V mysteriózním thrilleru z dílny debutujícího režiséra Michaela Landera, který je současně i spoluautorem scénáře, hlavní hrdina John (Cillian Murphy) vytváří kolem svojí postavy podivnou fantasmagorii - on sám i obyvatelé nebraského městečka Peacock sledují osudy muže a jeho manželky, netuše, že se jedná o jednoho člověka. Příchod ženy z jeho minulosti (Ellen Page) po nehodě vlaku v Johnově zahradě jenom rozvíří temné vody jeho podvědomí... (Morien)

becki_tu

Tady se ukazuje, jak je důležité míti u nezávislého filmu originální a zajímavý námět. Když k tomu připočtu skvělé herce v čele s neskutečně přesvědčivým Cillianem Murphym a depresivní atmosféru kolem jeho tajemné dvojrole, vychází mi z toho nadprůměrné psychologické drama, které sice není vyloženě z kategorie "těžkých" filmů, ale podle některých reakcí je vidět, že ne každý pochopil, o co vlastně "Johnovi a Emmě" šlo. Škoda jen občasné utahanosti a absence momentu překvapení. 70% ()

Ant

Zajímavý, ale ničím nepřekvapující film. Celou dobu jsem čekala, že vyjde najevo, že hlavní postava někde doma ve sklepě schovává mrtvolu své matky. Cillian Murphy je ve své dvojroli velice přesvědčivý a zároveň ještě kupodivu ošklivější než obvykle. Michael Lander je každopádně nadějný režisér. 6/10 ()

Anderton

Film tak malý, až je malý až príliš. Je obdivuhodné natočiť príbeh, v ktorom nie je schopný nikto z 800 obyvateľov malého mestečka sa zamyslieť nad tým, že nikto nikdy nevidí jeden pár, žijúci v jednom dome, spolu. Napriek tomu sa nad týmto faktom asi každý divák pozastaví. Bill Pullman si tu odohraje myslím že tak dve malé cameá, Josh Lucas asi tri, to Lander mohol kľudne ušetriť a dať tam na ich miesto hocikoho. Zaujímalo by ma, či pomenovanie jednej postavy menom Glenda je vtipným odkazom na Eda Wooda, asi áno. ()

runner85

dlho dlho som sa snažil aby som tento film dopozeral dokonca a kedže to má "len" 90 minút to nemal byť problém ... ale bol i keď herecké obsadenie nie je vôbec zlé ale schizofrenický Cillian Murphy a slobodná mamička Ellen Page mi vôbec nesadli / a to ich mám ako hercov rád / a dráma a ani thriller to nie je ... je to akurát psychologické ... tomuto filmu by veľmi pomohlo keby mal takých 10 minút ()

kingik

Jsou 50 léta a Cillian Murphy má schizofrenii (tedy jen v tomto filmu). Po smrti své přísné a divné matky se do ní personifikoval, ale jeho nic netušící okolí považuje neznámou ženu, která se objevila v jeho domě, za jeho manželku. On se v ženských šatech a paruce pohybuje po domě a v okolí velmi přirozeně a se stejnou lehkostí zastává ženské práce, péči o domácnost a ještě si píše sám sobě vzkazy a dokáže být hodný a laskavý ke všem lidem, ačkoliv když vystupuje jako John Skylpe okolí ho vnímá jinak. Právě tíha dvojrole ležela na bedrech Cilliana Murphyho a on je v ní tak dokonale přesvědčivý, že jsem postupně nabíral pocit, že ve filmu vystupují dva různí herci a nikoliv jeden herec hrající dvě osoby. Nesympatického Johna a laskavou Emmu dokázal Murphy od sebe mistrovsky odlišit, ačkoliv bylo mírně zarážející, že byl v mžiku perfektně nalíčený a upravený, když zrovna potřeboval vystupovat jako žena. Stejně bylo zarážející, že ho v převleku nikdo ani z jeho blízkých přátel nepoznal, protože přece jen zůstaly zachované jeho mužské rysy a hlas měl jako transexuál. Filmem se právě line takové zvláštní napětí spojené s tím, zda hlavní postava bude, nebo nebude odhalena. Rozhodně je však chybou řadit tento film mezi horory, protože až na jednu vraždu se v něm nic hororového neděje a film bych zařadil mezi psychologická dramata s mírně ponurou atmosférou znásobenou ponurým interiérem domu s věčně zataženými závěsy. V nenápadném snímku se sešla hvězdná herecká sestava (Sarandon, Page, Lucas), která ovšem proti výborně hrajícímu Murphymu neměla nejmenší šanci zaujmout. Debutující Michael Lander tedy nakonec natočil drama o životě jednoho schizofrenika, kterému chyběly výrazné dramatické momenty a poutavější dramatická linka, s výborným hercem v hlavní roli. ()

• Film se natáčel od 6. května do 9. června 2008. (poeta)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (viac)