3:10 Vlak do Yumy

• Česko 3:10 Vlak do Yumy (viac)

Chudobný farmár Dan Evans nutne potrebuje sumu 200 dolárov, aby zachránil rodinný ranč. V zúfalej snahe získať peniaze sa prihlási ako dobrovoľník do eskorty, ktorá má nebezpečného pištoľníka Bena Wadea dopraviť na vlak do Yumy, kde ho majú posadiť do väzenia. Klasický western sa stal predobrazom pre úspešný remake Jamesa Mangolda z roku 2007 s Russelom Croweom v hlavnej úlohe. (STV)

Richie1

Tento starší snímek se mi líbil ještě více než remake z roku 2007 s Crowem a Balem. Glenn Ford zahrál charakterního darebáka naprosto bravurně a v podstatě táhnul celý film. Van Helfin byl také výborný a rovněž obě hlavní ženské postavy byly skvěle zahrané. V tomto černobílém filmu není žádná šílená přestřelka jako v remaku z 2007, ale přesto na mě zapůsobil daleko přesvědčivěji. ()

magu

Musím hodnotiť rovnako ako remake. Bohužiaľ logické chyby a nepochopiteľné konanie postáv sú v oboch filmoch a to nedokážem odpustiť. Milovníci vlakov nech si pustia radšej niečo iné železničné a tí čo majú radi westerny majú možnosti ešte lepšie. ()

Pitryx odpad!

Páni to bylo ukecané. Budiž pochválen remake, podle některých „znalců“ prý zbytečný. Tam se alespoň občas něco dělo. Tady to chrápe skoro celý film. Žádné oživení v sále se nekoná a kladný hrdina je navýsost nesympatický. Možná je to klasika, ale pro mne nepřijatelná. Na kecání máme telenovely. Už tak statický děj ke konci ještě zdrží další debatou Danovy baby, která tu ještě chyběla. ()

Cascabel

Výtvarně úchvatný černobílý western se skvělým hereckým výkonem Glenna Forda. Tématicky blízký filmu V pravé poledne, ale postrádá jeho politickou ukřičenost. O pátou hvězdičku jej u mně připravila nedostatečná psychologizace postav, poněkud odbytý závěr a také místa, kdy je kouzlení s kamerou samoúčelné. ()

Mainer

Super film, praví koně s velkou horkokrevností, Člověk ovšem nechápe motivaci vězně, který naskočí do vlaku a překvapivě nenechá zastřelit svého strážce. Helsinský symptom tady zafungoval :) Navíc mnohem lepší než HObit nebo jakejkoli blockbuster. Prostě tenkrát to byla ta pravá filmařina, ne jako dneska. Na 70tkovej film uměj točit tak leda Samsaru. ()

jopal

Na filme bolo citit jeho starsi vek, ale v pohode by som to toleroval, ale ten absolutne vymasteny a vymlety zaver ma uplne odrovnal.  Len z ucty k mojmu oblubenemu zanru privieram oko. ()

Sopholojong

Neviem, ci budem vo vacsine alebo mensine, ale som toho nazoru, ze westerny by sa nemali nakrucat v ciernobielej kompozicii. Nevyniknu tak vsetky tie farbiste panoramy, rekvizity a mestecka. Ciernobielu mam rad v noirovom, dramatickom alebo vojnovom zanri, nie tu. A tato stara Yuma je definitivne horsia ako jej naslapany remake od Mangolda. Ford nema na ultracharizmataka Crowea ani z polovice, Van Heflin na Balea ani zo stvrtiny a to, ze najlepsim charakterom medzi vsetkymi kovbojmi je zenska v ulohe pani domacej, je lahko neodpustitelne. Vystavba charakterov a psychologie zostala niekde na pol ceste medzi vtedajsim profesionalnym westernom a beckovou pistolnickou zabavou. Napriek tomu solidne napatie, iste reziserske remeslo, zaver s obliehanim domu s tymi tienmi az noirovy a stale to lepsie z vtedajsej "wild west" tvorby. Silne tri *. ()

Arakasi

Vše do sebe zapadá mnohem lépe než v novějším remaku, děj je mnohem jednodušší, takže dostvají prostor herci kteří odvádějí mnohem lepší práci než jejich mladší kolegové.... ()

Petbrab

Viděl jsem tento film až po jeho novější verzi. Tento film hodnotím lépe. Je realističtější. Nehraje tolik na city. Obzvlášť závěrečná scéna je o třídu lepší. ()