Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

pájap

jsem velký fanda jedničky.dvojka je skoro tak dobrá jako první film....skoro...na konci jsem té holce mooc přál aby se zachránila....bohužel ....no nic.. ()

Diskutant

Toto pokračovanie, tmou nepokračuje. Mne osobne najviac vadili prehnané osvetlenie, plus by som vytýkal slabší scenár, že sa tam objavila parťáčka hlavnej hrdinky, šerif atď. Jednotka mala ostať jednotkou aj tak ukončená, žiadne pokračovanie. Dávam ledva 2 body niečo medzi 35%. až 40% . ()

Big Daddy

Je to sice za slabší tři hvězdy než první díl, ale stále slušný výkon. Po prvním dílu jsem si říkal, že zůstalo spíš víc otázek než odpovědí tak řekněme, že opravdu vznik druhého dílu kvituji. Oceňuji úctu k prvnímu dílu a to že se podařilo obsadit stejné tváře z prvního dílu. Opět se mi zdá povedená hudba, ale oproti prvnímu dílu je zde mnohem více podsvícení scén což je sice lepší pro přehlednost, ale zdá se mi to přehnané.Krev opět teče proudem což je opět možná až přehnané, ale řekněme jdoucí ve šlépějích prvního dílu. Určitě nedoporučuji sledovat bez znalosti prvního dílu a vůbec nejlepší asi je si oba pustit nedlouho po sobě. Zážitek je tak mnohem ucelenejší. ()

injoy

Koukal jsem na to hned po druhém díle Collectora. Oboje je pokračování povedených prvních dílů. I tady tvůrci servírujou zvýšené množství násilí a nechutností a původní myšlenka o tajemných postavách, žijících v podzemních jeskyních ustupuje do pozadí. Zde se žádné tajemno ala "co to je" nekoná a nestvůrky jsou nám zobrazeny v plné kráse a po desítkách i s pořádnou porcí hnusu. Demence postav je zde na standartní úrovni, přežije standartně jen jeden a standartně jsou otevřené vrátka, resp vrata třetímu dílu. Myslím, že tento horor může navázat na Wrong Turn a nikdo by si ničeho ani nevšimnul. ()

Shay

Defakto to i navazuje na první díl. Hezké pokračování plné napětí. Moc se mi líbil i druhý díl. To prostě neomrzí. :)) Vše drží hodně dobrou atmosféru, prostě volné pokráčko. ()

machmej

Výborné navázání na první díl, ale když se to tak vezme, jde jen o jiné pojetí původního filmu, takže žádné zásadní novinky nečekejte. ()

jizvoun

Blbost, od níž jsem si nic nesliboval. Ale protože jednička byla perfektní, šel jsem do toho. Oproti mistrně využité práci s tmou a stísněným prostorem v předchozím díle už jde jenom o brutalitu, ukázat co nejvíc krve, střev a hoven. Ani trochu to nemá tu mrazivou atmosféru prvního dílu a jak jsem koukal, je to režisérův jediný natočený film. ()

Payne003

Celkom dobrý horor, aj keď často nemá logiku (nájdu babu, ktorá si prešla peklom a stratila pamäť, nadopujú ju sedatívami a chvíľu na to ju navlečú do kombinézy a hor sa opäť pod zem). Ale fakt by to chcelo nejak vysvetliť koniec (pohnútky dedka s lopatou) ()

Renciasko

Aby som zbytočne neotáľal o tom, aké to bolo úžasné, alebo naopak plytké, pripomeniem, že som si pozrel 1. aj 2. diel tohto filmu v priebehu niekoľkých dní, kým mám pamäť sviežu na prvý diel. Začiatok filmu pekná background hudba, ktorá tu hrá už od 1.dielu, prejde sotva minúta a prvá "baf" scéna je na svete. Je to Sarah, ktorej sa podarilo prežiť, čo je z konca jednotky také nepochopiteľné. Myslím si že pribudnutím mužských postáv ten film nebol tak naplnený strachom, tiež divák už tuší do čoho ide a čo ho čaká pri návrate do jaskýň. Avšak ničnetušiacej Sarah chvíľu trvá než si začne vybavovať čo sa vlastne stalo. Dej graduje, postáv ubúda, scény sú krvavejšie, nechutnejšie, ale čím dej stupňuje tak tým viac strachu človek odbúra a už v podstate niet scény, z ktorej by sa po***. Absolútna škoda mi prijde snaha zachrániť dievku v modrom aj chalana, a následne sa tých postáv tak krvavo zbaviť. Pri páde z tej výšky sa divím ako mohol na konci filmu vôbec dýchať a tým aj skaziť snahu preživších dostať sa von. Úplný nonsens. Rovnako aj objavenie Juno, ktorá zachránila šerifa, ktorý mi liezol krkom. Nakoniec aj skončil tam kde si zaslúžil. Nechápem však ako mohla Juno prežiť keď si vynoríte scénu z konca jednotky, ten počet zoskupených huminoidov a na konci dvojky jednoducho takému počtu už dve postavy nevedia čeliť a Sarah so snahou zachrániť policajtku priláka na seba pozornosť. Už som mal pocit že zabitím alfasamca sa pred ňou tie bytosti rozutekajú. Taktiež žmurknutie v úvode na policajtku tým miestnym "lesnikom,či farmàrom?!" nàm prinieslo na konci rozuzlenie. Celkovo niektoré veci sú absolútne domotané, to, že to je nereàlne nàm došlo už asi hneď na začiatku, každopádne dochádza k ako takému rozuzleniu 1.dielu.. myslím že tu by to mohlo ostať ukončené, tretí diel si už nedokàžem predstaviť.. celkovo to však nebolo až tak hrozné ako sa zdalo z týchto komentárov. a nakoniec.. "Nezabúdajte, to si s nami len zahráva naša myseľ." Ako celok vrátane prvého dielu hodnotím percentuálne 75% ()

