Expert amerického námořnictva Zach Silver přichází na palubu nejnovější ruské vojenské ponorky Odyssea, která vyplouvá na pravidelné cvičení do Indického oceánu. Celá akce se zdramatizuje, když ponorku obklíčí skupina teroristů, zadrží ji a předají irácké vládě. Zděšení však zavládne, když se na palubě ponorky najde prototyp smrtící nukleární zbraně, která může v průběhu krátké chvíle zničit celou planetu. Podaří se Zachovi v této bezvýchodné situace najít řešení a zachránit Zemi před hrozící katastrofou? (oficiálny text distribútora)

AGAMENON

Ti bídní teroristé, oni si opravdu nedají pokoj, pořád musí vystrkovat růžky a dělat neplechy, hlavně se z nějakého podivného důvodu, neustále zaměřují na největší demokracii světa, a tentokráte si pro své zlotřilé plány vybrali atomovou ponorku, ale naštěstí je po ruce betelný amerikanský geroj, jenž té pakáži rozhodí sandál. Útok na ponorku je generický béčkový akčňák, s jednou hvězdou, opět béčkovou, v hlavní roli, které sekundují povědomé tváře, jejichž jména, ani to kde jsme je zahlédli, si většinou nevybavíme. Rozpočet, v rámci kategorie, není nejhorší, byť většina trikových scén je vystřižena z jiných filmů, akce je dostatek (samozřejmě, nevyčerpatelné zásobníky nemohou chybět), herecky to samozřejmě za moc nestojí, scénář je podle osvědčené šablony, takže nás nepřekvapí absolutně nic (i zrádce odhadneme hned po první minutě), hudba je adekvátní (Eric a David Wurstovi nejsou nejhorší skladatelé) a brněnský dabing uspokojivý. Pokud divák neřeší logickou a technickou stránku, nevidím důvod, proč by se neměl bavit, já si film užil. ()

Petr.Kocfeld

Dudikoff ve svém známějším filmu.Podle mě si tento akční snímek 3 hvězdy zaslouží.Alespon 50 procent si ode mě tento film zaslouží.Tento snímek s tancujícími marináky má i své silnější momenty.Dudikoff zde jako expert amerického námořnictva.Nechybí zde akce ani napětí...Dudikoffa mám docela rád a jsem jeho fanouškem a Cathrine Bell zde vypadá dobře. ()

Orlau32

Co také nového vymyslet ? Všechno už bylo řečeno v jiných "ponorkových filmech". Ale divat se na to dá. Protože tam není mnoho moudrých dialogů, tak to nemusíte tak pozorně sledovat. Protože akční scény, střílení, rvačky a zabíjení už znáte nazpaměť. Přesto všechno je to ale dobrý průměr asi zásluhou MICHAELA DUDIKOFFA. ()

Grimaldi

Začínám mít vyloženou averzi na filmy, kam se přidávají vystřižené pasáže z jiných, lepších a dražších filmů. Vyložení experti na takovou tvorbu byly v devadesátých letech producenti s Royal Oaks a tento snímek není bohužel žádná výjimka. Dudikoff tu je, jakože velký machr, co staví ponorky, bohužel působí už jen jako karikatura kdysi v rámci možností slavného herce, bez špetky energie. Motivy a chování záporáků pak radši komentovat nebudu vůbec. Pusťte si radši nějaký originální film a neztrácejte tady čas. ()

JesterKruger

Existuje několik rozdílů mezi kvalitním filmem, a špatným filmem, ale v tomhle filmu? Tady jsou vlastnosti z obou dvou soupeřů. Úplně jsem zapoměl dát na tenhle film dát komentář, a tak ho píšu až tehdy, kdy jsem viděl už Counter Measures (Útok na Ponorku 2: Klamný cíl) (I když mám pocit, že to není pokračování tohohle filmu). Je to průměr jako vyšitý. Nebo ne?. Film obsahuje již zapomenutou filmovou hvězdu. Michaela Dudikoffa. Film obsahuje někdy dobré efekty, ale u závěru filmu je jeden velký špatný, a ten, když bomba zasáhne špičku empire state building. Je tam pár scén, které byste neočekávali, a některé, které byste očekávali. Ale studio Royal Oaks Entertainment je jakési divné. Jejich filmy mají jakousi divnou atmosféru, a většinou jsou v ponorkách. A ani tenhle film se atmosféře nevyhnul. Royal Oaks ale přece natočil jeden film, který bych si pouštěl i vícekrát, a to Counter Measures. I když se odehrával opět v ponorce, tak pro mě to mělo docela chytlavý děj, a zaujalo mě to. Tohle je asi ten nejslabší film od Royal Oaks. Co se dalo čekat???????? Oscarový film???????????? Ne................. Ten děj jakžtakž šel, ale některé ty efekty to zničili. Škoda. V tomhle případě, kdybych měl do hodnocení filmu zapojit výkony herců, kdybych měl do hodnocení filmu zapojit děj, napětí, efekty, tak to je na hodně dobré 3*. ()

• Keď veliteľ ponorky ukazuje na mape Dudikofovi, kde sa nachádza ich ponorka a ponorka Oddyseus, tak Odddyseus je na mape označený ako Ulysses. (johnsnow)