Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Aywes

Degradace už tak nic moc jedničky na post z kterého jde začínat vidět na filmové dno. Díky tomuto filmu jsem si aspoň vzpomněl, proč se moc nedívám na teen horory. Když si pomyslím, že takové filmy budou vyhledávat hororový fandové tak za 30 let, je mi smutno. Už tomu chyběla jen bloncka a poskakující kozy. Aspoň má film jelena(!) a šíleně umělou krev. ()

Facerr

Než se děj rozjede, trochu to trvá, ale pak přijde parádní jízda plná krvavých, i trochu nechutných scén. Mezitím dorazí menší zvrat a konec ... no, ten trochu páni scénáristi zabili.. ()

Nikolas__

Kdyby Descent dvojka přišla jako první (samozřejmě s pár změnami), byla by logicky přijata o hodně lépe. Jednička neměla dostat pokračování, ale pořád je to logičtější než pokračování pro Conjuring, nebo třeba další tři pokračování pro Insidious. Ale ten konec jedničky pádu do tmy je tímhle trošku znehodnocen. Descent: Part 2 se m líbil. Od druhé poloviny to dospěje k opravdu silným momentům, mutanti jsou tu snad i více působiví než v jedničce, asi pro to že jsou tu více, a obětování (víte koho), bylo sakra emocionální. Jednička je pochopitelně drasticky viditelně lepší, ale i tak si dvojka zaslouží minimálně 7,5/10 ()

J.Mayen

Dvojka volne navazuje na jednicku a vubec nezaostava co do kvality. Sice je tu no spousta flashbacku, a i podobnych scen, takze malinko vykradacka sama sebe,ale ono to velmi dobre fungovalo. Trochu mi prislo lito Juno, tolik jsem ji to pral, no nic, snad ji ve trojce vzkrisi jako Ripleoyvou ve 4ce Vetrelci. ()

Ruadek

Hodnotím vysoko z více důvodů. Při srovnání s tunou sraček, jaké si říkají hororové umění, je tento film vysoko. Postavy nejednají až tak iracionálně, jak by se mohlo zdát ( vyjma potrefeného šerifa ) . Ti, kdo tu kritizují nulovou hru se světly viděli nejspíše camerový rip protože to, co se dokáže odehrávat za zády postav na hranici viditelnosti lze vidět jen v kvalitě a stojí to za to. Lekačky jsou povedené, ač je zkušený divák čeká již trochu dopředu. Samotný nápad, tj. procházení stejných prostor po první partě, mi nepřijde až tak mimo, jak mnohým dalším. Byla výzva to natočit jinak, připomenout jedničku a dát tam něco navíc. Osobně moc nemusím návrat hrdinů, co kdesi kdysi zmizeli a záhadně v tomto šíleném prostředí přežili aby se vrátili jako akční hrdinové a vyřídili tlupu monster, se kterou si neporadila ani početná parta. Tady se to ale až na ono záhadné zjevení celkem povedlo a cepín opět lítal rychlostí padajícího hovna. Pobavil místní záchod, překvapily dobře natočené stísněné prostory a na rozpacích zanechal konec. Ten byl hodně diskutabilní už u prvního dílu a zjevně se série bude držet " nasrávacích " konců i nadále. Každopádně trojku už bych asi nedal. :) P.S. : Pro ty z Vás, kdo si myslí, že tu postavy jednají iracionálně, ať si pro srovnání pustí např. velmi " povedené " dílo Humains a bude rád za zdejší dary inteligence a zčásti zdravého rozumu. **** 15.3.2010 ()

Mawete

První díl u mě získal dvě hvězdičky a dvojka není v žádném případě lepší než jednčka. Takže jedna hvězdička. Atmosféra slabá, herecké výkony a scénář o ničem. Btw kde se tam vzalo tolik světla? ()

bulawaio

Slabé pokračovní velice silné jedničky. To co zdobilo první díl taky dost chybí. Ať už to je skvělé klaustrofobická atmosféra, tak i dobré hororové prvky. Režie se vůbec nesnažila vymyslet něco nového a tak je to jako by člověk sledoval jinou a a horší verzi. Napětí je prakticky budované jen na lekačkách a ten závěr bez nějakého vysvětlení je podivný. Snad jen milovníci gore efektů si přídou na své, kdy opět se naši naivní dobrodruhové koupou v litrech krve. Lze jen doufat, že je to závěr série. ()

