Evangelium: 1.11 Monstrum

• Japonsko Evangelion shin gekijōban: Jo (viac)

Píše se rok 2015, 15 let po události, která změnila celý svět - objevení jednoho z andělů. Z obřího Tokya zbyla jen malá pevnost Tokyo - 3, kde sídlí organizace NERV. Právě její vůdce Ikari je ten, který navrhl jedinou účinou zbraň proti andělům - Evangeliony, obrovské roboty. A právě ve chvíli, kdy na město zaútočí další anděl sem přijíždí i Ikariho syn Shinji, který je záhy postaven před nelehkou volbu a nedobrovolně se také stává loutkou na šachovnici mocných, kteří ani nevypadají, že jim jde o záchranu zbytků civilizace. (kaspar)

GizmoD

Serial som nevidel, a aj ked som chapavy divak, vela suvislosti mi uniklo - vo filme sa malo co vysvetluje. Grafika, zvuky a suboje sa dali, ale neskutocne ma iritovali tie slabomyselne dialogy a zakomplexovany, trosku zaostaly, hlavny hrdina. Urcite ma to nepresvedcilo pozriet si aj serial. ()

Gorefa

Nebýt ufňukaného hlavního hrdiny, bylo to za plné hodnocení... Nějak mi unikl motiv, proč to musel být právě ten malý kluk, kdo toho monstrrobota řídil. ()

Sandai

Výborné a klasické japonské anime se vším všudy. Je to pastva pro oči, silný příběh, emoce a plachý panic. Dal bych pět hvězdiček, ale. Neviděl jsem seriál a proto mi ve filmu chybělo základní vysvětlení situace. ()

Rhaegar odpad!

Seriál a zakončující film se mi nelíbil. No, ale nevzdal jsem to. Okamžitě po dokoukání původního seriálu jsem se pustil do tohoto. Řekl jsem si, že 10 let je dost na to aby autoři nastudovali filozofii, psychologii, teologii, ale hlavně scénáristiku a aktualizovali koncept (který není úplně špatný) do podoby, který by splňovala dnešní standarty. Egoističtí autoři si však mysleli, že jejich dílo je tak dokonalé, že není třeba nic měnit. Proto je to 1:1 čtvrtina původního seriálu. Jediný rozdíl je lepší animace. Naprosto zbytečný film. Proto 0/10. ()

Raichu.Cz

Tak jsem se konečně dokoukal na Evangeluim a příznám se že je to celkem slušný film s parádní akcí. Hodně jsem se tomuhle filmu vyhýbal ale bohužel byla to chyba... Za mě 79%. ()

ProkopLoronz

Film, který na první pohled vypadá jako klasická akční bojovka s monstry, ale ve skutečnosti se jedná o poutavé a excelentně zpracované psychologické drama, které vám při sledování nedovolí ani mrknout. Mrzí mě, že lidé tomuto filmu nedají šanci, protože na první pohled vypadá jako "pohádka", jenže si troufám s klidem říct, že tento film je v každém ohledu lepší než jakékoliv hrané filmy tohoto žánru, jako například Pacifik Rim, nebo třeba Godzilla. Evangelion 1.11 (Ne)jsi sám, příběh o 14letému klukovi jménem Shinji Ikari, který jednoho dne dostane od svého otce, se kterým se už tři roky nesetkal, dopis, ve kterém stojí, aby přišel do centrály organizace NERV. Po příchodu zjistí, že musí pilotovat bojového robota „Jednotku 01“, aby zachránil Tokio 3 před útokem jednoho z Andělů. Chtěl bych povídat o příběhu dál, ale věřte mi, že film v sobě skrývá mnoho zvratů a překvapivých událostí a budete mi ještě děkovat že jsem přestal tady. Z toho, co jsem řekl se může zdát, že se opravdu jedná pouze o další akční film, kde se roboti a monstra bezhlavě masakrují uprostřed nablýskaných velkoměst, jenže divákovi je brzy odhalen i vnitřní boj Shinjiho, kvůli tomu, že si neuvědomuje svojí vlastní cenu, že věci dělá kvůli lidem okolo, a ne kvůli sobě a to, že mu chybí mateřská láska, kterou naposledy pocítil od své matky, než tragicky zahynula. To, co ale z tohoto filmu dělá mistrovské dílo, nejsou jen expertně animované scény, ale také místa, kde film zpomalí a my poznáváme ostatní, excelentně napsané postavy jako třeba přátelskou, ale i seriózní a nelítostnou kapitánku Misato Katsuragi, která se Shinjiho ujme, Rei Ayanami, záhadná ale podivně milá pilotka, se kterou se Shinji spřátelí, Ritsuko Akagi, zajímavá a rázná hlavní vědkyně „Projektu E“ a samozřejmě, Gendo Ikari, hlavní velitel organizace NERV a otec Shinjiho, který bohužel otce jen vzdáleně připomíná. Tohle všechno byl pouze základní popis postav, které toho ovšem skrývají mnohem víc. Tento film si v každé kategorii vede na výbornou a negativa se hledají opravdu těžce, kdybych měl, ale něco vypíchnout byl by to asi tzv. „Fan Service“, v japonských filmech a seriálech se jedná o častou věc, scéna nebo situace, ve které je postava v odhalujícím nebo kompromitujícím záběru. Pár takových scén se tu najde, ale jsou tak dobře zakomponovánu do zbytku příběhu, že si jich většinou ani nevšimnete. Jedna scénu tu trochu vyčnívá, ale absence jakéhokoliv sexuálního napětí mě utvrzuje v domnění, že v sobě skrývá nějakou metaforu nebo jiný význam. To, ale už musíte posoudit sami a opravdu mi věřte, když řeknu, že tento film za to vážně stojí. Doporučuji na 100 %. 9/10 ()