Isaacu Knottovi (Nick Stahl) bylo osm let, když se vracel s rodiči domů a do jejich auta nabouralo nezletilé dítě. Jeho rodiče zemřeli a on zůstal po zbytek života připoutaný k invalidnímu vozíčku. Nyní, téměř 20 let po nehodě, Isaac pracuje v rádiu, když se k němu donese zpráva o zdravých lidech, kteří z nějakého neznámého důvodu také chtějí být na vozíku. Isaac tomu chce přijít na kloub, což jej zavede až k Fioně (Vera Farminga), která, zdá se, mu může pomoct. (ElKamil)

Ergon

Zajímá Vás, proč by někdo chtěl být dobrovolně mrzákem? Tento zvláštní a ojedinělý film Vám na tuto otázku odpoví a na chvíli umožní náhled na svět jinýma očima. A nejen to, film je o pocitu viny a hledání touženého odpuštění. Pro něj jsou schopni někteří lidé udělat cokoliv. Velice povedený film. ()

jafuska

psychologický film jaké to je, když je někdo na vozíku a proč vlastně zdravý lidi chtějí být také na vozíku, pro mě je to nepochopitelné, jsem zdravá a nikdy by mě nenapadlo se takto rozhodnout nebo jen o tom uvažovat,, ale člověk si nevybírá, kor v tomto filmu, kdy mladý muž je invalidní už od dětství po autonehodě, najednou najde zázračné boty a co ss stane? nech at se každý přesvědčí sám, co člověk dokáže když chce a nebo nechce, rozhodně zajímavý film, který stojí za zhlédnutí, ale hlubší emocionální tendenci t tomto moc nečekejte. ()

DJ Kritik

Film ma neoslovil, ani námetom, ani hereckými výkonmi. Nenašiel som na ňom nič výnimočné, ba dokonca po pár sekundách som si "napísal" priebeh filmu, ktorý sa takmer do bodky udial. Asi som očakával viac než je možné dostať. Vtiahnutie do deja: ** Dramatičnosť: * Napätie: * ()

subic

Film je v podstatě o tom, že vozíčkář by rád chodil a ta která chodí, by se chtěla zmrzačit, nechat si uříznout nohu, poškodit si páteř nebo tak něco. Proto je asi dobré, že se tito 2 potkají, pěkně se spolu pomuchlují, on začne chodit a ona pro jistotu někam zmizí neznámo kam. Superžena Vera Farmiga celý film vytahuje do nějakého průměru, protože zejména první půlhodina se neuvěřitelně táhne a v podstatě se tam nic neděje. Je to tak na úrovni solidního televizníh zpracování. 50% ()

ElKamil

Pěkné, originální drama, které v závěru přichází se zajímavou a (pro mě) nečekanou pointou. Skvělé herecké obsazení. 80%. ()

Stealth2

Velmi zajímavý komorní snímek, výborná režie a citlivá hudba. Oba protagonisté příběhu výborní a hlavně naprosto přesvědčiví...a vlasy Very mi nevadily vůbec ! ()

space weaver

Umíte si představit, že vaším snem by bylo žít na invalidním vozíku? Toto mystery, romantické drama vám to ukáže. Skvělá souhra Very Farmigy a Nicka Stahla. Originální příběh a to já beru! ()

lineker

Příběh muže, který je od osmy let díky tragické autonehodě připoután na invalidním vozíku a nyní má v rámci své práci v rádiu námět na reportáž o lidech, kteří se dobrovolně chtějí stát paraplegiky. Uvnitř tajemné skupiny se skrývá ještě více tajemná dívka. Zajímavé, místy silné, celkově bych však uvítal větší barvitost a spád. ()

TylerD.

Vím, že to tak asi muselo být ale škoda toho realistického konce úžasně divné pohádky. Zvláštní spojení pátrání o superdivné poruše a rozvíjejícího se vztahu mě zaměstnalo nejspíš natolik, že mi unikla jak pointa, tak to, co bylo po celou druhou polovinu filmu zřejmé. Nazvu to pointou číslo dvě. No a zas ten konec aneb zpátky na zem. Tady se takový fakt nehodil. 65 %. A to mě o pár procent přemluvila Vera Farmiga. Samozřejmě pouze a jen za herectví :) Osobité a kvalitní jako vždy. ()