Film Hloubka duše přináší provokativní psychologický příběh úspěšného reklamního manažera, který měl svůj život i kariéru dosud plně pod kontrolou. Pak ale potkává okouzlující ženu, jež mu otevírá dveře do světa nespoutané vášně a bezstarostné svobody – do světa, který není svázán společenskými konvencemi. Dokonalá moderní fantazie … vášeň a sex, dobývání i únik... žádné vazby, žádné závazky. Vzrušující dobrodružství však muži postupně rozbíjí osobní život a odhaluje hluboce zakořeněné rány z minulosti. Vše vrcholí katarzí plnou pravd a tajemství, kterým ani jeden z dvojice dosud nemusel čelit. (oficiálny text distribútora)

djcremo

Zaujímavý príbeh o skrývaných tajomstvách, že niekedy aj maličkosť dokáže zmeniť našu povahu. Priznám sa že pri pozeraní filmu ma napádalo ako film bude pokračovať a ako skončí, ale našťastie sa nič s toho nekonalo a bol som prekvapený s toho, že film sa uberá iným smerom čo je len pozitívne, lebo sa film neuberá do klišé. Nie žeby to bola nejaká veľkolepá dráma, ale dokázala zaujať a držať v napätí ako sa bude film ďalej vyvíjať od začiatku do konca. Ďalej prekvapili výkony Jasona Clarka a Paz Vega, ktoré boli v skutku nadštandardné. Zasa jeden s filmov, ktorý je menej známy širokej verejnosti, bez reklamy a dokázal zaujať viac mainstreamové filmy s Hollywoodu. Posledný čas práve medzi takýmito filmami nachádzam ozaj zaujímavé kúsky. ()

Lucie27

Dalších užitečných 103 minut. Přestože se nejedná o prvotřídní psychologický příběh, který by se mohl srovnávat s filmy jako Butterfly effect či filmy tohoto žánru, má tento film, podle mě, předpoklady být blízko první třetině vrcholu žebříčku daného žánru... Film má děj, herecké výkony již zmiňovaného Jasona Clarka a Paz Vega jsou víc než jen průměrné.... Ráda se znovu podívám na tento film... Ovšem, docela mě překvapilo nízké ohodnocení. ()

Terva

Podstatou vyjímky je, že potvrzuje pravidlo...na Juliana Wrighta ( Jason Clarke ) se sype jeden malér za druhým. Až vám ho začne být líto. Má totiž představovat americký ideál, ale on možná půjde do vězení, je v rozvodovém řízení a chodí z vdanou ženou. To, firmě pro kterou má dělat, nebude moc vonět. Otázka je, zda Julian Wright je vyjímka nebo to pravidlo. A co Michael ( Paz Vega ), vdaná žena co má tak trochu neideální chování ? Stojí za ty nesnáze ? A proč chce číselný kód Wrightovi fotografické laboratoře ? (mimo jiné ten kód je : 31416# ) Lehce erotický a dramatický příběh, který se mně líbil. Hudbu skoponoval Anthony Marinelli a The Graves Brothers. ()

Ceberus

Koukám, že docela rozporuplný film - nemálo jednohvězdičkových i čtyřhvězdičkových hodnocení. Za mě to budou kvalitní tři a půl hvězdy. Z popisu filmu a z jeho úvodu to nejprve vypadá na erotický rejd, ale nakonec se přece jen dostane na vhled do niter hlavních postav, což (alespoň u mě) na závěr filmu vyvolá několik zajímavých otázek týkajících se fungování vztahů. ()

honajz

Tenhle film má k psychologii podobně daleko, jako Rákosníček k Jamesi Bondovi... Spousta pseudofilozofických keců, těžké "trauma" hlavního hrdiny, nejen zahrané do kouta, ale navíc ve výsledku naprosto směšně podané, Španělka, co si řeže žíly a hlásá rovnost, volnost, bratrství, to byl taky veselý příběh. Brand manažer chudák nemůže mít aférky, protože by nedošlo k nové akvizici (!). http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/hloubka-duse.html ()

• Film měl premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Chicagu na podzim roku 2008. Ocenění se však na festivalu nedočkal. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)
  • Ve scéně na hřbitově je vidět náhrobek se jménem Makaveli 1971 - 1996. Tupac Shakur byl velmi blízký přítel režisérky Jady Pinkett Smith, která mu touto scénou vzdala hold. (Terva)