Pokri

Príliš veľa svetla, prekvapenie z príchodu humanoidov tu už nie je prítomné. Zato sa ide viac na akciu, ktorá nahrádza napätie. Nie je to zlé, v porovnaní s pokračovaním Hills have eyes dôstojné, ale trpí to klasickým problémom sequelov, ktoré už logicky nemajú čím prekvapiť. ()

Nataniel73

Pád do tmy 1 považujem za absolútny top horor a dvojka sa dala natočiť rozhodne lepšie, temnejšie a hlavne vierohodnejšie. Ono to striekanie umelej krvi pôsobí veľakrát až vtipne, hlavná hrdinka s jednotky sa bez problémov spúšťa dole prežiť znova hororové dobrodružstvo, na ktoré tentokrát už doplatí životom a černoška uviaznutá v jaskyni sa dokonale adaptovala na život po tme, takže tentokrát pripomína jednu z tých príšer. Nápad to iste nebol zlý, ale podobne ako v jednotke je prvá časť filmu určite lepšia. To napätie z niečoho strašného čo nevidíte je určite uveriteľnejšie, než striekajúce potoky umelej krvi. Konflikt dvoch hrdiniek je tiež kostrbatý a príšery sú niekedy až komické. Celkové zhrnutie: mohlo to dopadnúť horšie, ale aj lepšie. Za hnusne mrazivú atmosféru dávam 70% ale vzhľadom ku kvalite jednotky musím dať len 3* ()

Xmarc

Tak tohle by se dalo asi bez problému nazvat jako nastavená kaše. Atmosféra a prostředí pořád super, baby taky (i když ta přeživší v jeskyni je dost na hraně uvěřitelnosti i s přimhouřenýma očima). Ale jinak opravdu jen využití, nebo spíš zneužití, dílu prvního. A ostatní nové postavy docela o ničem, obzvlášť šerif. A ten úplný závěr, fakt nevím, jak si to přebrat :-) ()

Subscorpio

Poslať ťažko traumatizovanú ženu so stratou pamäte z nemocnice priamo do jaskyne so záchranármi a sherifom (ktorý zabudol zaplatiť účet za rozum) aby im pomohla pri pátracej akcii sa javý ako skvelý úvod filmu. Kto by ale čakal, že ich zabijú slizké a slepé príšerky ktoré serú do jamy s vodou a lovia jelene. Znova stačilo držať hubu a nikomu by sa nič nestalo. No čo už, ženy:) It was awesome, compared to bullshit. ()

GizmoD

Obavy z chyb pokracovani hororov sa nenaplnili. Sarah a Juno su spat. Pacilo sa mi to - primerane napatie, par lakaciek, slasher sceny fajn a zase trosku britskej anglictiny. Koniec trosku slabsi - kolko tych mutantov tam dole vlastne zije a co ten dedo ? ()

Pattrick

Solidní nářez, jednička byla jednička a pokračování je holt pokračování, ale já jsem velmi spokojenej.. Lekaček tam bylo jak nasr.. Gore efekty ucházející, některé scény povedené, očekával jsem podle komentů kravinu, ale todle předčilo má očekávání aj s tím zajímavým koncem .. ()

bee.el

Kvalitě prvního dílu, který rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější horory, se dvojka bohužel nevyrovná, ale to jsem čekala. Navíc návaznost na "happyend" pro Sarah z prvního dílu se mi moc nelíbí, protože jsem předpokládala, že se z jeskyně opravdu nedostala. Co mi vadilo bylo přílišné světlo, stejně jako nepravděpodobné zmrtvýchvstání, které už je vidět v traileru... Je jasné, že se ztratí tajemnost... a oproti jedničce, která nám všechny holky pěkně představila a řešila i vztahy mezi nimi, mi nějak žádné nové postavy líto nebylo, ani jsem nikomu z těch nových nefandila... Nicméně jsou scény, které se mi strašně líbily, dobrá řezničina - nechci tu spoilerovat, tak jen naznačím, že krysa, houpačka a osvobození z pout byly nesmírně efektní... 66%... ()

Listey

Velice pěkné pokračování prvního dílu. Do poslední chvíle byl film dost napínavý a vypadalo to, že se nemůže už nic pokazit. Ale konec???!!! Dlouho jsem neviděl žádný film, který by byl dobře rozjetej, v závěru gradoval a nakonec nějakej tupec dokáže film tahle zničit. Díky tomu zmršenýmu závěru, šel film minimálně o 15% dolu!!! ()