Co se stane, když se třicetiletá sekretářka z Queens Julie Powell jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky "Mastering The Art Of Frech Cooking", kterou v roce 1961 napsala Julia Child? Nakoupí spoustu másla, na internetu rozjede blog s názvem Julie/Julia project a dá se do práce. A co když se podle tohohle příběhu rozhodne natočit film Nora Ephron (Když Harry potkal Sally, Samotář v Seattlu)? Napíše scénář, do hlavních rolí obsadí Meryl Streep a Amy Adams a pustí se do práce. (oficiálny text distribútora)

Filooos

Streep neskutečně přehrává. Její postavičce vášnivé kuchařky nejde uvěřit. Novodobá Julie mne vyloženě prudila svou histerií. U jiných filmů o vaření slintáte....tady rozhodně ne. ()

peproch

Příjemný odpočinkový upřímný a líbivý dvojpříběh, jedné, která se kuchařsky proslavila a druhé, která se pokusila ji o řadu let napodobit. Užijte si, nic neřešte a zjistěte, jestli máte nějaký životní program,. ()

leafroller

Máslo, máslo, máslo.... Pokaždé, když ten film zase a znovu vidím, chci sehnat tu kuchařku a začít podle ní vařit. Do rána sice vychladnu, ale tím si ten pocit nemusíme kazit. Spojení dvou knih, dvou skutečných příběhů funguje v tomto minimalistickém snímku dokonale. A vždycky, když si ten její cápek dal něco do pusy a začaly mu odkapávat sliny, chtěl jsem tolik být na jeho místě. A jakoby vaření samotné nestačilo, ve druhém plánu řešíme potíže s americkými politickými procesy a zuřivým honem na domnělé komunisty. Ten film je prostě komplexní a to je dobře. ()