Sentinel

Z vytěženého dolu další zlato nevykopete. Přesně to platí o tomto pokračování. Snaha vykřesat to nejlepší z prvního filmu je patrná z každého záběru, ale originálnost jedničky se ztratila někde ve tmě. Na druhou stranu, výsledek zase není až tak tristní, kvalitativní descent je velmi podobný jako v případě druhého Hory mají oči. Pro milovníky hororů tedy 1 hvězdu navíc, těm ostatním bude stačit první film. ()

raxxx

Výprava,atmosfera,vyborna hudba a přislip pokračovani (lepši než trapne Saw) jestli jse budou točit takove horory do budoucna tenhle žanr nezemřel a to je dobře! ()

pursuer

Pokračování už není tak pádné, jako skvěle nápaditá jednička. Méně svíravé, více tuctové, neuvěřitelně předvídatelné. Oproti jedničce stoupla frekvence lekacích scén, což nejen začíná unavovat, ale dokonce nudit. Konec jedničky byl tak geniálně otevřený, že se člověk spíše modlil, aby nenatočili pokračování, které by omezilo divákovu fantazii. Kontrastně je zde konec v mých očích nepochopitelný až stupidní. Filmu chybí nějaký náboj, který by ho vyprostil z hranic "prosté koukatelnosti". Tvůrci se ho vehementně snaží nahradit zbytečnou nechutností a sadismem. Ale horor neznamená hromady červené barvy, ale strach, a ten tu oproti prvnímu dílu necítím. ()

david666

No, moc tedy nechápu, že se to tady většině nelíbí - kdyby tohle byla jednička, tak má asi lepší hodnocení a naopak - nu což, to tak většinou bývá. Mě se fil hodně líbíl i když nepřínáší nic nového - proč by taky měl - chctěl jsem vidět humanoidy a krvák a to jsem beze zbytku dostal. ()

kong77

Trošku podceněný co se týče sluchových buňěk potvůrek z jeskyně(oproti prvnímu dílu),ale jinak to má celkem spád. :-) Sklamanej z toho závěru a doufám,že je to konečná.Jinak jestli se rozhodnou pro trojku,tak se na to asi nebude dát dívat. Závěrem...První díl je první díl !!! :-) ()

da.rk

Velice slušný horor se spádem a několika lekačkami. Komu se líbila jednička měl by skouknout i dvojku, určitě nebude zklamán. ()

Carnosaurus

Další naprosto zbytečné pokračování, které se opírá o úspěch prvního dílu a vlastně ho i chvílemi bezostyšně kopíruje. Nic nového nepřináší, snad jen nutkání pustit si raději první díl. ()

mantisak

Prvni díl byl rozhodně lepší... nikdo nevěděl co se bude dít, nebo proti čemu bojují + to že jsou uvězněné v jeskyni a nikdo o nich neví tomu taky hodně dodalo... u dvojky je to trochu jinak... nepřinesla nic nového... dá se snadno předvídat co se bude dít a tak už vás nic nepřekvapí ... ale nadruhou stranu jsem se u toho nenudil takže to dopadlo vcelku dobře ... ale zdalo se mi že je tam nějak víc světla oproti jedničce :) ()

Setanta

Ne! Ne, ne, ne! Nefungující lekačky, předvídatelný příběh (s přítelkou jsme v 90% věděli, co se za chvíli stane), nepochopitelná motivace postav a nulové vykreslení jejich chrakaterů, stupidní dialogy, nevyužitý střet dvou hrdinů (kdo viděl, ví) atd. atd. Mám sto chutí poslat to mezi odpad, ale musím tomu nechat, že to udrželo atmosféru jedničky a solidní survive mission. Jakmile se tam začnou mydlit, je to alespoň přetrpitelné. 35% se sebezapřením. ()

tatka

. A opäť vyvstáva problém - prečo sa z mutantov, zabudnutých v ľudoprázdnych lokalitách, stávajú vždy práve ausgerechnet len kanibali, a prečo ešte nevydochli od hladu, keď sa tam za posledných 50 rokov neobjavil ani jeden človek. Keby sa to odohrávalo v Demänovskej, to by som chápala. Tam je krmiva denný prísun. ()

sergiokish

Naprostá kravina ! I na fantasy horor je to kravina,že aby se ta holka teď nevím jak se jmenuje vrátila zpátky do místa kde zažila nejhorší chvíle svého života jen protože měla dojem že tam nikdo z jejích kámošek přežil,a pak tam zase zůstala jako v prvním díle,tak to už je mi dokonce i k smíchů,ne už to vážně postrádá všechen možnej význam. ()