V romantické komedii Můj život v ruinách najde turistická průvodkyně Georgia (Nia Vardalos) sama sebe i opravdovou lásku právě ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Americká profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života, neboli “kefi”, jak tomu Řekové říkají. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, doufajíc, že konečně najde dychtivé posluchače, kteří ocení její encyklopedické znalosti antického Řecka. Místo toho jezdí v autobuse plném turistů, kteří víc lační po známých řeckých plážích a po zmrzlině než po historických památkách zapsaných na seznamu UNESCO. Neústupnost, s jakou trvá na tom, aby výletníci poslouchali její nudný, školský výklad oslavující starověký svět, z ní udělá nejméně oblíbenou průvodkyni v celé historii cestovní kanceláře. Když Georgia odmítne přizpůsobit svůj program nárokům turistů, rozhodne se její šéfka (Bernice Stegers) najmout jiného průvodce, přehnaně vtíravého Nica (Alistair McGowan), který ji má vystrnadit. Georgiin poslední turnus tvoří nesourodá “ignorantská“ skupina lidí, v čele s Irvem (Richard Dreyfuss), ‘Pan Vtipálek’, jak mu Georgia říká, má fórek pro každou situaci, jeden otřepanější než druhý a háže je do placu, kdykoliv zájem skupiny o Georgiiny přednášky začne upadat – což je poměrně často. A aby to bylo všechno ještě horší, jejich nepříliš spolehlivý autobus řídí navíc nejdivnější, nejzarostlejší a zdánlivě nerozumějící řidič Procopi “Pupi” Kakas (Alexis Georgoulis). Nakonec začne Georgia uvažovat, že se na svoji práci i život v Řecku vykašle. Než se ale dostane na úplné dno, objeví se v autobuse někdo, kdo jí ukáže, že v lidech je potřeba hledat krásu a ne znalosti, a tím z přechytralé americké průvodkyně udělá řeckou bohyni, která své nevěřící turisty okouzlí horkokrevným, strhujícím výkladem o zemi svých předků. V čele rozmanité “ignorantské” skupiny turistů si při cestě za krásami antického Řecka Georgia uvědomí, že její klienti nejsou jediní, kdo potřebují otevřít oči, aby viděli skutečné krásy. (oficiálny text distribútora)

Kamca_

Průměrný film, ale i tak jsem se dobře bavila a trochu se aj zasmála. Hlavní hrdinka byla hodně zajímavá a charismatický řidič byl taky okouzlující. Jiskřilo to vážně dobře. 60%. ()

5150

Sympatická Nia Vardalos vyměnila svatební šaty za uniformu turistické průvodkyně a po delší odmlce se vrací na plátna našich kin v další pohodové oddechovce. No, proč ne.. ()

moviesfan

Velmi příjemná komedie s krásným antickým prostředí, která mě zajistila pohodový zážitek. Opravdu jsem se bavil dobrým humorem, který není přehnaný, ale naopak je milý. ()

M.Macho

Film je docela průměrná, pohodová komedie. Ovšem díky komentáři stevardky ve StudentAgency zvedám na 4. "Ke zpříjemnění cesty vám pustíme film Můj život v ruinách..." ()

F.man

Čistě ženská komedie z poměrně příjemného prostředí, která však bohužel otrocky kopíruje všechny klišé žánru. Naštěstí se zde ale najde několik světlých vtipů, které snímek dotáhnou s odřeným gyrosem, alespoň ke dvoum hvězdám. Já nejsem žádný Bůh. To o mě jen začala roztrubovat moje matka. ()

mysiak

Najfarebnejšia a najmenej zaujímavá reklama na Grécko...Nii Vardalos sa nepodaril nadviazať definítvne úspech na film Moja Tučná Grécka Svadba...pekne nasnímané, ale po ostatných stránkach otravujúce, nudné, a nie vôbec vtipné...ale tak to sa aj dalo čakať... ()

blackrain

Krásné záběry antických památek a mezi nimi Nia Vardalos co by průvodkyně s povedenou bandou turistů. Klasická, pohodová, prosluněná, romantická komedie. ()

slunicko2

Americká limonáda, tentokrát ale k všestrannému použití. 1) Zoufale pitomý příběh o tom, jak se všechno daří, stačí jen chtít a chtít. Je tu kapku přepohodováno. Účast na zájezdu jako katarze vývoje jeho účastníků, very American. Z řidiče autobusu se vyklube jemný a decentní švihák se smyslem pro krásu a hudbu, to mě podrž. 2) Scénář se nechal silně inspirovat (někdo by řekl, že to prostě ukradli) rovněž americkým filmem Jestliže je úterý, musíme být v Belgii z roku 1969. Podobné prostředí, zápletky, osoby. 3) K vidění je i pár pěkných záběrů turistických atraktivit kontinentálního Řecka. První hollywoodský film natáčený v prostorách Akropole od roku 1957. 4) Na druhé straně film v nadsázce (ale jenom lehké) vykresluje americkou i řeckou mentalitu. 5) Protože jsem velkou část svého života prožil podobně jako hlavní hrdinka filmu, umím ocenit i spousty drobných profesních vtípků k průvodcovské praxi i zobrazení jednoho typu průvodců (spíše průvodkyň), které se cítí osobně dotčeny, pokud turisté nesdílejí jejich vkus. 6) Film doporučuji řidičům autobusů při poznávacích zájezdech jako povinnou součást jejich výbavy. ()

FilmFan24

Kdo s kým, jak, o čem a pro koho vám je jasné hned po svižném ůvodu, kdy představí turistická průvodkyně Georgia (Nia Vardalos) sebe a skupinu turistů se kterou má strávit pár dní v autobuse s ne zrovna košér řidičem cestou napříč prosluněným Řeckem. A jak to tak v romantických komediích bývá, z neoblíbené káči a zarostlého autobusáka se nakonec vyklube pár snů a ten největší otrapa je nakonec správný chlapík. Šablonovité, nalajnované od začátku do konce a díky řeckým lokacím přesto zábavné. A pokud jste podobný typ zájezdu absolvovali, určitě jste podobné týpky na dovolené potkali... ()

HappySmile

Pěkná oddechovka, která možná některým připomene Účastníky zájezdu v kombinaci s hledáním prince na bílém koni. Hlavně mě potěšila menší rolička Richarda Dreyfusse, protože mě rozesmál snad v každé scéně, ve které se objevil. ()

M.i.k.e

v první půlce nesympatická,místy až protivná záležitost,která se ve druhé půlce změní v záležitost koukatelnou a navíc místy i vtipnou a zábavnou.Právě díky druhé půlce a i díky sympatické Nie Vardalos sem se nakonec přiklonil k tří hvězdnému hodnocení,ačkoliv je to hodně na hraně...50% ()

Chen

Ale nakonec v celku hřejivá komedie, která není zrovna extra vtipná, ale určitě je milá a navíc, ty řecké scenérie, to je prostě něco, co bere dech. ()

Gee.Rocks

Mám velice ráda Niu Vardalos. Tady se představila ve skvělé formě. Film je vizuálně krásný (Řecko a ten snědý řidič autobusu, který se na první pohled nezdá!!) a také vtipný. Netradiční, inteligentní humor. Skvělá komedie! ()

Martin741

Reziser Donald petrie teda konci hodne biedne, Mystic Pizza 1988 bol slusny film, ale toto je podpriemer, rezisersky odbite a ni jeden znamejsi herec ci herecka : 30 % ()