Mladý Ládík Smolík je sice malý génius, ale ve škole je poněkud líný. Takže i když zrovna začínají prázdniny, kvůli špatným známkám dostane domácí vězení! Jenže nebyl by to geniální Ládínek, aby si nedokázal poradit. Z harampádí, které má po ruce, sestrojí nafukovací vesmírnou loď, pojmenuje ji Gulliver 5 a tajně vyráží za dobrodružstvím. Na cestách ho provází pes Zorro, kterého Ládínek pro jistotu naučil mluvit. Společně objevují podivuhodné planety, kde roboti zotročili lidstvo, nad vším vládne hudba, všechno se odehrává jako v detektivce nebo kde je všechno pod vodou… Zatímco si někde lítá, Smolíkovi si říkají, co tam to ten Ládík zase vyvádí, a vždycky je napadne to samé: co by? Vždyť má domácí vězení a je zavřený u sebe v pokoji. (TV Prima)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (13)

Placatá planeta (1973) (E01)

Byl jsem hodně zvědavý na prastarý maďarský animák, o kterém ve vzpomínkách na dětství často mluvili naši rodiče. Cool teď trochu nečekaně umožnil i těm, kteří nevyrůstali v sedmdesátkách, kultovní rodinu Smolíkových sledovat a musím uznat, že se jedná o milou sci-fi blbinu, která skoro nestárne. ()

Rozprávková planéta (1973) (E02)

Přiznávám, že se mi to nepřiznává lehce, ale velmi dlouho jsem se u ničeho tolik nezasmál. Takhle si já představuju čiře vtipnou parodii na nejprofláklejší pohádkové motivy. Drak, který padne na srdeční zástavu kvůli nadměrné dávce Nescafe z horského kávového jezera, je opravdovým highlightem celé epizody. ()

Bláznivá planéta (1973) (E03)

Bláznivá planeta bohužel nepřekypuje tím inteligentním humorem, jímž jsem se nemohl nabažit na planetě pohádkové nebo zrychlené, i tak tenhle animák naprosto žeru a pokud Cool nenasadí do vysílání i zbylá dobrodružství rodiny Smolíkovy, tak začnu hledat po internetu. ()

Planéta strojov (1973) (E04)

Přijde mi poněkud zvláštní, že COOL nedává do vysílání jednotlivé díly v chronologickém pořadí, na druhou stranu alespoň zapátrám v paměti, o čem vlastně epizoda byla. ()

Hudobná planéta (1973) (E05)

Dostal jsem po více jak půl roce chuť dohnat dle mého nejlepší řadu z trojice sérií o všedně nevšední maďarské rodince a jelikož mi z Vladimírových dobrodružství chyběly jen dva díly, mám už hotovo. Zrovna Zpívající planeta nepatří mezi ty nejlepší kousky, ale rozhodně není ani Ládínkovou nejslabší vesmírnou výpravou. ()

Kriminálna planéta (1973) (E06)

Planeta zločinu se mi vždycky tak trochu pletla s Válečnou planetou asi už jen proto, že mě ani jedna z nich nějak extra neučarovala, jistý jsem si ovšem tím, že tahle epizoda byla o chlup zábavnější než jí velmi podobný díl. ()

Premenlivá planéta (1973) (E07)

Po delší době, kterou zapřičinlo zklamání množstvím předchozích nezáživných dílů, jsem se zas vrátil k Vladimírovým nočním toulkám po vesmíru a sáhnul jsem tentokrát naštěstí po poměrně zdařilé výpravě. Vtip a invence jsou tady pro mě rozhodně nejdůležitější a Proměnlivá planeta obsahuje obojí. ()

Zrýchlená planéta (1973) (E08)

Po úžasné Pohádkové planetě dalšími nečekanými vtípky protkaná dvacetiminutovka v koutu vesmíru, kde školní docházku prožijete během pár minut. Bohužel ale ve stejné rychlosti i zbytek života. ()

Superbella (1973) (E09)

Já se vždycky tak navnadím naprosto bombovými díly (viz. Pohádková planeta) a pak najednou přijde takovýhle nesmyslný propad. Je velká škoda, že je to s tímto seriálem jak na houpačce. ()

V praveku (1973) (E10)

Další neuvěřitelný bizárek v rukou našich maďarských sousedů se sice nemůže srovnávat s klenotními díly jako jsou pro mě stále nepřekonaná Zrychlená planeta, jinak jsem se ale opět královsky bavil a rád si i Pravěkou planetu klidně někdy připomenu. ()

Planéta pohodlia (1973) (E11)

Pardon, ale na Zorrově sólo misi mi nepřišlo záživné, vtipné nebo pozoruhodné zhola nic. ()

Planéta sirén (1973) (E12)

Setkání s vodními duchy mě bohužel příliš neoslovilo, nejpoutavější částí téhle dvacetiminutovky byl úvod plný vtipných protiargumentů v rodinné hádce během nesnesitelného letního vedra tráveného mezi stěnami paneláku. ()

Na hlavu postavená planeta (1973) (E13)

Pevně jsem doufal, že se vedle Pohádkové a Zrychlené planety tvůrci ještě pořádně spustí ze řetězu a v úplně posledním díle nejpoutavější řady rodiny Smolíkových se to náramně vyvedlo. ()