TeraBum

Ve svém žánru (a tím myslím béčkové televizní fantasy) je to fajn. Nečekala jsem že mě to bude tak bavit, každá postava má něco do sebe (škoda že kvůli uspěchanosti se jim ty osobnosti až tak nerozvinou, potenciál tam je). Ačkoliv to občas ujede, tak je to vizuálně dost dobré. Jediné, co bych opravdu vytkla, je kontinuita. Cestuje se tu zdánlivě časoprostorem, po první sérii nemám nejmenší tušení, jestli má ta země napříč 200 km nebo 5000 km. Jde to z extrému do extrému: spoustu věcí si člověk musí domyslet, a u některých jsme vedeni za ručičku (viz neustálé problikávání očí "měňavce", abychom náhodou nezapomněli, že to je měnavec.) Jak tu někdo psal v komentářích, ze střihu je cítit, kde přesně byly reklamy. Jak říkám, béčkovému televizním fantasy odpustím leccos, hlavní je že mě to bavilo, ale proboha, to neměli při natáčení vedoucího skript??? Že má někdo jednou otočenou hlavu jinak v jednom záběru, to se odpustí, ale když se to děje každých 5 minut, to už trochu bije do očí. Navíc ta absence zranění po všech těch pádech a rvačkách... Inu, zkritizovala jsem to mnohem víc než jsem měla v plánu, ale i tak to nakonec hodnotím kladně, možná proto že jsem od toho nic nečekala. A navíc, já se u toho fakt hodně bavila. ()

Tom10000

1.série nádherného fantasy seriálu nám ukazuje svět plný Elfů vládnoucích tisíce let po pádu lidí, svět, v němž existují staré zvyky a kde technologie nemá místo. Uběhlo třicet let od pádu démonů, jež nyní drží ve vyhnanství magický strom Ellcrys. Král Eventime má vnučku, jež touží více než po čem jiném pomáhat chránit symbol elfí moci a nadřazenosti. Hodlá běžet závod a s jejím vítězstvím v něm se dostat do role Vyvolených. Jako žena a navíc princezna vyhraje, což nikdo nečekal. A dostává to, co chce. Jenomže Amberle, jediná vnučka krále není jen obyčejnou Elfkou. (OD NYNĚJŠKA SPOILERY!) Je předurčenou k tomu stát je jejím nástupcem, ač o tom sama neví. Démoni totiž sílí a Ellcrys začne umírat. Každým spadnutým listem se probouzí jeden démon, hlavně Dagdamor, jejich vůdce. S jeho společníkem Měňavcem začne rozpoutávat zmatky (...). Mimo to máme v příběhu i Tulačku Eritreu, moji nejoblíbenější postavu. Jako otrokyně svého šéfa Cephalona, naučená krást a chovat se jako prvotřídní mrcha narazí jednoho dne na Půlelfa Wila, chudáka, který neví, kým má kdy být, a navíc mu právě zemřela matka. Zpočátku ho jen zneužila, aby mu ukradla cenné kameny, Elfeiny s magickou mocí. Později se ale znovu setkávají. Pro Wila se klíčovým okamžikem stane setkání s právě probuzeným Druidem Allanonem, který ho přivede (zatím se Wil a Eritrea znovu odloučí) až za princeznou. Ta utekla z království ke své tetě. Při jejich setkání je ohrozí první monstrum, Fúrie. Allanon jim pomůže se jí zbavit. Poté ale děj směřuje dál a dál, až do okamžiku, kdy se Wil, Eritrea a Amberle poprvé setkají společně. Láska mezi nimi, hlavně mezi Wilem a Amberle a Wilem a Eritreou započne druhou část příběhu, jež doplňuje i boj s démony (...) Krásný děj, příběh, a romantika s fantasy a vzpomínkami na starý svět lidí tvoří dílo originálním a nepřekonatelným. Přemýšlím, že se možná brzy dostane i do TOP 1. Vše ale ukáže 2.série, na níž se velmi těším. 90 procent. ()

Necrotongue

První a pro mě i poslední řada seriálu je zdárně za mnou a můžu spěchat na YouTube,abych se dostal z deprese,kterou mi způsobil soundtrack.Cílová skupina seriálu(prepubertální a pubertální diváci) si jistě přišla na své,ale já jsem chtěl vidět spíš fantasy než Muzikál ze střední.Musím v tomto místě absolutně souhlasit s uživatelem slayerrrr i já jsem se často smál scénám,u kterých by to asi tvůrci nečekali. ()

meda2016

Dnes už může točit kdo chce co chce. Technika je přístupná skoro všem. Vzory nebo katalogy dějů, hlášek, dialogů i snad triků se dají dohledat. Takže koukám na seriál, který střídá profi kameru, dobré triky, překvapivě pohádkové a krvavé nápady (tohle Terry Brooks napsal?), a také unifikované fráze, pochybnou proměnlivou logiku (přírodní zákony dimenze); a ve výsledku zbytečný čas, který tomu a podobným plodům fanoušci věnují. V souhrnu - nevypadá to blbě ale občas scénář unavuje až nudí. Canceled After Two Seasons. ()

Rincewind

Holt televizní přepis knihy - zkratkovité a díky zkratkovitosti občas zmatené. Herecké výkony nemastné neslané. Snaha neustále vytvářet napjatou atmosféru pomocí hudby - děs. Ale slušně to odsýpá, celkem dobře se na to dívá, sem tam přijde i zajímavý nápad a ke konci přibývá temných chvil. Případná druhá řada mě nemine, ale klidný spánek budu mít i bez ní. ()