Policie pronásleduje muže, který se řítí autem po městě. Když ho zastaví, muž vlastní vůli donutí policisty zastřelit se. Olivie zjistí, že muž unesl syna vědce z Massive Dynamic – jistého Tylera Carsona. FBI se podaří zjistit, kde muž udeří příště, ale tentokrát jsou všichni vybaveni přístroji, které zabrání ovládnutí mysli. Při tom zmatku a přestřelkách zjistíme, že to Tyler má schopnost ovládat mysl, a proto donutí Petera, aby s ním odjel. Peter se snaží vzepřít Tylerovi, ale nemá na to sílu, protože on je schopen zabít kohokoliv, aby si Petera udržel. (Varan)

Milano33

Ďalšia záhada, ktorá vedie k dverám Massive Dynamic a Nine Sharp. Olivia a spolok idú po stopách obetí, ktorým bola odoprená slobodná vôľa rozhodovať sa a tak sa mimovoľne dopustili ohavných činov. Nešlo však o hypnotickú sugesciu, ale o ovládanie mysle, čo sa javí byť ako následok protichodných nervových impulzov, kedy dochádza k sporu tela a mysle. Touto parapsychologickou schopnosťou oplýva jedno nesympatické decko, ktoré kontroluje mysle ľudí podľa ľubovôle a to bez ohľadu na všetko okolo. Nanešťastie mu cestu skríži Peter, ktorý sa stal jeho ďalším nedobrovoľným rukojemníkom. Pre Waltera by bola strata jeho syna vážne zdrvujúca a naliehavo prosil Oliviu, aby niečo s tým urobila. Táto scéna ma naozaj vzala a pri pohľade na Waltera som mal slzy na krajíčku. ()

Anderton

Hovoril som si, že ak v tejto fringeovskej verzii Scanners uvidím explodujúcu hlavu, tak dám po dlhšom čase plný počet. Nakoniec som bol štedrý a dal ho aj bez nej/nich. Aj tak ale ide o jednu z najdovážnejších epizód seriálu, máme tu totiž teenagera, ktorý bude zodpovedný za niekoľko úmrtí a nikto sa tu nebude hrať na experta na psychológiu a nebude chalana silou mocou zachraňovať. Máme tu aj zdvojený motív únosu a vzťahu otec - syn, čím je epizóda získava takmer až artový nádych. ()