Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (viac)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiálny text distribútora)

Violeta odpad!

Nepochopím to. Jsme opravdu národ takových dementů, když se Primě vyplatí nakoupit po jistě drahém průzkumu diváckého trhu jistě drahá práva na takovou stupiditu?? Víc ani řádku, nebo se zase nas..u a možná i rozbrečim. ()

maverick10 odpad!

Nekdy mi prijde ze si televizni tvurci mysli, ze je divak naprostej idiot, kterej zbasti i tuhle napodobeninu Venezuelskejch telenovel. Jak vubec nekdo muze dostat napad, napodobit naprostej propadak? A co je nejhorsi?? Lidi na to stejne cumi. A tak oni tvurci televiznich pohrbu, nebudou tak blbi, ale ta blbost zrejme sedi pred televiznimi bedynkami. ()

Marqta odpad!

Ach jo, to zas češi chtěli něco vymyslet...Takže něco okopírovali a ještě jak se patří "vylepšili"...Nehorázně otřesná věc... ()

WoWoW odpad!

Proč nám to ta Prima děla a vyrábí samé takovéhle příšerné ptákoviny. Vždyť ten seriál je vlastně okopírovaná jihoamerická telenovela. Nevím, co tímhle naprosto hloupým a úmorně nudným seriálem chtěli pánové na Primě dokázat, u mě dokázali akorát to, že VKV už nejsou to nejhorší, co se dá v české seriálové tvorbě potkat. ()

DruidKarel odpad!

Přísahám, že je tohe nejodpornější seriál na českých televizích, který teď můžete shlédnout každé pondělí a středu, na Primě od 20 hodin... ODPAD! ()

Amroth666 odpad!

Ošklivka Katka za to zase tak nemůže, za celý problém seriálu můžou tvůrci, kteří jak debilové to vůbec začínali. ____ Hrozná chyba a za chyby se platí na csfd odpadem! ____ ()

McLushi odpad!

Původní kolumbijskou telenovelu Ošklivka Betty jsem taky nějak extra nemusel ale tohle je opravdu šílené. Ani jednu hvězdičku ze soucitu nemůžu dát...dokonce ani hodnotit jedním procentem nemůžu... 0% ()

Andre3000 odpad!

Proč, když tahle odpornost běžela už v tolika státech to nepřitáhnout k nám, že jo. Blbých seriálů už je tu dost, tak ať je z čeho vybírat. ()

Fallen_One odpad!

Absence dobrého vkusu. Samy interiéry jsou tak podobné venezuelskému seriálovému dvojčeti že je to až přehršel směšné. Jak někoho může napadnout natočit znovu, navíc po česku, takovou koninu? ()

bouchy

Pár dílů jsem viděl a náhodou mě to bavilo. Vydra hraje takovýho správně nemožnýho tatíka a Katka je i tak docela hezká holka :). Z noťasu na koleji bych si to asi nepustil, ale když doma nebylo co dělat, rád jsem se na to podíval a dopřál si chvilku oddechu. ()