Comeback

• Česko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott (viac)

Říkal si Tomi Paci a svět šoubyznysu a fanynky mu ležely u nohou. Teď na zašlou slávu jen vzpomíná a se svým svérázným bratrem Ozzákem vychovává sedmnáctiletou dceru Ivu... Jsou stejní jako vy a dokáží se tomu zasmát. Původní český sitcom. (oficiálny text distribútora)

Thommy91

Určitě to má svoje mouchy, ale jako celek se mi to líbí. Humor je výborný. Herecké výkony jsou slabé, ale právě tím je dokreslena určitá míra absurdity celého seriálu. Jediný Dejdar jako Ozzák hraje opravdu perfektně. Matonoha na druhou stranu ne, ale dá se na něj dívat. Dokud se nezačne snažit hrát opilost. V tu chvíli sráží úrověň seriálu. ()

deedulka

Český seriál, který mne nadchl svou neotřelostí a groteskními postavičkami. Tomáš Matonoha s Kristýnou Leichtovou bravurně hrají zvláštní nesourodou rodinku, ve které je černým Petrem právě Martin Dejdar jako Ozzák. Postavu Ozzáka, i když je stylizována jako hlavní symbol seriálu, nepovažuji za příliš významnou. Spíše mě rozesměje Simona Babčáková s dětmi, kteří jsou neuvěřitelně naivní a občas až mimozemští - s trochu jiným chápáním světa. :) Někdy jsou díly méně povedené, ten dnešní jak Paci vařil jsem si však parádně užila. :) ()

Zerathus

1. Polovina první řady- 80%: Příjemné překvapení. Svěží smršť humoru ze všech stran. Některé hlášky jsou sice usměvavé zato ale Ozzák skvěle baví a ostatní se s ním dobře vezou. 2. Polovina první řady-70% Příběh začíná pokulhávat. Hlášky jsou vynucenější a finále 1 řady je prostý sestřih toho nejlepšího. 1. Polovina druhé řady-50% Příběh začíná kulhat ještě víc. Hlášky jsou ještě více vynucené a humor je spíše jen aby se neřeklo. Některé díly jsou sice kvalitní ( Boží Frisbee, Zlatá Ledvina) ostatní jsou ale bolestivě průměrné. 2. Polovina druhé řady-40% spousta zbytečných sprosťáren které díky bohu v první řadě chyběli a udržovali humor. Hlášky jsou nemastné a neslané. Párkrát se dá během epizody zasmát,ale 2x sledovat stejnou epizodu po sobě rozhodně ne (u 1. řady to ještě šlo) Epizody jako Holter, která je kopie starší epizody Zdravý a nemocný a epizoda Francouzká restaurace patří k dnu tohoto jinak kvalitního seriálu. Všechno zakončuje finále "Slepák" které otevírá dveře otevřené pro pokračování (které nebude už je tomu 3 roky od vydání posledního dílu) a díky bohu za to protože kdo ví co by se stalo kdyby tenhle seriál pokračoval. 80+70+50+40=240 : 400 = 0,6 = 60%. Závěr: Z príma seriálu který zavedl svěžejší humor se postupně stal dojič na hlášky a trapné situace. Postavy se degenerovali, humor taky a příběhy někdy vypadají jako kdyby je napsal 6ti letý (Bejk) Seriál se, ale i po tom všem drží nad průměrem a rozhodně by jste ho měli zhlédnout pokud máte rádi historické odkazy,pivo,humor,pivo,sitcom,pivo,metal a pivo. Jeden z nejlepších "Nováckých" seriálu. PS: 4tá hvězda za toho Ozzáka :) ()

damapo

Podle mě velká porce zábavy a vysoce nad mé prvotní očekávání. Co mi vadí a proč neudělím 5 hvězdiček je hlavně to, že se místy řeší naprosto střelené věci, které už vůbec nejsou zábavné, ale jinak jsem se smál furt. Tedy, první a druhou sérii. Ta třetí, finální, je o poznání slabší. Fantastický Jakub Žáček ve více rolích a potom i Tomáš Matonoha. ()

