Čiernobiela komédia zložená zo štyroch vydarených skečov na hranici zákona: Príbeh zlodejíčka bez zbrane, ktorého atraktívna obeť je tiež zlodejka, ale ozbrojená. Dvaja nešikovní únoscovia márne vymáhajúci výkupné za pubertiačku so sebevražednými sklonmi. Neúspešný spevák, ktorý kradne hity svojmu o trošku viac populárnemu spevákovi. A na záver päť dôchodcov – kriminálnikov, stretávajúcich sa na poslednom záťahu… Osudy všetkých týchto mužov dopúšťajúcich sa zločinu, sú však viac poznačené nešťastnou náhodou ako ich vlastnou vôlou. Štyri príhody „z podsvätia“ sú navzájom prepojené ponurým priestorom parížskej kaviarne, miestom nostalgických spomienok a snov. Cena za najlepši scenár na Filmovom festivale v Sundance 2008. (oficiálny text distribútora)

JendaBenda

Absolutní pecka. Vůbec jsem to nečekal a byl jsem velmi mile překvapen. Každý příběh byl skvěle zahraný a v každém jsem se pobavil i dojal ;-) Scéna s nevšímavou servírkou, nevšímajícího si lupiče, únosci vpadnuvší do pokoje - tady jsem se fakt válel smíchy, scéna na záchodě, lupič-důchodce v pyžamu kouká z okýnka na stožáry... paráda. ()

gizi

Zajímavý snímek, u kterého jsem se nenudil, ale spíš trochu bavil. Je netradiční, ale ne zas tak výjimečný či zvláštní. Mezi 65-70%, 31.7.2015. ()

Kritak

Tak podlouhé době sem zase viděl film plní kvalitního humoru co ma hlavu a patu straci snat jen v jednom přiběhu ale to přežijete. ()

MihhC

Humor připepřený, osudy přiostřené, příběhy přirozené = dohromady přitažlivé. Má to spád, vtip, ironii, absurditu. Takže pokud si pod spádem nepředstavíte pouze honičku v autech, tak zkusit. ()

Filmynakusy

Název filmu se až velmi podobá dětskému přání, zřejmě nebude překvapivé, že v podobně usměvném tónování se ponese celý film. Děj je konstruován do síťového vyprávění, kdy se osudy jednotlivých protagonistů v příběhu prolínají, nicméně na sebe nemají až takový dopad, než bychom očekávali, ale spíše doplní divákovi užitečné informace. http://filmynakusy.webz.cz/vzdyckyjsemchtelbytgangster.html ()