stále neviem prečo jeho režisérske plody vôbec riešim. 50% ()

packa

Cestu do IMAXu jsme si v autě krátili dvěma filmy - já jsem vybral francouzského Blbce k večeři a smálo se celý auto. Cestou zpět brácha pustil tuto hrůzu - zasmál jsem se tak třikrát. Postavit celou komediální stránku filmu jen na vulgárnostech, sexuálních narážkách a spol. prostě nejde. Nebo to možná jde, ale rozhodně to nejde dělat soustavně pane Apatowe. Už tím nudíte. Žalostný výsledek vašeho posledního opusu budiž důkazem. ()

• Všetky filmy George Simmonsa použité vo filme sú nepravé, špeciálne natočené pre tento film. (Flipper)
  • Postavy George a Ira byly napsány výhradně pro Adama Sadlera a Setha Rogena. (TomikZlesa)