AHOJ DĚDO aneb co tebe čeká, nás zatím nečeká

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2007, 81 min

WOHNOUT vydávají historicky první DVD "AHOJ DĚDO aneb co tebe čeká, nás zatím nečeká" a live CD "ŽIVÁČEK". Hlavní část DVD tvoří záznam loňského koncertu Wohnout ve vyprodaném Průmyslovém paláci v Praze, v rámci kterého kapela oslavila 10 let své existence. Mezi hosty, kteří se účastnili koncertu osobně, se na DVD objeví Lenka Dusilová, finští Waltari, Divokej Bill, Roman Lomtadze (Čechomor) a Jaroušek (Tři sestry). Dále se fanoušci mohou těšit na všechny videoklipy, včetně zbrusu nového klipu k písničce Princezny nohy (režie Zdeněk Suchý) a nikdy nevydaného klipu k písničce Máslo na hlavě, jehož autorem je Honza Homola. Součástí DVD je také fotogalerie mapující desetiletou éru kapely, speciální biografie jednotlivých členů, záznam vůbec prvního koncertu Wohnout z Futura z roku 1996 a dokument. Vzhledem k omezené kapacitě DVD nosiče, vytvořila skupina speciální sekci v rámci webových stránek "Co se na DVD nevešlo", do kterého budou mít fanoušci přístup prostřednictvím speciálního kódu, který najdou v bookletu DVD. (oficiálny text distribútora)

DaViD´82

Hlavním tahákem prvního DVDčka Wohnoutů je samozřejmě záznam výročního koncertu s mnoha hosty a typicku skopičinově wohnutou atmosférou živáku téhle stále ještě naštěstí nevyzrálé kutálky. Ta se docela povedla přenést i na placky určených k domácí použití. Myslím, že to můžu srovnat, vyblbnul jsem se i na reálném koncertě. Bohužel technická kvalita vůbec neodpovídá možnostem formátu. Ani obraz (to by zase tak nevadilo), ale bohužel ani zvuk není zcela dobře zaznamenán. Respektive je hodně špatně zachycen aneb jak basy přehluší naprosto vše. Aspoň, že to ti čtyři kucí vynahrazují pořádnou dávkou bonusů a vychytávek. Namátkou jejich první koncert, videoklipy, historie kapelky atd. ()

Noviik

Bonusy parádní, ale koncert jako takový dost urpět ztrátou zvuku a tudíž důležitými songy a hlavně spoluprácemi (Fixa, Bill, Sestry). ()