Útok na ponorku - Klamný cieľ

• Česko Útok na ponorku II: Klamný cíl (viac)

Expert amerického námořnictva Zach Silver přichází na palubu nejnovější ruské vojenské ponorky Odyssea, která vyplouvá na pravidelné cvičení do Indického oceánu. Celá akce se zdramatizuje, když ponorku obklíčí skupina teroristů, zadrží ji a předají irácké vládě. Zděšení však zavládne, když se na palubě ponorky najde prototyp smrtící nukleární zbraně, která může v průběhu krátké chvíle zničit celou planetu. Podaří se Zachovi v této bezvýchodné situace najít řešení a zachránit Zemi před hrozící katastrofou? (oficiálny text distribútora)

Lateef odpad!

Hned po pěti minutách jsem dvakrát zaklepal na zem a složil se do bezvědomí. Druhý den jsem se rozhodl podstoupit svůj souboj s touhle obludou znovu. Zdatně jsem uhýbal očima před těžkými ranami, které mi tato parodie na film v pravidelných intervalech uštědřovala. Mnohokrát jsem zažil pocit deja vu, to proto, že ve filmu je asi polovina záběrů z prvního dílu. Bolí to. Jako ten největší kopanec do koulí. ()

honajz odpad!

Tvl, to fakt nešlo. Už jen ten začátek - grupa tvrdých navy seals vyběhne na molo a najednou z nějaké rampy začnou vybíhat vojáci. Začne přestřelka. Nepoznáte, kdo kam koho a jestli střílí, kdo kam běží (podle střihu by u těch pěti mariňáků byla ta početná grupa ochranky během sekundy), ale jak jednoho zasáhne kulka, Dudikoff odhodí zbraň a jde si poplakat! Kua, co to je?! Následně se nám dostane docela hodně pohledů na obnažené tělo ruské agentky a po pár zdlouhavých konverzacích se děj konečně přesune na ponorku. Kde to vypadá jak v obýváku kohokoliv z Beverly Hills. Naprosto nereálné a stupidní, pohrdající divákovým vkusem, pohrdající jakýmikoliv filmařskými postupy (proto mne udivuje, že místní sebranka inťošů film nehodnotí plným počtem podobně jako třeba podobně zmršené Modré stíny), a střihač chudák také neměl šťastnou ruku a nůžky. ()

Dougwood

Film z osmdesátých natočen koncem devadesátých. Má děj bez nudných proslovů, amerického patriotismu. V porovnání s přepadením v pacifiku je dle mého trochu horší dějově, ale zato Dudikoff v té roli (ex NAVY SEAL nyní medic) je mnohem věrohodnější než Segal (ex NAVY SEAL nyní kuchař). Průměrné 3 hvězdy mu sluší. Teď jdu zkouknout díl první... ()

Grimaldi

Tohle pokračování vlastně není pokračováním, jen český distributor využil velké podobnosti dvou filmů Michaela Dudikoffa. A jedna velká podobnost tu vážně je. Jsou zde zase použity stejné vystřižené scény z lepších filmů jako předešle. Všechna čest producentům, kterým to zisk sice přineslo, ale mě jako diváka to neustále vytáčelo. I přes totožné hodnocení ale přiznávám, že Klamný cíl je o něco lepší film. Ale opravdu jen o kousíček. Akce je … pohyblivější, to je to slovo, které jsem hledal. Dudikoff dá pár ran a konečně mu je i trochu věřím. Po skončení nepotrvá ani pět minut a celý film zapomenete, což je další bezvýznamné plus tohoto filmu. Pusťte si radši znova Amerického ninju, uděláte líp. ()

moviefan4

Keby to beriem ako pokračovanie tak je to až o moc slabšie než originál. Z pohladu že by som som film nebral ako oficialne pokračovanie ale iba distributorské tak to až tak zle nebolo. Herci tu neboli až také drevá ale ani žiadny profi herci. Scénar tohoto typu tu už bol mnoho krát tak ale neomrzí no. Aj keď je pravda že to nebol nejaky skvost tak mňa to aj docela bavilo a rozhodne som sa nenudil. Dudikoff tu vôbec nebol zlý a sám neviem prečo mi asi po prvýkrát nevadil vo filme kde mal hlavnú ulohu. Plus musim povedať že pre mňa bolo iba jedno velké sklamanie a to dizajn ponorky. Škoda, mohlo to byť aj lepšie. ()