Pinkie_

Jedinej českej seriál, kterej mi přijde fakt dobrej. Viděla jsem díly několikrát, a stále neomrzí, humor skvělej a na výkony herců nemám žádnou námitku, i když někteří tady tvrdí, že to neni nic moc, mě to přijde super. Matonoha je podle mě dobrej herec, a postavu ztvárnil skvěle, to samé i Dejdar, a i mladej Matouš Ruml, hraje Lexu fakt dobře. ()

Dítě

Ačkoliv má své mouchy, některé repliky jsou dost násilné, stejně ho hodnotím jako jeden z nejlepších českých seriálů, ne-li nejlepší. Můj nejoblíbeněší díl je s kontrolorem Norbertem Lichým. ()

Hansk75

A je to vtipný a kdo říká, že ne, tak nemá smysl pro humor. Já neříkám, že je to nějaká kultivovaná zábava, ale určitě to pobaví a u pár hlášek jsem se slušně řezal. ()

SONNY07

Nejsem fanda šeské kinematografie, o které si myslím, že umřela v roce 1989 až na vyjímka, a tohleto je určitě vyjímka. Dejdar i Matonoha jsou výborní a člověk se u toho zasměje. ()

Jinpachi

Sice je poslední dobou česká filmová tvorba bombardována samými nájezdy idiotů ze všech možných stran a pravděpodobně i světadílů, ale nakonec tak, jako vstane z hrobu zombie, povstane i z té smradlavé překypující hromady hnoje i nakonec něco sledovatelného. Tím je třeba tohle. Není to tak špatné, je to dokonce vkusné a nebýt nadbytečné reklamy a dalších zbytečných dílů, které kynuly více než několikanásobné vpíchnutí botoxu do rtů, líbilo by se mi to daleko více. Humor je zde vyvážený, není ani přehnaný, ani moc suchý, je tak akorát a Martin Dejdar příjemně, tak asi jako půlnoční podrbání, ovlivňuje svou rolí chod seriálu. ()

kubyczech

Ono to není tak hrozný, kdyby se zde nenacházel ten kolosální kretén Matonoha. Ten chlap má tolik hereckého talentu jako pavián pláštíkový chlupů na prdeli .. Dejdar je mi tam celkem sympatickej a veškerá děvčata obsazená v tomto seriálu, taky slušný. ()

-marti-

Sitkom z produkce TV Nova je bezpochyby pokleslou zábavou brakového charakteru, k jejímuž sledování se pravý intelektuál nepřizná ani po dvou lahvinkách suchého bílého, nicméně svou sledovanost má, a to i mezi zmíněnými intelektuály. Ač jeho alfou a omegou je gag, postavy jsou karikaturami a neklade si žádné duchovní cíle, umí pobavit a rozesmát nenásilným způsobem i střípky černého humoru. Název vychází z východiska seriálu - snahy bývalé diskotékové hvězdičky Tomáše "Paci" Pacovského o návrat na výsluní české pop music. Na živobytí si "dočasně" vydělává provozováním prodejny s hudebními nosiči, kterou vede jeho naprosto nezodpovědný bratr Ozzák, který nevybíravými způsoby zastrašuje každého zákazníka, který by si dovolil projevit zájem o cokoli, co není metal. Ani příchod pomocnice Marcelky situaci nevyřeší. Další linií seriálu jsou pubescentní problémy Pacákovy dcery Ivušky, její nejlepší kamarádky Saši a Sašina dvojčete, příšerného, do Ivušky beznadějně zamilovaného Lexy. Jejich matku - barmanku Simonu hraje Simona Babčáková tak věrohodně, že by na ni leckdo s chutí poslal sociálku. Martin Dejdar v roli pivaře-notorika Ozzáka je vynikající a mně osobně se líbí i mlaďoši Kristýna Leichtová, Marie Doležalová a Matouš Ruml. Lehce trapné mi připadají scénky s romským zlodějíčkem a kšeftařem, ale nutno uznat, že na dnešní poměry jde stále ještě o vtípky poměrně nevinné. V seriálu se sem tam mihnou skutečné postavy českého šoubyznysu (Hložek, Gott a další) v rolích sebe sama. Můžete očekávat nenáročnou zábavu vhodnou na večerní posezení před televizí, s miskou buráků a s vygumovanou hlavou. Dodatek: nedávno jsem měla možnost se v krátkém pracovně-soukromém rozhovoru setkat se Simonou Babčákovou a velmi mile mě překvapilo, jak příjemná a inteligentní žena to je. ()

