Katastrofický horor přivádí na svět jednu z nejpůsobivějších příšer filmového průmyslu. V roce 2003 se svět dozvěděl o strašlivém zemětřesení, které smetlo z povrchu zemského část Tokia a s ním i tisíce lidských životů. O dva roky později je v troskách nalezena kamera, která patřila dvěma nezvěstným americkým dokumentaristkám. Kazeta, kterou v ní najdou, začne odhalovat děsivé tajemství. Zničení japonské metropole nemá na svědomí přírodní pohroma, ale něco úplně jiného. Něco, co nelze nazvat jinak, než „monstrum“! (oficiálny text distribútora)

buzzwoody

Právě jsem se trapně nechal obalamutit tím, že jsem se na polovinu filmu díval jako na Cloverfield. Kino Barrandov vysílá Monstrum (stejný název jako český Cloverfield) a dokonce ze stejného roku. Chvíli jsem věřil tomu, že Tokio je jen pasáž a pak se to střihne na New York, ale to by Barrandov musel někdy koupit práva na kvalitní film, což nikdy neudělal. Není to zas tak hrozné, spíš neskutečně zbytečné a nudné. Teda ta první polovina. Druhou nehodlám sledovat. ()

Warle odpad!

Jsem naivní debil. Hledal jsem Monstrum (Cloverfield), pro jistotu to ještě hledám v originálním názvu. Sehnal jsem, mělo to správný obal, správný obsah, tak jsem do toho šel. Po 30 minutách filmu jsem si ale říkal, kde kurva je Lizzy Caplan a proč to vypadá jako naprostá splaška, vždyť to má dobrý ohlasy.. Tak jsem chvíli hledat a zjistil jsem, že koukám na tohle. Sebral jsem veškerou odvahu, nafackoval jsem si a rozhodl se, že to dokoukám. To byla chyba. Osudová. NENÁVIDÍM kameru, která skáče jako kdyby někdo něco točil na starou nokii.. Nebo spíš jako by někomu spadl telefon, padal z nějakýho útesu a do toho stále natáčel. Film naprosto o ničem, s nulovou hereckou zdatností a celkovou nedostatečností. Strašný. Už nikdy. Věřím tomu, že i japonský porno s chobotnicemi by bylo více snesitelný. ()

Castrator odpad!

Monstrum si se mnou legračně zašpásovalo. Po patnácti minutách jsem si říkal, že zatím teda nic moc, ale jde o rozjezd, tak to asi teprve začne být zajímavé, když to má přes 70 %, po půl hodince jsem začal být z neustálých chyb v obraze, chybějících částí pásek, chybějících obrazů a velmi hodně rozklepané kamery naštván a začal jsem pochybovat o soudnosti lidí z ČSFD, když circa po 40 minutách film začal být neúnosně debilní a jedna z protagonistek bulela do kamery s prosbou, aby kamerující kamarádka v případě smrti kontaktovala už nevím koho (asi přítel, rodina atd.), film jsem přerušil a šel číst komentáře, proč mám u takto debilního filmu vydržet dalších 40 minut. Většina komentářů blábolila něco o vysoké kvalitě, originalitě, nějaký pablb, který nepochopil, že se film odehrává v Japonsku, mlel dokonce něco o Manhattanu, další o malých vetřelcích, to jsou dneska lidi. A další pablb, zase Manhattan... No to už bylo trochu podezřelé, koukám tedy na obrázek v profilu filmu a tam je fakt Manhattan, teda část viditelná za Sochou Svobody... Koukám na název filmu, který jsem sprostě stáhnul, vidím Monstrum 2008, v profilu taky Monstrum 2008, stopáž sedí. Tohle přeci není možné, nejsem idiot, v tom filmu jasně říkali, že jsou v Tokiu a jsou tam Japonci, nápisy na obchodech jsou psané asijskýma hieroglyfama, co se to tu k...a děje? Zadám do vyhledávače na ČSFD Monstrum a ejhle, ono existuje ještě jedno Monstrum, taky z roku 2008, a je na rozdíl od toho Monstra, kde jsem před chvílí četl komentáře, v tzv. černých číslech (velmi špatné hodnocení). Tak jsem se zasmál, našel konec filmu, podíval se, jak skončí, a tím bych tuto trapnou epizodku uzavřel. Jak vidím v komentářích zde, nebyl jsem sám, komu se přihodila tato nepříjemnost. Padesát minut čumění na hovadinu, deset minut čtení komentářů k jinému filmu a psaní komentáře tohoto, to je hodina, za tu dobu jsem mohl mít zkouknutý skoro celý Cloverfileld - tak se ten film, který chcete vidět, jmenuje, od tohoto srance dejte ruce, oči i chapadla pryč. ()

arcticsky odpad!

Při některých filmech od Asylum se sadomasochisticky bavím. Tohle ovšem není ten případ - už po 20 minutách jsem věděl, že je opravdu zle. Kreténské dialogy jsou na tom to nejmenší - jsou v podobných případech běžné. Ale rychlé "švenky" kamerou sem tam spojené s dalším nešvarem - rozklepaností i při chvilkových "klidných" záběrech jsou doopravdy nesnesitelné. ()

corpsy

Je strašne trápne, ako sa tvorcovia snažia zakryť žalostnú vizuálnu stránku pod rôznymi obrazovými ( akože ) nedostatkami. Zrnenie, zmena aspect ratia a pod. A pritom ani nieje čo skrývať, pretože za celú tú ( chválihodne malú ) minutáž, neuvidíme NIČ, čo by stálo za to. Dementné dialógy tomu dávajú ešte punc ( podradnej ) kvality. Asylum je proste bezkonkurenčný. ()

• Název filmu se objeví na začátku i na konci snímku. (griph)
  • Během závěrečných titulků běží otázky ohledně globálního oteplování. (griph)