Kronika rodu Shannara

• Česko Letopisy rodu Shannara (viac)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Predloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Tisícky rokov po zničení našej civilizácie sa svet rozdelí na štyri časti, obývané od elfov, trpaslíkov, trolov až po ľudí. V ich centre je rodina Shannara, ktorej potomkovia zdedili dar starodávnej mágie a ich dobrodružstvá pretvárajú svet. Temné sily sa však nevzdávajú a ostane už len posledný člen rodiny Shannara. Práve on musí zastaviť rozmáhajúce sa zlo. (TV Dajto)

Recenzie používateľa Mr.Ripley k tomuto seriálu (2)

Kronika rodu Shannara (2016)

Pilot: Nejočekávanější televizní fantasy seriál roku je tady. Děj není nijak originální, ovšem co bychom chtěli od žánru, který téměř sto let chrlí jedno dílo za druhým. Shannara naštěstí spadá do ranku těch kvalitnějších. Herecky překvapivě dobře obsazená i zahraná (ač 80% osazenstva vypadá jako by vypadlo z focení nové série pro Vogue, ale co jsme mohli čekat od Mtv, že?). Hudebně, trikově (najdou se slabší místa. Například ztvárnění některých démonů) a technicky se jedná o nadprůměr. Jedinou týku bych směřoval ke střihu. Během akce je příliš chaotický a roztřesený. Snad se to během následujících epizod ustálí a dostaneme přehlednější akci. Celkově u mě převažuje spokojenost. Obrovský potenciál by tu byl. Teď jen doufat, aby se to neutopilo v přebytečné vztahové vatě alá 90210 (což v mnoha případech hrozí). Jediný velký mínus krom střihu bych dal za teen-muziku, ovšem vzhledem ke stanici a k faktu, jakou službu žánru v televizi prokazuje i tohle přehlídnu. _____ EDIT: Po šesté epizodě se z nadějného guilty-pleasure stává čím dál větší tragická bizarnost epických rozměrů. Každý díl mě překvapí větší a větší scénáristickou bezradností, klišoidností a naprostou absencí logiky. Kdyby mě někdo vzal po hlavě krumpáčem možná by mi tento patvar přišel inteligentní. Sérii nicméně dokoukám (,když už se blíží cílová rovinka), protože nechci přijít o nejlepší sitcom na poli televizní zábavy současnosti. Mtv jede! ()

Season 1 (2016) (S01)

Jedna hvězdička za neplánovanou zábavu. Nečekal jsem, že se z nadějné žánrovky vyklube nejlepší sitcom uplynulé televizní dekády! ()