Dlhý víkend

• Česko Nekonečný víkend (viac)

Peter a Carla nežijú v harmonickom vzťahu a trápia ich neustále konflikty. Peter dúfa, že spoločná dovolenka ešte niečo napraví. Nakúpi drahé kempingové vybavenie a navrhne Carle, aby sa spolu vybrali na osamelú pláž na severnom pobreží Austrálie. Cestou nechajú v hostinci odkaz kamarátom, aby prišli za nimi. Ukáže sa, že skratka na pláž, ktorú Peter vybral, nebol ten najlepší nápad. Stratení v divočine musia prežiť noc, na ktorú nikdy nezabudnú. Prespia vo svojom aute a dopustia sa niekoľkých ďalších priestupkov voči prírode. A tá sa im už čoskoro pomstí tým najhorším spôsobom. Dvojica sa zrazu ocitne v ohrození života. (TV JOJ)

hotsanny

Jedna hviezda za ekologicky podton. Inak nezaujimave. Asi by bolo treba dlho hladat podobnu dvojicu, zijucu kaviarenskym sposobom zivota, ktora by sa rozhodla riesit svoje manzelske nezhody niekde daleko v prirode. To, ze obaja manzelia boli zjavne "precivilizovani", cize histerici bez mozgu som pochopil. Zvysok je pre mna kompletne nepochopitelny. A ... asi som to prehliadol, ale nie je mi jasne, ci v noci s tej harpuny strielal ten muz, alebo to bol zase nahodny vystrel, ktory letel uzasne presne a kvalitne aj zasiahol. ()

in flames

hviezda dolu za inektoré nelogickosti a pre mňa slabú pointu, ale po atmosferickej, hereckej a hlvne obrazovo zvukovej stránke jedna fajnová minimalistická lahôdka...... ()

QQQWWW

Film samo o sobě fiasko,ale krajinka krasná,záběry z shora na krásnou Austrálii neměli chybu.James Caviezel super blb,že už větší být nemohl,hádky na každodenním pořádku,a to úplně kvůli každé blbosti,dost mě pobavila scéna probuzení vedle Dugonga.Hudba dobrá,někdy ty zvuky takové kvílení docela děsivé,film byl průměrnej, ale ti metští burani si o to koledovali.Pro pobavení dobré pokud někdo chce vidět dva blby,tak ať si pustí tohle.Další věc, která mě na filmu dokázala překvapit, byl závěr a musím říci, že mě překvapil dost nemile.Až takové jsem to nečekala,a akorád umocnil tak moje zklamání z filmu. ()

vrch07256732

Prírodno - dokumentaristická stránka: 5 hviezd Dramatická stránka: 2 hviezdy - po odbúraní prírodných krás a akej takej atmosféry manželský pár amerických buranov ide do panenskej prírody robiť trocha bordel po americku a pomedzi to riešia manželskú krízu - tiež po americku - otranvé blbé a otrepané, snáď aspoň ako tak odohraté Hororová stránka: 2 hviezdy za budovanie akej takej atmosféry + asi 2 scénok kde sme sa dočkali akého takého ľaku. Spriemerované 3 hviezdy. Ono budovanie nejakej mystickej či strašidelnej atmosféry je OK, ale keď sa vo filme prakticky ničoho nedočkáme, tak s celou atmosférou nech idú do... hydrometeorologického ústavu. ()

lineker

Ano i sebelepší matka je někdy donucena své děti řádně ztrestat. Zvlášť když k ní neprojevují dostatečnou lásku a úctu, kterou si zaslouží. Film pro ty kteří mají rádi stupňované nejasné napětí. Pro mne lepší než Blanksuv Storm Warning. ()

Bránolog

Mě to teda docela zaujalo. Takové příjemně mrazivé a přiznávám, že se mi vždycky ulevilo, když byl po noci střih na ráno. Myslím, že atmosféru to mělo vystavěnou přesně... ()

Richard768

Tak toto bolo fakt zlé. Tí dvaja sa chovali ako úplní psychopati. Nechať niekoho samého na opustenej pláži uprostred divočiny v noci? No nemožno filmu uprieť isté napätie, takže 2 * sú tak akurát. ()

TylerD.

Ty náznaky ekologického terorismu byly až příliš silné na to, že konec rozhodla spíš náhoda než příroda. A nebo mi něco uniklo. Posouvání mořské krávy mohlo způsobit několik příčin od vidláků z knajpy, až po samotný pár ale ti by to museli dělat oba. Celkově je to dost zvláštní film a moc mě nezaujal. Páreček je k pohledání, oba se chovají jako psychopati. Myslím, že to tvůrci až přehnali protože "našla jsem ji u křoví" by myslím žádný normální člověk říct nedokázal. Pochvala za na druhý pohled hororový obal. 50 % ()