Trsteniarik a hviezdy

• Slovensko Rákosníček a hviezdy (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty

První z příběhů o Rákosníčkovi. Rákosníček jako hvězdář napravuje maléry na noční obloze. Dalším pokračováním je RÁKOSNÍČEK A JEHO RYBNÍK (1983), které bývá ještě rozdělováno na samostatnou část RÁKOSNÍČEK A POVĚTŘÍ.

Názvy jednotlivých epizod:  1. Jak Rákosníček předjížděl Velký vůz a co z toho bylo
2. Jak Rákosníček zachránil mráčky-beránky před hvězdným Orlem
3. Jak si Rákosníček nevysloužil hvězdu
4. Jak Rákosníček s Vodnářem zařídili, aby zase pršelo
5. Jak Rákosníček zachránil Polárku před slunečním paprskem
6. Jak Rákosníček zachraňoval raka,až se mu z toho zatočila hlava
7. Jak Rákosníček s Malým a Velkým psem neuhlídali měsíc
8. Jak Rákosníček vysvobodil zakletou labuť,která vůbec nebyla zakletá
9. Jak Rákosníček udělal na nebi kluziště a pořád se diví, proč mu lidé říkají Mléčná dráha
10. Jak Rákosníček vyzrál na nebeského střelce
11. Jak Rákosníček udělal z nebeského draka kolotoč
12. Jak si Rákosníček nepomohl k nebeské Koruně
13. Jak Rákosníček přivedl nebeskému Pastýři zatoulanou hvězdu (berg.12)

Paity

Rákosníček, rovná se pro mě Bohdalka, která mu dala naprosto nesmrtelný hlas, přičemž ten svůj si podle svých vlastních slov zničila. ()

spiritus

Co dodat...prostě večerníčková klasika od tvůrce Křemílka a Vochomůrky, pana Smetany a paní Bohdalové a jejího nezaměnitelného hlasu... ()

Oyer

Z obrovské nostalgie a úcty ! Pamatuji si dobře, jak jsem seděl s vytřeštěnými oči před televizí, a chytal líbivé tóny Rákosníčkových melodií. Nádhera. ()

MR007

Rákosníček je psychedelický král, i díky výtečné hudbě. Ještě štěstí že neberu drogy, na Rákosníčkovi bych si asi musel dát zlatou! ()

waits

Prvni serie je naprosto bezchybna. Jak zacne Zahradnikova hudba a Bohdalova pronese: "Za mlhou hustou tak, ze by se dala krajet a mozna jeste dal...", sednu si a divam se, i kdyz jsem sel puvodne do knihovnicky pro Nietzeho eseje (pro vysvetleni: Jen je v ramci uklidu prendat z leve strany na druhou, ne je cist). Vsechny pribehy jsou zabavne, nejvic ten s placicim drackem a pak se psy, co nejsou hlidaci, nybrz honici. ()

laFei

I kdyz jsem byl na pohádky velmi vděčně dítě, Rákosníček mi zkrátka nikdy neprirostl k srdci...Jestli to bylo Bohdalkovským dabingem (jejíz hlas opravdu ze srdce nenávidím) nebo necim uplne jinym?.... ()

Drom

Mno když on ten Rákosníček má dvě naprosto zásadní chyby: Bohdalku, kterou bych nejraději praštil (a dost možná ji kvůli těm jejím večerníčkům už od dětství nesnáším) a strašně divnou animaci, která je sice osobitá a má charakter, ale mě vždy přišla strašně rozházená, nepřesná a nerealistická. Ale i přes to Rákosníčka jsem měl celkem rád a zvláště tuhle sérii věnující se hvězdné obloze, na kterou jsem se sám od malička fascinovaně díval. Ze všech příběhů zeleného skoroplešatého skřeta je tenhle cyklus suverénně nejlepší. ()

Tiiso

První sada večerníčků s malým skřítkem neposedou jsem měl jako dítě nejraději. Návštěvy hvězd mělo hlavu a patu a své kouzlo. Hlas Bohdalové se k Rákosníčkovi hodil docela dobře. ()

FrankieCZ

Z tohoto seriálu nejvíc miluji dráčka, který pláče "nikdo mně nemá uád, nikdo si se mnou nechce huát..." A když se konečně někdo najde nadšeně volá, že "budem dělat uachejtličky..." ()