Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiálny text distribútora)

maciii

Cílová pubertální skupina bude urcitě nadšená... a nebude to zas až takova ostuda - rozhodně menší než u Sorcerer's Apprentice, který nebyl ani z poloviny tak vtipný a nápaditý. 50% ()

jauzdu

Velmi hezky vykreslený svět zrůdiček. Škoda, že každá postavička vyjde naslepo. Vůbec jsem např. nepochopila, co tam měl Willem Dafoe za úlohu. Chtělo by to více se seznámit s jednotlivými postavičkami. Více rozvést jejich motivace a hned by to byl film určitě aspoň na 4*. Více než o kamarádství - nekamarádství mezi dvěma kluky jsem očekávala, kterak se mladý novic bude seznamovat s jednotlivými obyvateli cirkusu. Místo toho mi bylo naservírováno nudné pošťuchování mezi upíry a vampíry. Spoustu náznaků, že se bude konat to to, ale evidentně nám nechtěli pořádně říci co?! Vsadím se, že někomu v šuplíku visí scénář na druhý díl, nebo rovnou seriál. Možná, že v seriálu by mi řekli více, ale myslím že ani v eventuelním druhém díle by se mi odpovědí nedostalo. ()

IPajule

Ztráta času se na to koukat. Vůbec mě to nebavilo a to doslova. Nejlepší z celého filmu bylo asi začáteční představení "cirkusu" s různými obludami. Josh s temnou stránkou mě překvapil, ale Salma Hayek to sehrál lépe. Vše bylo doprovázeno strašidelnými hudebními prvky. Podle názvu to má být něco jako horor, takže jsem "strašně moc" bála, ale co bychom mohli čekat od amerických filmů! ()

ex.it

Mě se film líbil. Možná proto, že jsem od něj nic neočekávala (respektive spíš jsem byla skeptická). Ale pobavila jsem se, párkrát se i pořádně zasmála a nenudila jsem se. Příběh není žádná bomba, ale získala si mě hlavně ta rozmanitost panoptika a dobře zvolené herecké obsazení. Pokračováním bych si nebyla moc jistá, ale je pravda, že nechali až moc otevřený konec, což je prostě hloupé, pokud si nebyli jisti tím, že se další díl opravdu natočí. ()

Brady

Všeobecné zklamání. Úplně přesně to vystihl sonnak, takže se nebudu opakovat. Dávám slabší *** a prosím všechny, aby si přečetli knihu. Podle filmu by totiž musel každý usoudit, že příběh Darrena Shana je jen povchní slátaninou bez hlavy a paty. :-( ()

E lan

Velmi příjemný fantasy výlet do trochu jiného světa. Nenásilné pojetí, originální zrůdičky, velmi dobré herecké výkony a asi na základě povedeného námětu velmi dobře propracovaný scénář. Už se těším na druhý díl!!! ()

Zevon

Bylo to napínavé jak závod trojkolek v domově důchodců. Nápad se upřít nedal, ale jaksi se roztekl v unylosti a nekonečné utahanosti. Několik, předem avizovaných, akčních momentů bylo degradováno v nekonečném čekání. Celý film stojí na samoúčelných moudrech a výkřicích do prázdna, ostatní je jen jakási omáčka, donekonečna servírovaná s úděsnou nenápadistostí. Přiznávám, že můj názor není zcela objektivní, protože jsem část filmu prospal a tudíž to dobré mohlo nastat právě v tomto okamžiku, je mi ale moc líto, napravit to nehodlám. A o baby s fousama nestojím. Ani tam dole. ()

LucyD

Akční to nebylo, horror mi to nepřipomínalo a že by to byla komedie, no nesmála jsem se. Dám aspoň hvězdičky, protože jsem u toho ještě neusla, ale nic moc, co by stálo za to. Nebude to můj šálek čaje. ()

anela.sydarap

Viděno na DVD. Trochu zklamání. Čekala jsem od toho víc napětí a dynamiky. Je to spíš dětinská báchorka pro 12-tileté. Jinak celkem dobře natočené, zajímavé triky a dobrý herecký výkon Johna C. Reillyho. ()

Primavera

Pokiaľ tento film niekto berie vážne, tak má problém... :-) Je to predovšetkým komédia, nadhľad nad odsávačmi krvi, zábava s fantáziou. Babenka s chvostom opice, ktorý sa jej pri bozkávaní rozkošne vrtí alebo super brada Salmy Hayek, no tej by nepomohla ani permanentka do depilačného štúdia. Tento cirkus mi pripadal zábavnejší ako stereotypný cirkus nášho pozemského života. :-) ()

Petulka88

Já byl spokojenej. Pravda, Upírovu pomocníkovi chybí výpravnost jiných fantasy jako Zlatý kompas nebo Letopisy Narnie, Upírův pomocník je ale dvakrát tak zábavnější. Navíc je to po dlouhé době opravdu slušný film o upírech, kteří v emosračkoidním Stmívání dostali pěkně na prdel. Trošku nechápu, proč jsou některá jména ve filmu přeložená do češtiny, jako např. pan Sud nebo pan Topol. To je ale jen drobná výhrada. Všechno to vynahradí skvěle fungující humor, slušné triky a hlavně John. C. Reilly, kterému role upíra Hroozleyho opravdu sedne. A jako bonus jsem zjistil, že Salma Hayek je krásná i s vousama. Já bych se rozhodně přimluvil za další pokračování. ()

Šípek

Taky vám přijde, jakoby byly v poslední době filmy o upírech nějak populární. Ale proč ne. Harry Potter skončil a mladá nastupující generace se potřebuje něčím bavit. A tohle má hlavu a patu a v mnohém směru působí sympatičtěji než samotné Stmívání. ()

Euchrid

Zábavné, až překvapivě. Občas trochu promládežniké, ale uteklo to jak voda a vůbec jsem se nenudil. Docela se i těším na další díly..pokud budou. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?

16.01.2008

Pro ty, kteří propadli jejímu zpěvu v Desperadovi a tanci v Od soumraku do úsvitu, je to téměř bolestná představa, ale nedá se nic dělat mexická kráska si ve své první roli po mateřské zahraje… (viac)