Calabria

Pro mě jednoznačně nejlepší sitcom naší země. Je tu dokonale znázorněný jaký humor a typy lidí máme v České republice. Je opravdu velká škoda že tento seriál skončil. Jediný seriál tohoto typu, co není trapny, ale vtipný. Za mě 100% protože nic takového tady v Česku dlouho neuvidíme. ()

Bernice

Sice dávám 3 hvězdy, ale seriál je rádoby drsňácký a někdy prost divný. Už taky tím, že jeden člověk ztvárňuje v jednotlivých dílech 10 lidí . ()

goldvise

Samé superlativy sem sypu. Samé superlativy. To co má být vtipné, opravdu vtipné je. Mě osobně pobavilo beze zbytku. Sranda postavená na tom, že si postavy prostě neberou servítky, a panoptikálně se ztrapňují ostošest. Humor, který by mohl snadno sklouznout do škatulky fekální, si drží úroveň a postavy mají o poznání lidštější rozměr, než třeba rodinka v sitkomu Ženatý se závazky. Je v nich víc dobrého, a leckdy se opravdu snaží dělat to nejlepší, a proto jim člověk víc fandí, i když se zároveň nepřetržitě těší, až se jejich nedokonalosti rozvinou v plné kráse. Já mám hodnocení plných sto procent i pro ten nejslabší díl a doporučuju jako spolehlivý vyprošťovák..... ()

botka2 odpad!

Nejtrapnější, nejubožejší co vůbec mohlo spatřit světlo světa.Jak se k takové stupidní kravině mohl někdo propůjčit,to nechápu.Dneska už fakt herci kvůli penězům udělají vše.Trapné,nevkusné.Kdo se na něco takového dívá??? ()

Geralt66

Ze začátku jsem to považoval za úplnou stupiditu a nenašel jsem si k tomuto sitkomu cestu. Párkrát jsem pak debatoval s přáteli a zjistil jsem, že to není až tak špatné. A opravdu, humor je to docela schůdný, Ozzák je super, o tom žádná, i když jsem ze začátku jsem ho nemusel. Nakonec tedy těch 70%. Dobrá zábava na podzimní večery. ()

fave2

Po pravdě řečeno bojím se " Novy ", respektive toho, co nabízí divákům. U seriálu " Comeback " je to ale jinak. Nevím, jestli se trefili do stylu mého humoru, nebo to vnímám jako bývalý rocker :-) V každém případě všechny postavy mne dokáží pobavit, trochu to skřípe jen u herce Jakuba Žáčka, kde nevím jestli to hodit na špatně napsanou roli a nebo jeho herectví. Gagy jsou skvělé a občas přemýšlím, kdo je může vymýšlet. Mladí herci podávají taky nadprůměrné a přirozené výkony. Opravdu nemám s tímto seriálem jakýkoliv problém, což je u této TV stanice a mého vkusu spíše vyjímka... ()

LOUNAS

Jediný vtipný český sitcom a jediný seriál, který nova udělala pořádně. Skvělé herecké výkony. Ke všemu nemám výhrady až na poslední sérii, kde se v epizodách objevila postava varhaník od Tomáše Pacovského (Tomáš Matonoha), který neumídobře hrát je subadultně nevtipný a režiséři ho cpali do všech dílů. Poslední série ode mě dostává jen jednu hvězdu. {hodnocení: 9/10} ⓛ➲ⓤⓝⓐⓢ™ ()

janececek

Báječný český sitcom .. TV Nova ukázala, že dokáže vyprodukovat i kvalitní pořad .. Postava Ozzáka je nejlepší, jeho hlášky jsou nezapomenutelné .. "Chování k ženskému pohlaví .. na to jsi ještě moc malej, začneme radši chováním k celejm ženskejm" .. "Vždyť pila jen desítku" :DD ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock… (viac)