Kronika rodu Shannara

• Česko Letopisy rodu Shannara (viac)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Predloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Tisícky rokov po zničení našej civilizácie sa svet rozdelí na štyri časti, obývané od elfov, trpaslíkov, trolov až po ľudí. V ich centre je rodina Shannara, ktorej potomkovia zdedili dar starodávnej mágie a ich dobrodružstvá pretvárajú svet. Temné sily sa však nevzdávajú a ostane už len posledný člen rodiny Shannara. Práve on musí zastaviť rozmáhajúce sa zlo. (TV Dajto)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (12)

Kronika rodu Shannara (2016)

S takovým pojetím elfů a druidismu by dozajista nesouhlasila ani Tyrande Whisperwind ani Malfurion Stormrage.Myslel jsem si,že v popírání logiky a projevenou blbostí,hned tak něco nepřekoná seriál The 100,ale tento epos to téměř dokázal.Úplně vidím,jak zněly požadavky na herecké obsazení:mladí a pokud možno přitažliví.Scénář je zoufale děravý a celkově nefunkční,za celých deset dílů jsem se nedozvěděl,proč se po jakési velké válce na zemi objevili elfové,goblini a trolové a už se to ani nikdy nedozvím,protože můj život nemůže být tak dlouhý,abych si mohl dovolit plýtvat časem na další řadu. ()

Season 1 (2016) (S01)

První a pro mě i poslední řada seriálu je zdárně za mnou a můžu spěchat na YouTube,abych se dostal z deprese,kterou mi způsobil soundtrack.Cílová skupina seriálu(prepubertální a pubertální diváci) si jistě přišla na své,ale já jsem chtěl vidět spíš fantasy než Muzikál ze střední.Musím v tomto místě absolutně souhlasit s uživatelem slayerrrr i já jsem se často smál scénám,u kterých by to asi tvůrci nečekali. ()

Vyvolení - 1. část (2016) (S01E01)

A tak bylo psáno:"Až se vyvolenou poprvé stane elfka,Zmrzlík povstane."Předpokládám,že je seriál určen pro mladší publikum,protože jsou tu všichni mladí,krásní a neklidní až na krále elfů,který vypadá jako Leprechaun a na druida,který vypadá jako Crixus.Rozhodně budu seriál dál sledovat,protože mě zajímá,proč vypadají elfové přesně jako lidé,jen mají navíc špičaté uši,proč nosí trolové plynové masky,proč jsou klasické pracovní boty zdejší typickou obuví a proč leží nedaleko Elflandu vraky vrtulníků.Taky se těším,že se potom,co se nám představila Eritrea,objeví v seriálu i její sestra Somalia. ()

Vyvolení - 2. část (2016) (S01E02)

Druhá epizoda mi přišla přece jen o něco lepší,přestože mě několikrát rozesmála,když se děj radikálně rozcházel s mluveným slovem,nejvíc mě asi pobavila věta:"Nikdo o tom nesmí vědět",pronesená v místnosti,ve které se zrovna nacházelo šest humanoidů a pes,to byla vrcholná konspirace.Tohle už přebila jen věta:"Princezno,tenhle rozhovor by mi byl příjemnější,kdybyste si oblékla nějaké šaty."Pokud se v průběhu seriálu ukáže,že je Will gay,tuhle poznámku vezmu samozřejmě zpátky.Každopádně musím ocenit práci IT týmu,démoni se jim povedli. ()

Fúrie (2016) (S01E03)

Třetí epizoda sklouzla kvalitou opět o něco níž,naštěstí pro mě zůstaly nějaké ty momenty,které mě dokázaly rozesmát.Herecké výkony mladších herců zůstávají nepřesvědčivé,kostýmy jsou podivné,například elfí král vypadá trochu jako námořní důstojník loďstva Unie,pořád nechápu původ různých vraků a vlnitého plechu,ale všechno zachránil napínavý závěr dílu.Božínku,jsem tak napjatý,přežije princezna???? ()

Měnivec (2016) (S01E04)

Čtvrtá epizoda přinesla slaďoučkou teenage party,proroka s dětskou tvářičkou a Mystique,která na stupnici krásy opět ztratila pár schůdků,to vše podbarveno odporně sladkobolným soundtrackem.Letopisy u mě v oblibě rychle směřují k výsledkům,kterých dosáhl seriál The 100. ()

Žnec (2016) (S01E05)

Pátá epizoda.Hurá,jsem za polovinou!!Scénář je vyloženě nablblý,soundtrack strašný a jen James Remar se snaží o regulérní herecký výkon,ale s takovým materiálem to opravdu nemá lehké.Hvězdičku zachránil tým,který se stará o démony,ten poslední se opravdu vyvedl. ()

Pykon (2016) (S01E06)

Šestá epizoda mě přesvědčila o tom,že jsem se mýlil,seriál není určen mladšímu publiku,je evidentně určen mladým ženám a dívkám,protože začátek dílu by se skvěle hodil do Twilight Ságy,stále častěji se objevují patetické momenty a příběh pořád víc připomíná mnohonožku,která kulhá na všechny nožičky. ()

Hraniční pas (2016) (S01E07) odpad!

No vida,sedmá epizoda mnohé vysvětluje,bohužel,pro seriál to neznamená nic dobrého.Po šesti dílech napjatého očekávání mi byl konečně vysvětlen původ vraků a vlnitého plechu.Naše civilizace byla zničena válkou a plop!,z ničeho nic se tu objevily úplně nové rasy včetně elfů,démonů a ptáků Nohů.Šmarjá,to je kravina přímo epochální,ale aby toho nebylo málo,doplnili ji tvůrci putováním Froda a Sama do Mordoru,jen místo Prstenu nesou Meč.Ach jo... ()

Utopie (2016) (S01E08) odpad!

Výborně,tak jsem se dočkal!Tvůrci seriálu se zachovali jako praví alchymisté,kteří dokázali tuto rádoby fantasy transmutovat v ryzí exkrement.Pokusy o romantické momenty mohou působit snad jen na lidi s extrémně rozbouřenou hladinou hormonů,scénárista by projektu pomohl nejvíc tím,že by spáchal sebevraždu,ale nejprve by mohl svět zbavit člověka,který je v této hrůze zodpovědný za hudbu.K tomu,jak vypadají trolové,se radši ani nebudu vyjadřovat... ()

Krvavý oheň (2016) (S01E09) odpad!

V deváté epizodě opět přibylo teplého střevního produktu,v příběhu už nefunguje vůbec nic,zoufalé pokusy o vybudování napětí jsou k smíchu a někdy ani to ne.No nevadí,ještě přežít jeden díl a pustím si něco pořádného. ()

Ellcrys (2016) (S01E10) odpad!

Zodpovědně můžu prohlásit,že jsem ještě nikdy neviděl díl seriálu nebo film(včetně pornofilmů),kde by nejfrekventovanějším slovem bylo semeno.Bitva na polích Pelennoru nebyla tak epická jako v Návratu krále,zoufale trapný milostný trojúhelník byl snad díky pokročilému zahradničení zdárně ukončen a jipíjájé už je konec. ()